Romantické

Jojo Moyes - The girl you left behind

29. ledna 2014 v 18:15 | Swallow

Jojo Moyes - The girl you left behind


Neobvyklý příběh dvou žen, které spojuje jeden obraz. Napříč stoletím se dva příběhy točí kolem lásky, kvůli které jsou obě ženy ochotné obětovat cokoliv. Román, který nám odhalí historický příběh plný srdcervoucí lásky, ale i současný nemilosrdný svět. Ke konci se oba příběhy propletou, takže odhalíme tajemství dívky, kterou opustili.


Sophie žije v malém francouzském městečku, které je okupované německými vojáky. Vzpomíná na svého manžela Eduarda, který musel odejít do války. Snaží se s hrdostí čelit vojákům i jejich útlaku. Pomáhá své sestře s jejími dětmi a jednoduše se všichni snaží přežít. Její manžel jednou nakreslil její portrét, jako svatební dar jí ho věnoval. A tento obraz způsobí, že Sophie a německý velitel spolu navážou zvláštní pouto. Skrz společnou zálibu v umění se začnou sbližovat. Ale Sophie je ochotná riskovat vlastní život proto, aby se znovu setkala se svým manželem. Ale ve válce není nic jisté, ani to jestli je Eduardo ještě naživu. A spolčovat se s nepřítelem nemusí být sázka na jistotu.


Mezitím, v současné době se mladá vdova Liv dívá na obraz tajemné a odvážné dívky. Obraz, který se jmenuje The girl you left behind. Vdala se mladá a její manžel neočekávaně zemřel. Přichází ale nový muž, který v ní dokáže probudit život. Osudy obou žen se proplétají skrz čas a obě jsou ochotné bojovat za to, co milují. Liv postupně odhaluje příběh dívky z obrazu a to jí pomalu přivádí k tomu, aby mohla znovu milovat.

Spojení historie, lásky, smrti a odhalování příběhu, který se skrývá v obraze, je neobvyklé, ale přimělo mě to číst pořád dál a dál. Příběh, který mě skoro dohnal k slzám, ale občas je to taky dobře. Nedá se říct, jestli je to smutný nebo šťastný příběh, má ode všeho trochu. Ale určitě je brilantně napsaný. Protože do poslední chvíle netušíme jak hlavní hrdinky skončí.


Swallow

Červená knihovna s erotickým nábojem

20. srpna 2013 v 14:46 | Swallow
Článek jsem publikovala na blogu Martinus.cz :))

Manželská smlouva je dílo americké autorky Jennifer Probstové a patří do série erotických romancí o manželství. Kniha se čte téměř sama, přímo volá po klidném večeru, kdy si ji budete moci doopravdy vychutnat.


Alexa jednoho večera sepíše ze zoufalství na papírek své požadavky na manžela a spálí to. Všechna její přání jsou naprosto normální, až na jedno. Musí být bohatý. Její rodina se totiž ocitla ve finanční krizi a tohle je jediný způsob, kterým by jim mohla pomoci. Na druhou stranu se její dávný přítel z dětství dozví překvapivý detail, který ho dělí od toho, aby zdědil rodinný podnik. Musí mít manželku.
Touto kombinací se vytvoří podivný pár, který podnikne uspěchanou svatbu a nastěhuje se do jednoho bytu. V dětství to možná bývali přátelé, ale ona je nenapravitelná romantička a on je zase workoholik, který nevěří na lásku. Tihle dva se upíší k tomu, že spolu budou jeden rok žít pod jednou střechou. Pomalu a jistě zjišťují, že společné soužití nebude tak jednoduché, jak se mohlo zdát. A že ztracené přátelství se těžko získává zpět.


Pomalu k ní přistoupil s takovým odhodláním, že při každém jeho pohybu o krok couvla. Když k ní došel, narazila zády do zdi. Zvolna se opřel rozevřenými dlaněmi o stěnu po obou stranách její hlavy, široce se rozkročil a polapil ji, jako by byla v kleci.
Sklonil se a pošeptal jí přímo do úst: "Jestli tak zoufale potřebuješ sex, stačí říct."
Celá se napjala. "O tebe zájem nemám." Divoce bušící pulz na jejím krku její slova jasně popíral.
"Zkus to znovu."
"Běž si hrát s Gabriellou."
"Chceš mě. Co kdybys to konečně přiznala?"
Soptila vzteky. "Nechci tebe, jen tvoje peníze."
Uvědomil si, že ačkoli její trik předtím fungoval, dnes večer na něj nezabírá.
Naklonil se k ní o dalších několik centimetrů. Její ztvrdlé bradavky vyčnívaly ze šarlatové látky, jako by prosily, aby se jim věnoval. Slyšel její přerývaný dech a do nosu mu stoupal její parfém. Když Alexa ucítila jeho erekci, vykulila oči.
"Myslím, že blufuješ, zlato."
Otřeseně přihlížela, jak odlepil jednu ruku ode zdi, nenuceně si rozepnul košili, sundal si vázanku a potom ji pevným stiskem uchopil za bradu.
"Dokaž to."


A jak moc se může příběh zdát předvídatelný, tak moc mu jeho humor a hravost vše vynahradí. Co se stane, když se do manželství vstoupí s jasnou představou a s pevně danou smlouvou? Hlavně žádné city a komplikace. Věci ale většinou nevyjdou tak, jak si je plánujeme. A manželství je věc složitější než jenom list papíru.
Oddechové čtení, které se pohybuje mezi tlustým románem a tenkou knížečkou.

