Fantasy

Povečeřte s vampýrem

20. srpna 2013 v 14:42 | Swallow
Článek jsem publikovala na blogu http://blog.martinus.cz/2013/08/povecerte-s-vampyrem :)
Paranormální román z pera mladé autorky Abigail Gibbsové, který se rozhodla konečně publikovat a nenechala ho pouze v kyberprostoru. Příběh se odehrává v Londýně a můžeme se v něm setkat s tajemnými postavami i nevysvětlitelnými bytostmi. Ze začátku se to zdá pouze jako obyčejný příběh mladé dívky, která se seznámí s něčím, čemu nerozumí. Ale na konci je toho mnohem víc a určitě to není obyčejné…

Violet Leeová se stane svědkem děsivého masakru uprostřed londýnského náměstí. Od té chvíle se stává zajatkyní v honosném sídle vampýrů. Objevuje tak svět, o kterém si nikdy nemyslela, že by mohl existovat. Přes její nenávist k vrahům, které viděla přímo v akci, se časem učí poznávat jejich život a pomalu ho začíná i chápat. To ale nic nemění na tom, že má pouze dvě vyhlídky do budoucna. Zemře v zajetí, nebo se přidá k vampýrům, k jejich nesmrtelnosti a touze po krvi. Jako vegetariánka má hodně o čem přemýšlet.
Následník trůny Kaspar Varne možná zabil nespočet lidí. Ale u Violet to nedokáže. Vezme si ji s sebou jako hračku, kterou možná časem odhodí. Ale to by nebylo ono, kdyby mu jeho hračka nezačala být časem milejší víc a víc.
S planoucím zrakem jsem se k němu otočila a s odvahou spíš předstíranou než skutečnou vykřikla: "Máš deset vteřin na to, abys mě pustil, ty hajzle, nebo tě kopnu do koulí tak, až budeš litovat, že ses narodil!" Znovu se zachechtal. "Ty jsi ale divoká, co?" Když se smál, zahlédla jsem jeho horní špičáky. Dokonale bíle. Bílé a nepřirozeně zúžené. Lov. Lovci.

V příběhu se dostane k vyprávění Violet i Kasper, přestože jí je věnováno mnohem víc prostoru. Přestože je zajatkyně uvězněná v honosném sídle a prakticky se ven nedostane, neustále se něco děje. Vznikají podivuhodná přátelství mezi člověkem a vampýrem. Vzájemná přitažlivost mezi dvěma hlavními hrdiny je nepřehlédnutelná. Až na to, že každý patří do jiného světa a jsou mezi nimi věci, kvůli kterým se navzájem nedokážou vystát.
Kniha, která je plná napětí a dobrodružství. A milostný příběh je spíše schovaný pod pláštěm noci a krve.Upíří příběh, ve kterém když vampýr sní česnek, bude mu smrdět z pusy. Když ho polejete svěcenou vodou, tak bude mokrý. Ale starý dobrý způsob, kdy mu oddělíte hlavu, funguje vždycky stoprocentně. A kdo je Temná hrdinka a co to vůbec znamená? Do poslední chvíle je všechno skryté v tajemném proroctví a osud má všechny postavy pevně ve svých rukou a pro všechny spřádá nějaké plány…

Temna hrdinka (Abigail Gibbsova)

Temná hrdinka

Abigail Gibbsová · Vydavatelství: Knižní klub, 2013
Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska…
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?

Jsem roztříštěná - Tahereh Mafi

5. dubna 2013 v 12:28 | Swallow

Jsem roztříštěná


What is this about?

Už jenom obálka knížky a název nám napovídají, že to bude zajímavé čtení. Na prvních stránkách možná budete mít pocit, jako když trochu blázníte. Protože tak je to taky správně.
Juliette je zavřená v psychiatrickém centru nebo v čemkoliv, co připomíná nehostiné vězení. Už skoro celý rok nepromluvila s nikým živým. Proto není čemu se divit, že trochu blázní. Protože ona sama si myslí, že je prokletá. Zrůda. Její vlastní rodiče jí v tom utvrdili, když se jí zbavili a nechali jí sem zavřít. Co si sedmnáctiletá dívka počne, když neví co je zač?