Tak akorát, aby se do něj vešel zábavný příběh, kterému autorka dala příjemný nádech červené knihovny s erotickým nábojem. Dostává se tak do řady dalších erotických románů, ale v tomhle se neřeší žádná hluboká témata, jenom obyčejné otázky zvláštního vztahu.
Swallow

Anotace:

Manželská smlouva- Jennifer Probstová
Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky - a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?

Ráj 2.0 - Mic Looby

30. června 2013 v 10:44 | Swallow

Ráj 2.0 - Mic LoobyZavřít okno
Mithra se ke své nové práci dostane doslova jako slepí k houslím. Spokojená editorka cestovních průvodců, která bez větších ambicí dělá prostě jen to co má. A najednou si jí zavolají, oznámí mí, že dostala padáka, ale že jí hned nabídnou mnohem lepší práci. Práci výkonného autora. Může jít domů do svého bytu a začít psát cestovního průvodce o Magandě. Nikoho ani nenapadne, že by tam měla jet. Ale Mithře svědomí nedovolí, aby tu zemi nenavštívila když o ní má psát. Proto vyrazí na výlet a na jejím konci má odevzdat aktualizovaného průvodce o novodobém Ráji 2.0.

Místo, které dřív možná bývalo krásné a nedotčené turisty. Ale poté, co o něm začne hvězda SmallWordu Robert Rind psát, se to promění na turistické centrum, na kterém už není nedotčené vůbec nic. Místa a restaurace, která se v průvodci objeví už nejsou najednou místní, ale jsou turistická. Proto se tento cestovní průvodce stává strašákem a ničitel původního ráje.

Trochu bláznivý, ale přijemný příběh, který se hodí tak akorát na polehávání na slunci nebo k tomu, aby někoho doprovázel a zpříjemňoval čas na cestách.
Mithra se snaží vypořádat se svou novou prací a s celou Magandou. A přitom se snaží najít slavného Roberta Rinda, kterému má oznámit, že jeho hvězda pohasla a právě ho vystřídá ona sama. Až na to, že většinu příběhu se Robert zdá jako potrhlý autor, který začíná bláznit. A dost možná je to pravda i do konce. Ale v průběhu zjistíte, jak to vypadá, když se asi tvoří průvodce a jak moc můžou nějaké místo poškodit nebo vyzdvihnout zrovna turisti.


Za výtisk děkuji Knihcentrum.cz!

Swallow

Anotace z knihcentrum.cz:
Na světě ještě existuje pár míst nedotčených turismem. Ztracený Ráj?
Třeba budete mít štěstí. ale spíš narazíte na Ráj organizovaný, Tržní a Rozfrcaný do Fakultativních Zájezdů. a pokud existuje aspoň nějaká možnost, jak z nějakého odlehlého koutu planety vytřískat peníze, můžete vzít jed na to, že o tom nakladatelství Smallworld™ už vydalo nějakou knihu. Robert Rind je legenda žánru cestovních průvodců, člověk zakládající si na své nezávislosti. Muž ze staré školy. ovšem až příliš staré školy… Mic Looby ve svém debutu přináší svěží, ironický, a k popukání zábavný příběh o zrazených ideálech a korporátní nenasytnosti. až po přečtení této knihy znovu otevřete cestovního průvodce, už navždy budete umět číst mezi řádky.

Svěží debut Mica Loobyho, bývalého autora cestovních průvodců Lonely Planet

Klíč ke štěstí - Irina Semina

3. června 2013 v 14:33 | Swallow
Klíč ke štěstí - Irina Semina

Kniha plná rad, citátů a návodů, jak prožívat své dny naplno. A to všechno se objevuje v obchodu se štěstím, kde můžete najít doopravdy rozmanité věci. První z nich je deník, který máte zaplnit vším dobrým, co se vám za den stane. Protože lidé mají prostě zvyk pamatovat si všechno špatné. A ty dobré věci se odsunou do pozadí. Tohle by všem mělo pomoci soustředit se spíše na to dobré než na to špatné. Tak jak to většina dělá, nekouká na sklenici jako poloplnou, ale poloprázdnou. A přestože v tom není žádný rozdíl, tak jde hlavně o úhel pohledu... (Varování: S pořízením si deníku můžete očekávat jisté ztráty, například 10 minut děnně, kdy do něj bude psát, dále ztrátu deprese a zklíčenosti a zvyk být nešťastná...)

"Všichni jsme miláčci osudu, ale ne každý z nás to tuší."

V obchodu se štěstím můžete potkat velice bizardní věci. Inspirativní pero, které vypadá jako naprosto běžné pero. Odnímatelná křídla, která vám pomůžou kouknout se na všechny situace z výšky a nebudete je brát tak vážně. A štěstí taky dává křídla... Dále tu máme elektrokoště, které vypadá jako normální koště, ale dají se s ním odmést všechny problémy, útrapy, strach i nízké sebevědomí. Mě osobně by se zamlouval vypínač problémů do kabelky. Ještě stojí za zmínku kouzelný kaleidoskop. Kdo by nechtěl kouzelný kaleidoskop? Je vám snad jasné, co provádí? Prostě se do něj dlouze dívejte a můžete dostat až závrať z toho, jak svět bude najednou barevné a šílené místo.

Podivná knížka plná podivných nápadů, ale aspoň vám přinese trochu toho optimismu a některé rady vám možná ukáží klíč ke štěstí.

Swallow

V dobrém i ve zlém - Elizabeth Gilbert

13. května 2013 v 22:49 | Swallow

V dobrém i ve zlém - Elizabeth Gilbert


"Přestaňme se drahoušku zabývat chybami minulosti. Pojdme si raději promluvit o chybách, které uděláme v budoucnosti."
Zavřít oknoPokračování bestselerové knihy a úspěšného filmu Jíst, meditovat, milovat...
Elizabeth se poté, co se v Itálii projít, v Indii promedituje a na Bali zamiluje, konečně ocitá šťastná a spokojená. Až do chvíle, kdy je její brazilský přítel Felipe zadržen na letišti a je mu zakázan pobyt v USA. Jediné řešení je manželství....

Dva lidé, kteří jsou vládou Spojených států nuceni se vzít. A dva lidé, kteří už si prožili nepříjemný rozvod a jejich společných strašákem je právě manželství. Tímto začíná druhý díl, kdy se oba vydávají cestovat po jihovýchodní Asii a Elizabeth mezitím podrobně studuje celou instituci manželství.

"Také jsme se přesvědčili, že manželství je instituce, do které se daleko snadněji vstupuje, než se z ní odchází. Jako účastník legálně stvrzeného svazku, který se chce zbavit chřadnoucích citů, pravděpodobně záhy zjistíte, že velká část vašeho vztahu patří státu, který musíte žádat o svolení."

V dobrém i ve zlém je příběh ženy, která se po jednom nevydařeném manželství, snaží najít důvod, proč vstoupit do dalšího. Prakticky je to jedno velké shrnutí všeho, co se o manželství dá zjistit. Je to jako koláž složená z faktů, studií i názoru každého, koho Elizabeth potká během svého putování. Až po ty nejjednoduší kmenové svatby, až po ty složité. Názory od lidí, kteří už jsou štastně provdaní i od těch, kteří už jsou úspěšně rozvedení.

"Myslím, že se pletla, ve skutečnosti toho chtěla hodně. Měla odvahu toužit po štěstí a co víc, měla odvahu očekávat ho od manželství. Víc žádat ani nemůžete."

Hledá odpovědi na otázky věrnosti, tradic, poblouznění. Při čtění této knihy si budete chvílemi říkat, jestli je na manželství vůbec něco dobrého. Ale na druhou stranu uvidíte i světlé stránky toho, do čeho vstupuje tolik lidí dobrovolně. Ale psala to žena, která se manželství děsila, musím uznat, že pesimistických názorů převládá více.

"Pokud s někým skutečně nemůžete žít, na vznešenosti pohnutek nezáleží, manželství vám nemůže zachránit ani teroristický útok."

Při čtení jsem se strašně často kupodivu bavila. Nebylo to jako výtah ze statistik. Bylo to jako pohled někoho, kdo se na svět dívá reálně, ale současně s humorem. A přestože si to někteří nepřipouští moc často, tak neustále hledáme někoho druhého. Když už totiž naleznete vlastní vnitřní klid, tak musíte řešit otázku - S kým ho budete sdílet? V dobrém i ve zlém není zrovna příručka pro zamilované, ale je to příjemný souhrn toho, co byste mohli znát, než se odhodláte ke svatbě. Možná vás to od ní i maličko odradí. A nebo vám jí to prostě nevymluví ani logické důvody.

"Někdy je život příliš těžký a jindy zase příliš hezký, než abyste byli sami."

Když se studuje manželství, tak se musí jít hodně dohloubky. Až do Antiky. Představuje nám svět podle Platóna, kdy lidé dřív měli dvě hlavy, čtyři ruce a nohy. Ale byli postrestáni od Bohů a rozděleni. A proto teď bloudí po světě a hledají svou dokonalou polovičku. Proto se lidé rodí s pocitem, že jim něco chybí. Takže potom žijeme v bludu, že musíme najít zmizelou polovinu. A že jedna plus jedna se rovná jedné...

"Ze všeho nejriskantnější je přitom touha po druhém člověku. Jakmile se k němkomu upnete a skutečne ho chcete získat, je to jako byste vzali chirurgickou jehlu a přišili mu své štěstí ke kůži, takže jakékoliv odloučení způsobí otevřenou ránu."

Není to příkladná kniha, kterou byste měli vložit do rukou nevěsty před jejím svatebním dnem. Protože v jisté chvíli nabízí více otázek než odpovědí. Ale když se na to podíváte s humorem a zjistíte, že vedle vás sedí někdo, s kým můžete žít, tak možná není kam utíkat.... (Ale podle průměrných statistik, čím později se budete brát, tím spíš vám to vydrží! Takže čím déle to budete oddalovat, tím lépe.)

"Podle jeho dlouhodobého pevného přesvědčení žena patří do kuchyně .... do pohodlné židle, v které může dát nohy na stůl, do ruky vzít sklenku vína a sledovat manžela, který chystá večeři. Že bych si tu přidala pár kladných bodů?"

Takže přestože je to jedno shrnutí všeho ohledně západního pojetí manželství, stejně vám to nedá odpovědi, které si můžete zodpovědět jen vy sami. Ale možná vám to poskytne cenné otázky, které vás zachrání před špatným rozhodnutím. Nebo tím dobrým.