Juliette dostane spolubydlícího. Ale nechápe, co to znamená. Je tu zavřená už 264 dní v izolaci, 1 okno, 4 holé stěny. Neví, co po ní její věznitelé chtějí. Proč jí podstrčí do cely spolubydlícího, když její dotek znamená rozsudek smrti?
Adam se s ní snaží spřátelit, ale ona je vyděšená sama ze sebe víc než z čehokoliv jiného. Ale co když právě objevila jediného přítele, kterého kdy měla?

World is ruined againe

Svět, ve kterém se ocitá, je narozpadnutí. Lidé umírají po stovkách, není dostatek potravit, zvířata vymírají a všechno se rozpadá. Nevypadá to ani tak, že by svět měl přežít další desetiletí. Vládne v něm Obnova, která převzala totalitní vládu nad zbytkem obyvatelstva. A není to přijemná vláda. Vojáci si užívají své výsadní postavení a lidé trpí, děti nemají kde studovat ani co jíst. Svět se jistojistě řítí do záhuby.

Když se konečně dostane ze svého vězení, tak zjišťuje, že někteří lidé by jí chtěli použít jako zbraň. Ale Juliette je urputná mírumilovkyně. Nechce ubližovat nikomu, nechce způsobit žádnou bolest. Ale právě teď stojí před rozhodnutím, jestli se stane zrůdou nebo něčím víc než člověk.

Shatter me

Juliette je totiž zajímavou postavou hlavně v tom, že tráví hodně častu zavřená v cele. Proto jí odpouštím to, co bych jiným postavám vyčítala. Občas se totiž možná chová trochu šíleně a nelogicky. Ale já na jejím místě už bych počítala imaginární ovečky. Na druhou stranu má morální pravidla, která si stanovila sama už od dětství. Chtěla bych vidět někoho jiného, kdo by s jejím prokletím či darem vydržel bojovat tak dlouho a nezkazilo by ho to. Její rodiče se jí báli a štítili. Dobrovolně se jí vzdali. Proto je tak dojemné, když Juliette touží po lidském doteku víc než po čemkoliv jiném. Nedivím se jí. Celý živo se lidé jejího doteku báli, nikdy nepoznala lidské teplo.

Když se v jejím životě konečně objeví někdo, kdo by jí mohl milovat takovou jaká je, je to pro ní jako kdyby se ocitla v říši divů. Z jejího daru toho moc nepoznáme, protože Juliette sama se ho bojí a odmítá ho používat. Ale co když existuje někdo, kdo se jejímu prokletí může ubránit a může jí obejmout?

Mám ráda ty příběhy, kdy se pomalu rozvíjí celý příběh a pomalu přícházíme všemu na kloub. I trochu toho šílenství to hodně opepří. Je to příběh o prokletí nebo o daru? To nechám na vás... Já sama bych takový dáreček nechtěla, ale na druhou stranu se tam objevují jiné vážně příjemné momenty. Dystopickým příběhů začínám mít pomalu dost, možná by to chtělo něco nového. Ale tenhle se mi znovu líbil. A třeba další díly nezklamou a udrží si to něco mimořádného z prvního dílu.

Shatter me, Swallow


Anotace:

Jsem prokletá.
MÁM DAR.
Jsem zrůda.
JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK.
Můj dotek je smrtící.
MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU.Jsem jejich zbraň.
BUDU SE BRÁNIT!

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
TUHLE KNIHU NEBUDETE MOCI ODLOŽIT!