A nejlepší rady přicházejí nazávěr: Jsou všechny nevěsty tak vyděšené, když se chystají před oltář? Matka jí odpověděla: "Kdepak, zlatíčko. Jen ty přemýšlivé."


Swallow

Za výtisk děkuji knihkupectví Knihcentrum!

Anotace:
V dobrém i ve zlém je pokračování knihy Jíst, meditovat, milovat. Elizabeth Gilbertová tentokrát nehledá boha, ale pátrá po podstatě manželství.
Na konci bestselleru Jíst, meditovat, milovat se Elizabeth seznámí s Felipem. Felipe je rozený Brazilec, má australské občanství a žije v Indonésii. Oba jsou si jistí, že je to láska na celý život, ale slíbí si navzájem, že se nikdy, nikdy, ale opravdu nikdy nevezmou. Rozvodů mají oba dost. Prozřetelnost však zasáhne v podobě vlády Spojených států. Aby mohl Felipe zůstat v zemi, potřebuje získat takzvanou Zelenou kartu. Dostane na výběr ze dvou možností, buďto se ožení nebo musí odjet a už se nebude moci vrátit zpět. Bez odvolání jsou Elizabeth a Felipe odsouzeni k sňatku.
Elizabeth propadne panice, ale pokouší se problém se svatbou řešit po svém. S obrovským nasazením a energií se vrhne do shromažďování faktů o manželství. Provádí historický výzkum, vede rozhovory a vyzvídá na lidech co nejvíce osobních zkušeností s touto tvrdošíjně přetrvávající institucí. Daří se jí to s vtipem, inteligencí a pochopením, jak je u Elizabeth Gilbertové zvykem. Pokouší se osvětlit co je podstatou manželství, jak se na malé ploše a prostoru mohou slučovat porozumění, poblouznění, věrnost, rodinné tradice, očekávání, sociální jistoty, rizika rozvodu, odpovědnost a pokora.
Kniha Elizabeth Gilbertové V dobrém i ve zlém je čistý a reálný pohled na lásku, jaké jen ve skutečném světě manželství může být.

Rozdělená srdce -Bettina Belitz

20. ledna 2013 v 20:10 | Swallow

Rozdělená srdce -Bettina Belitz

Už dlouho jsem se necítila takhle rozporuplně ohledně knížky. Protože mi trvalo pěkně dlouho, než jsem se do knížky začetla. Příběh hezky přirozeně plynul a četlo se to příjemně, ale v podstatě se nic nedělo. Až kolem strany 200 jsem začela mít pocit, že děj začíná a nápad to byl doopravdy skvělý. Nebudu vám vyprávět okolo které věci se to točí. Nechce se překvapit.

Ale Elisabeth je prakticky normální sedmnáctiletá dívka, která se snaží zapadnout. A když se jí to konečně podaří, tak se odstěhují na místo, kde lišky dávají dobrou noc. Elisabeth je podivná, samotářská, antisociální a netuší, co jí vyjde z pusy. Ale je inteligentní. A většinu příběhu o ní máte pocit, že je to těžká narkoleptička, která usíná kdekoliv a kdykoliv.
A Collin. Ani jeho popis ani jeho chování mi nepřijde jako tradiční princ na bílém koni. Většina hrdinů se aspon umí chovat. Tenhle je spíš jako prudérní neustále protivný nic neříkajcí podivín. Ale proti gustu žádný dešputát.

Elisabeth se v novém městě ani nesnaží zapadnout. Ale podivnými náhodami naráží na tajemného a nebezpečného Collina. A hlavně je to v obrovském zapadákově, takže se to většinou všechno odehrává v přírodě. Čekejte na hromadu lesů, potoků, vody, bahna a koní. Protože první setkání Elisabeth a Collina je takové, že jí zachrání na svém bujném oři jako princ na bílém koni. Ale co když není dobrý, ale naopak hodně zlý?

A teď k mé rozpolcenosti. Příběh se četl příjemně, ale nechytil mě za srdce. Na druhou stranu jsem se už dlouho nesmála tak, jak u téhle knížky. Ne vtipům a situacím, ale spíš to byl takový pocit, že si čtu kapitolu a vrchol trapnosti už mi nedovolí, abych se nezačela svíjet v děsivé křeči smíchu. A přitom jsem vydávala pár nelichotivým nadávek. Ale nemůžu říct, že by to bylo tak úplně špatně. Knížka mě dostala do podivně rozesmáté nálady. Občas její absorditou nebo mentalitou postav. Ale budiž. Podle mě to byl námět skvělý a jsou tam pasáže, kde jsem se doopravdy začetla. Ale dalo by se to zpracovat lépe. Hodně toho proškrtat. Ale je to takový nevinný hodně dlouhý románek pro dívky. Chlap by s tím maximálně jenom rozdělal oheň.

Takže od toho nečekejte, že to přečtete za noc. 500 stránek ani dobře nejde přelouskat hned. Ale když budete mít náladu na něco jednoduchého a poklidného, kde příběh se pomalu táhne jako malý potok, tak do toho jděte. Jen musíte počítat s tím, že vás to pohltí až později a ani tak vás to úplně nechytně. ALe já jsem se dooprady bavila.

Rozdělená srdce, proč ten název? Ale je to část trilogie, třeba příště se dozvíme něco bombastičtějšího.


Zmatená a usměvavá Swallow


Za výtisk děkuji nakladatelství FRAGMENT!
Anotace: Po přestěhování je sedmnáctiletá Elisabeth naštvaná snad na celý svět - přišla o všechny kamarády, na venkově není moc příležitostí k zábavě a navíc rodičům to tam naprosto vyhovuje. Všechno změní setkání s Colinem. Proč ji tento kluk od začátku neuvěřitelně přitahuje, to nedokáže vysvětlit. Chová se divně, odtažitě a dává Elisabeth jednu hádanku za druhou. Jaké je jeho tajemství? Co skrývá? Svým pátráním odhalí Elisabeth pravdu - její rodině, Colinovi i jí hrozí velké nebezpečí.

Sylvia Day- Bared to you (Crossfire)

8. ledna 2013 v 20:07 | Swallow
Obnažená (Bared to you, Crossfire serie) - Sylvia Day

Četla jsem Fifty shades of Grey. A četla jsem Crossfire. A musím uznat, že přestože tématikou se knihy překrývají, tak u mě jednoznačne vítězí Crossfire série. Možná není tak eroticky odvážná jako Fifty shades. Ale má něco víc do sebe. Není to příběh panny, který pozná bohatého zvrlihlíka. Protože to přesně mi vadilo. Tento příběh je o skutečně dobře propracovaných postavách. Když se Eva Tramell přestěhuje do New Yorku a nastoupí do nové práce, tak se tam setkává hned první den s mužem, kterému přezdívá Dark and Dangerous. A přesně on se jí stane posedlý. A ona ním.

Možná je to příběh plný sexu, ale aspoň odůvodněného sexu. A není to příběh o holce, která by sebou nechala zametat. Eva si totiž nenechá od Gideona Crosse poroučet. Přestože je pohání hrozivá touha, tak oba dva sužují vnitřní démoni. A musím uznat, že to stojí za to.
Navážou spolu vztah, který se postupem času mění v něco hlubšího. Ale můžou dva přeživší navázat dospělý a rovnoprávný fungující vztah? Protože přesně takovou otázku si Eva klade. Oba mají otřesnou minulost a oba nejsou ještě plně vyrovnáni se svojí minulostí. Ale když se budou hodně snažit, možná to překonají...
Pro mě určitě skvělá série, kterou si ráda schovám a budu ráda, když si koupím další díl.

I guest, that this book makes you really hoarny!

Gideon Cross totiž rozděluje ženy do dvou škatulek. Ty, s kterými přátelí, a ty, s kterými spí. A Eva se rozhodne, že nebude patřit ani do jedné z nich. A jelikož je Eva i dcera boháčů, nemusí koukat na bohatého Gideona. Ale oba se musí poprat se svými osobnostmi a pokusit se fungovat vztah, který je založený především na tělesné přitažlivosti, z které oba šílí.
Na rozdíl od Christiana Greye mi Gideon Cross přišel víc jako rytíř na bílém koni. Možná proto pro mě má tahle série větší úspěch. Není to jen příběh toho jak se dominant a submisiv potkají a začnou se v nich probouzet city. Je to spíš jako když se dva lidé přitahují a zamilují do sebe, ale jejich vnitřní démoni se neustále dostávají napovrch. Ale potkat Crosse, tak z toho, jak na mě jeho knížní postava působila, možná si taky sednu na zadek jako Eva.

Užila jsem si ten krásný americký pohádkový příběh, který mě znovu přiměl, abych se zasnila....
A hádám, že se za pár dní vydám koupit další díly z téhle trilogie. Jen doufám, že nám Eva neotěhotní nebo nebude v posledním díle svatba! To už mi přijde jako klišé. Ale na druhou stranu, klišé drží naše životy v rovnováze, aby je nějaký pan Cross mohl vychýlit z jejich oběžné dráhy...

I love when I fall in love to a book love story which brings me the feeling of love.

Swallow

Zapomenutá - Catherine McKenzieová

6. prosince 2012 v 18:18 | Swallow
Recenze sepsaná pro blog Martinus.cz :))


Co kdyby si celý svět myslel, že jste zemřela?


Ze začátku se to možná bude zdát jako obyčejný román. Ale nesmírně poutavý a zajímavý příběh. Protože když Emma Tupperová zjistí, že jí její matka odkázala letenky do Afriky, tak prostě musí jet. Jak by nemohla nesplnit přání své nedávno zesnulé matky? A možná to také bude vhodná příležitost, jak se vyrovnat se svým smutkem. Původně to měl být pouze měsíční výlet, kdy se Emma měla rozhlédnut po krásách Afriky. Ale stane se něco mnohem horšího.
Zemětřesení, které otřese celou Afrikou, Emmu odřízne od domova. A tak se z jejího výletu stane půlroční odtržení od civilizace, kdy žije pouze v malé vesničce, ze které není možné spojit se s okolním světem. Tím pádem si její skvěle rozběhlá kariéra nemilosrdné právničky, její pohlední přítel i její přátelé myslí, že je po smrti a zemřela při zemětřesení.
Jak by to mohlo vypadat ve světě, kde vás lidé mají za mrtvou? V práci se uspořádal smuteční obřad, přítel najde útěchu u nepřítelkyně a do jejího bytu se nastěhuje někdo jiný. Protože to všechno Emma poznává, když se konečně vrací domů. Přijít do bytu, ve kterém najdete naprostého cizince a přijít do práce, kde se na vás každý dívá jako na ducha.
Napadlo vás už někdy, co by se stalo, kdybyste zemřeli? Kolik lidí by pro vás plakalo a kolik ne? Emma zjišťuje, že její život možná nebyl tak perfektní, jak si myslela a že ani ona sama nebyla dokonalá. Možná, že jí její matka poslala do Afriky, aby objevila něco, co jí předtím chybělo.
Emma se velmi zvláštními způsoby vyrovnává se svou vlastní domnělou smrtí a společníka jí děla i tajemný Dominik, kterého najde ve svém bytě jako nového nájemníka. Oba dva se potýkají s krizí ve svém životě a navzájem si pomáhají se s tím vyrovnat.

"Co máte do hajzlu za problém, lidi?" vyštěkne Stephanie.
"Podvedla mě snoubenka." Odpoví jí Dominik.
"Mě podvedl přítel,"přidám se.
"Ale ne s tvou nejlepší kamarádkou."
"To ne, ale zatímco jsem byla nezvěstná."
"Čtyři týdny před svatbou."
"S mou úhlavní nepřítelkyní."
"V naší posteli."
Zarazím se a pak dodám: "Fajn, vyhrál si."

Nejvíce se mi líbilo, jak byla Emma skutečná a jak se vyrovnávala se svou situací. Tak skutečně a opravdově. Už od první stránky jsem poznala, že to bude kniha plná humoru a sarkasmu, ale přesto mě donutila se zamyslet. Je to poutavý příběh, od kterého jsem se nemohla celý den odtrhnout. Protože přestože je Emma ve velkém problému, poté co se vrátí domů, tak se tam objevují i vtipné a realistické situace, které vás prostě donutí si ten příběh zamilovat. A možná pouvažuji taky o nějaké té cestě do ciziny. Ale pravděpodobně ne do Afriky. Přestože Emma má vlastnosti, které bych u svých přátel nehledala, tak jsem si jí v průběhu té knihy oblíbila.
Překvapilo mě,že o tom, co se dělo v Africe, se dozvíte pouze nutný zlomek. Přestože jí zrovna tahle dovolená změnila život, tak jí spíše než to, změnila ta skutečnost, že si ostatní mysleli, že je mrtvá. A proto musela znovu začít budovat svůj život od začátku.

Swallow

Neil Gaiman

31. srpna 2012 v 17:00 | Swallow
Neil Gaiman - Hvězdný prach (Stardust)

http://www.daemon.cz/img/obal/hirez/8722.jpg

Musím se přiznat, že jsem nejdřívě viděla film a ten mě uchvátil. Musela jsem si později koupit i knihu, protože mě zajímal rozdíl. V knize to Gaiman popisuje více reálně. Ale více poznáte hrdiny. Poznáte ten svět. A je to doopravdy kouzelný příběh o princech, čarodějnicích, klukovi, který pracoval v obchodě a o hvězdě. Napadlo mě, jaký by takový život v oblacích mohl být? Krásný, co? Jak sama Hvězda pronesla ve filmu "Když jsem viděla všechnu tu nenávist, války a to, jak byli lidé krutí, chtěla jsem se odvrátit a už se na Zemi nikdy nepodívat. Ale vidět, jak se lidé milují. Můžeš prohledat všechny kouty vesmíru a nikdy neuvidíš něco tak krásného." Možná mě nadchla i ta myšlenka. Tenhle film prostě polechtal mojí romantickou duši. A zase vytáhl toho cynika svým koncem, ten je totiž reálný a prostý. Doporučuji si to jako fantasy knížku přečíst.

Protože je to příběh o tom, co se mladý hoch rozhodne udělat pro svou lásku. A jak ho skutečný svět, dobrodružství a poznání naučí, co je skutečná láska a jakých věcí si cenin více než krásy a pýchy. Knížka a potom film. Oboje jsou kouzelné pohádky! :)

7/10

Nicholas Sparks- Milý Johne

31. srpna 2012 v 16:47 | Swallow
Nicholas Sparks - Milý Johne (Dear John)

Covers from AMAZON

Dear John je knížka plná emocí. Jen chvíli jsem měla pocit, že je to nastrčené nebo vyumělkované. Nicholas Sparks přesvědčivě popisuje osud mladého vojáka, jeho pocity a jeho lásku. Jen pár týdnů stačilo k tomu, aby propadl lásce mladé Savannah, která se rozhodla na něj počkat. Nepřízeň osudu je ale bude znovu a znovu rozdělovat. Konec není ten, který by preferovala moje romantická duše, ale nechává prostor pro fantazii. Jestli vás zajímá jaký je život takového vojáka, který se zamiluje, je to knížka pro vás. Byl podle toho natočen i film, který se kupodivu docela řídí knížní předlohou (v pár scénách). Protože konec i docela podstatné věci ve filmu změnili. A proto se mi knížka líbí víc. Mnohem víc. Doporučuji , protože to není ani žádná červená knihovna. Je to skvělá novela. Pro mě alespoň je.

Nicholas Sparks je úžasný autor. Jeho novela The Notebook (také zfilmované) mě rozbrečela. Jeho knížky jsou doopravdy kvalitní a zajímavá víkendová četba. Možná jeho díla znáte a ani o tom nevíte, protože jeho díla jsou často zfilmována a vznikají z nich úžasné filmy!
 • The Notebook (1996) ( Zápisník jedné lásky) -zfilmováno
 • Message in a Bottle (1998) , (Vzkaz v láhvi) - zfilmování
 • A Walk to Remember (1999) (Nezapomenutelná cesta) - zfilmováno jako Dlouhá cesta
 • The Rescue (2000) , (Útěk do samoty)
 • A Bend in the Road (2001), (Osudová zatáčka)
 • Nights in Rodanthe (2002) (Noci v Rodanthe) - zfilmováno
 • The Guardian (2003), (Střážce)
 • The Wedding (2003) , (Svatba)
 • Three Weeks with my Brother (2004)
 • True Believer (2005)
 • At First Sight (2005)
 • Dear John (2006)
 • The Choice (2007)
 • The Lucky One (2008)
 • The Last Song Zfilmováno v roce 2010- v hlavní roly Miley Cyrus
 • Dear John Zfilmováni v roce 2010

John Tyree vedl docela docela bezvýznamný život a proto se rozhodl jít do armády. Na své dovolence v létě potká Savannah. Bláznivě se do sebe zamilují a Savannah mu slíbí, že na něj počká. Čeká dva roky, kdy oba trpí odloučením, ale Johnovi už má končit služba. Kvůli 11.září 2001 se ale upíše znovu na další čtyři roky. Kvůli své jednotce a smyslu pro povinnost. To už ale jejich vztah drží na vlásku. Savannah se s Johnem rozejde, protože se zamiluje do někoho jiného. Nikdy se ale nepřestanou milovat a oba to vědí. Jak to ale vážně skončí?

Audrey Niffeneggerová

31. srpna 2012 v 16:31 | Swallow

Zakletý v čase

(Cover from AMAZON )

Clare Abshire svého budoucího muže potká už jako malá holčička a on už je muž ve středních letech. Tento neobyčejný vztah dvou lidí, kdy ani jeden nemá na vybranou. Protože oba vědí, že v budoucnosti budou spolu a i kdyby to chtěli změnit, nemůžou. Všechno se odehrává kolem Henryho a jeho života. Jenom to není ve správném pořádí. Občas zavítá do svého dětsví, občas za Clare a nebo se pouze náhodně přemisťuje kamkoliv. Přiběh je to poutavý a zároveň smutný. Protože Clare musí často být sama, nikdy netuší, kde Henry zrovna může být ani co dělá. Je to příběh o lásce, která žije skrze čas. Ani jeden z nich ale neví, jak dlouho budou spolu a kdy se stane něco, co je rozdělí. Velice realisticky napsaný příběh plný lásky, štěstí i vášně.

Dříve než jsem si přečetla knihu, která je poměrné obsáhlá, jsem se podívala i na film. Oboje mě upoutala. Doporučuju podívat se po knize i na film, který je taky výborně zpracovaný a celý příběh vypráví docela obstojně. Takže doporučuji si to přečíst, jestli vám nevadí trochu té romantiky a tragického osudu. Ale jednou možná přijdou na lék, který způsobuje Henryho nemoc a potom by se nic z toho nemuselo stát znovu...

Zakletý v čase - 8/10


Sophia Kinsella

31. srpna 2012 v 16:23 | Swallow


Sophia Kinsella


Can you keep a secret?
Confessions od shopaholic

(Covers from AMAZON )

Jako první mi přišla pod ruku knížka Can you kep a secret?
Po dlouhé době se mi konečně stalo, že jsem se u knížky proste musela smát nahlas. Laught out loud. LOL!
Emma je totiž obyčejná dívka, která má tajemství. O své rodině, příteli, práci a přátelích. A všechny je bohužel v návalu paniky prozradí cizince, když se obává o svůj život. Později se jí to ale všechno začne pomalu vracet. Co uděláte, když zjistíte, že někdo, kdo by neměl znát ani vaše jméno, zná všechna vaše tajemství?
Emma si s tím poradí báječně. Je to oddechovka plná vtipných scén, romantiky a o pravé dívce, která má svou hlavu a umí si poradit s čímkoliv.
Tuhle knížku doporučuji hlavně do letadla!
Má kritika jí neshledává nikterak úžasnou, ale zase naprosto k popokání!

Proto za vtipnost

9/10

Anotace z Knižního webu: Optimistické, ale smůlou pronásledované Emmě Corriganové se začíná dařit. Už skoro rok má stálé zaměstnání v podniku Panther Cola, po boku jí stojí skvělý přítel, a dokonce se před ní rýsuje naděje na pracovní postup. Všechno se ale zvrtne po schůzce s jedním nespokojeným klientem. Naprosto zničená se vrací z jednání letadlem a cestou se v hrozivé situaci během turbulencí svěří se svými nejintimnějšími pocity pohlednému muži na vedlejším sedadle. Když pak nazítří přijde do práce, ke svému zděšení zjistí, že její tajuplný společník je sám velký Jack Harper, šéf americké společnosti Panther Cola, který se vydal na týdenní návštěvu britské filiálky podniku. Toto zjištění odstartuje celou sérii chaotických, citově vyčerpávajících a komických situací, které zavádějí Emmu, její nejlepší přítelkyni - workoholičku Lissy a jejich příšernou spolubydlící Jemimu do světa bláznivých příhod, tajností a krkolomných náhod, v němž i Jack, do kterého se Emma zamiluje, má svá tajemství


Confession of shopaholic. Tady se mi bohužel nepodařilo sehnat dřív knihu než film. Proto může být moje recenze trochu pokřevená a zkreslená. Rebecca je tady totiž snad stejně vtipná jako byla ve filmu. Ale filmový Hugh Dancy mě prostě učaroval a trochu jiný dej filmu se mi taky zamlouval. Rebecca je sice v knize taky vtipná, ale mě se pro jednou zase líbil film víc než kniha. Kniha je napsaná o shopaholičce Rebecce Bloomwood, která se potýká s finančními problémy. Protože ona prostě musí pořád nakupovat. Proto se snaží šetřit, v tom ale není dobrá. Tak se rozhodne vydělat si víc peněz. A mezi tím si stihne párkrát vyjít na rande, zamilovat se a objevit svůj skrytý potenciál. Je to knížka, která se čte lehce. Objevují se tam vtipné pasáže, ale jinak v ději není nic, co by mě nutilo číst dál, až na zvědavost.


4/10


Anitace z Knižního webu: ALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů! Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje. Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo… Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou…

Suzanne Hawleyová

6. srpna 2012 v 11:26 | Swallow

Suzanne Hawleyová

Deník jedné mrchy (Alison says)Margaret není v přesném slova smyslu mrcha. To se nedá říct. Já bych to nazvala spíš Deník jednoho psychopata. Poté co se s Maggs rozejde její dlouholetý přítel, neboli spíše když ona se rozejde s ním, aby udržela jiskru jejich vztahu a on se odmítne vrátit se k ni znovu, tak Maggs začne trpět depresemi. Její psychiatrička Alison jí poradí, aby si začela psát deník. Deník té nejsobečtější, nejpovrchnější a nejegocentričtější Maggs. Která si ale sama o sobě myslí, že je lepší než ostatní. Spolu s jejím deníkem začíná bláznivý příběh plný hromady vypitého krabicového vína a plánů na to, jak zničit nový vztah jejího bývalého přítele. Hloupoučká kamarádka Dana se navíc obrátí radši na stranu jejího bývalého přítele, protože ten má bohatou přítelkyně a proto, kam vítr tam Dana. Maggs je zoufalá a její psychiatrička z ní začíná šílet.
Příběh, kdy občas ani nemůžete uvěřit, že je to pravda. Maggs je doopravdy případ pro psychiatra. Ale ani Alison jí nemůže zvládnout a a Maggs pokračuje ve své destruktivní cestě, do které se jí připlete i nový irský školník, kterým samozřejmě Maggs opovrhuje, ale zároveň jí ten sexy cizinec přitahuje! To byste nevěřili, co se z toho vyklube! Šílená Maggs se opilá říti ulicemi v autě nebo na kole a snaží se zničit svého bývalého i sama sebe...

Taková lehká vtipná četba, která se ale nepodobá tolik relaxu, jako spíše zpestření víkendového odpoledne...

5/10

Swallow

Luisa May Alcott

27. července 2012 v 12:24 | Swallow
Louisa May Alcott - Little Women (Malé ženy)
Je to historický roman, který popisuje životy čtyř dívek od jejich dětsví až po dospělost, první lásky a manželství. Krásná a nevinná Meg, divká Jo, tichá a nesmělá Beth a rozmazlená Amy. To jsou čtyři dívky, která poznáte a budete nahlížet do jejich životů. Jsou to slavné Malé ženy, které se dají zařadit do rodinné klasiky.byla jsem si jistá, jak se mi to bude líbit, ale už po pár stranách mě jejich osud zaujal a dokonce jsem se strachovala spolu se sestrami a hltala stranu po straně. Kniha vás dostane a bude to jako kdybyste byla kousek od místa, kde vyrůstali a cestují. Jedině moje romantická duše by trochu pozměnila konec. Ale jinak užasná knížka. Kdo si jí nepřečte, přijde o poznání dobré a poutavé četby.
Skoro celý příběh nám vypráví Jo, druhá nejstarší sestra. Příběh začíná v době, kdy jsou dívky stále děti a jejich otec musel odejít bojovat do občanské války. Dívky se s tím musí poprat a musí pracovat, aby uživili sebe i rodinu. Jak postupně rostou, objevujeme jejich povahové rysy, jak špatné tak dobré. Meg je nejstarší ze sester a také asi nejkrásnější. Pracuje jako vychovatelka u nedalekých přátel. Jo zase dělá společnost postarší tetě. Beth je ze všech sester vlastně nejčistší a nejhodnější. Není sobecká a dokáže se postarat o ostatní. Proto je její příběh tak dojemný. Sami to poznáte. A Amy je zase nejrozmazlenější, protože nepoznává bídu tak moc jako její sestry, které musí pracovat.
Jak sestry vyrůstají tak objevují svět. Cestují a studují. Nakonec se i vdávají a mají děti. Nechci prozrazovat děj, ale knížku si přečtěte. Já osobně jsem si totiž sestry Marchovi zamilovala. Líbí se mi, že autorka to popisuje tak, jak to je. Nebere si servítky a ukazuje všechny jejich útrapy v pravém světle.
Knížka byla i zfilmovaná.Film bych doporučili zkouknout až po přečtení knihy. Obsazení není hvězdné, ale jako filmy Jane Austenové to bude stát za to. Ale kniha má vždy přednost.
7/10
Swallow
 
 

Reklama