Deklarace smrti - Gemma Malley

16. března 2013 v 21:09 | Swallow

Deklarace smrti - Gemma Malley

Další dystopický příběh, který mi ale ve své podstatě přijde prakticky možný. Protože se zde řeší problém s přelidněním země. Když už je lidí moc, kam se mají vejít?
Děti, které se narodí jako druhé, jsou automaticky Přebytečné. A to je ještě štěstí. Protože v jiných zemích je popravují. Alespoň to ví Přebytečná Anna z doslechu. Protože ona své rodiče nenávidí přesně tak, jak jí to učí. Protože byli tak opovážlivý a pořídili si druhé dítě. A ona za to teď trpí.
Anna vyrůstá od dětsví v nápravném zařízení, kdy vycvičují přebytečné. Musejí zvládat základní práce, a když si to zaslouží, můžou jít pracovat. Normální lídé totiž berou lék, který je činní nesmrtelnými. Ale když ho přestanou brát, téměř okamžitě zemřou. Takže když si chce někdo pořídit dítě, musí vyměnit svou nemsrtelnost za jeho život. Tak to na tomto světě funguje.
Deklarace
V příběhu se možná vyskytuje pár nesrovnalostí a podivností, které se prostě nedozvíte. Ale ocitáte se v roce 2140 ve Velké Británii. A poznáváte to z pohledu spodiny, tedy přebytečných dětí. Podle Deklarace musí všichni brát prášky, které jim dovolují nezemřít. A když chtějí dítě, musí svůj život vyměnit za jeho. Ačkoliv vymysleli věci pokrokové, tak žádné další převratné novinky tam nepoznáte. Žádné létající auta, podivuhodnosti, skleněné domy. Nebylo to tak úplně jak jsem si představovala. Chybělo tomu větší podkreslení. Ale možná to z pohledu přebytečných nešlo poznat. Přebytečné děti se učí být skvělými otroky, aby si svůj život mohli zasloužit. Svůj krátký lidský život, který nebude uměle protahován.
Přebytečné děti
Anna je jednou z Přebytečných. A tam poznáváte, jak to v takovém nápravné zařízení chodí. Už od batolat se tam učí, jak se mají chovat. Brutalita a žádné přátelství. Anna je uzavřená mladá dívka, která si nechala vštípit, že musí své rodiče nenávidět. A snaží se být poslušnout a kvalitní otrokyní. Ale jen do okamžiku, kdy se do domu dostane i Přebytečný Peter. Protože začne Annu tahat z její malé ulity a snaží se jí říct, že by své rodiče neměla nenávidět, ale milovat. Jako oni jí. Anna je podivuhodnou postavou v celém příběhu. Nemáte jí úplně rádi, ale ani jí z ničeho neviníte. Je uzavřená a dělá přesně to, co se jí řekne. A když se pomalu přátelí s Peter, tak ani nevíte proč. Protože vztahy tam nejsou úplně podkreslené. Ale jako mladé děti si ani sami sebou nejsou jistí.
Like?
Příběh příjemně plyne a ač můžete mít chvílemi pocit, že se nic neděje, tak děj dostane spád. A když máte pocit, že je to poklidné a předvídatelné, tak dostanete šokovou bombu. Protože přestože na to jde autorka pomalu, tak na konec si přichystá všechny perličky. Knížka se mi líbila jako jednoduchá oddychová četba se skvělým námětem, který by mi nevadil, kdyby byl víc propracovaný. Ale zakončení i celé plynulé vyprávění z toho dělá milou knížku! A jenom na vás, jestli byste s tím světem souhlasili nebo ne. Tam kde si Vyvolení přisvojují právo na život a ostatní ho nemají...

Swallow

Za knížku děkuji nakladatelství FRAGMENT!


Anotace:
Velká Británie, rok 2140.

Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - každý obyvatel může mít jen jedno dítě... Kdo zákony poruší, bude potrestán.
Patnáctiletá Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti. Nyní je označována za "Přebytečnou". Jaký život ji čeká? Dokáže se vyrovnat se svým osudem vyděděnce?
Toto je nové vydání vyprodané knihy Přebyteční

Inheritance - Christopher Paolini

1. března 2013 v 12:46 | Swallow

Inheritance

Christopher Paolini


Čtvrtý a poslední díl Odkazu dračích jezdců. První díl se mi dostal do rukou jako ještě málo známý fantasy bestseller k Vánocům. A jsem si dost jistá, že jsem ho přečetla stejně rychle jako všechny Harry Pottry. Protože přesně potom následoval, nejdříve to byl svět v Bradavicích a poté se k tomu přidala i Alagaesie. Objevilo se tajemné fialové dračí vejce a také Eragon.

Děj je tak spletitý, že si ani nejsem jistá, jestli si pamatuju všechno, co se stalo. Ale sledovala jsem pozorně osudy Eragona i Safiry. Znám jejich cíl a cestovala jsem společně s nimi, abych viděla, jestli se jim podaří uspět. A konečně už jsem se dočkala posledního dílu. Možná je nejtlustší ze všech, ale taky stojí za to. Eragon se z farmářského chalpce, který uměl používat pouze nářadí, stal někým, kdo je schopný bojovník. A sdílí se Safirou psychické pouto, které z nich dělá jedinečnou dvojici. Společně se snaží porazit hrozivého krále Galbatorixe.

Snaží se porazit Galbatorixe, který nechal vyvraždit všechny ostatní draky. A teď už na světě existují pouze tři. Proto se musí spojit s elfy, Vardeny, lidmi ze Sury, trpaslíky, aby měl co největší šanci na porazení tyrana. Poslední díl, který nám konečně přinese tak dlouho očekávaný konec, ale možná budeme zklamaní, že tak obrovská sága skončila. Já jsem s ní vyrůstala a jsem ráda, že konečně znám konec, ale na druhou stranu jsem zklamaná, že je sága u konce.

Čeká nás spousta bitev, prolité krve i ztrát. A Paolini se nebojí vše podrobně popsat, aby měl čtenář naprosto přesnou představu o tom, jak vše okolo vypadá i co se děje. Konečně se nám odhalí všechna tajemství, které se objevili v předchozích dílech.

Znovu se setkáme s podrobnějším sledováním Eragonova bratrance Rorana Kladiva. Sektáváme se i s nevlastním bratrem Eragona Murthagem. Všechny tyto postavy a se podílejí na tom, jaký bude další osud Alegasie. A přestože konec v nás může zanechat něco smutného, je to přesto překrásný příběh, který rostl spolu se čtenáři.


Swallow
Za knihy chci poděkovat nakladatelství FRAGMENT.

Anotace:
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace!

Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje.
Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat?

Dlouho očekávaný čtvrtý díl světového bestselleru Odkaz Dračích jezdců!

Lauren Oliver - Delirium

6. února 2013 v 22:01 | Swallow

Delirium (Lauren Oliver)


Kdyby láska byla nemoc, nechali byste se vyléčit?

Myslím, že tahle věta vás bude pronásledovat v průběhu celé knihy.

Dostáváme se do naší oblíbené dystopické země, kde se většinou dějí všechny katastrofi a pohromy. Ale není dystopie špatné označení? Lidé jsou tam šťastní, nikdo neválčí, nehádá se, neprožívá žádné větší emoce. Prostě v klidu a míru žijí své životy, rodí děti a starají se o rodinu. Pracují a přežívají. Jejich život je naprosto normální. Až na to, že neznají lásku. Kdokoliv se dostane k věku 18 let, musí podstoupit léčbu. A poté vám přiřadí partnera na základě vašeho hodnocení a dotazníku. Protože k tomu, abyste s ním žili, už nepotřebujete lásku. Takže není to spíše utopie? Hádám, že je to těžká hádanka.

Portland, Maine. Zde se odehrává náš příběh. Je to uzavřený stát, který ukrývá všechny vyléčené lidi a děti, které na léčbu čekají. Zbytek světa byl vyhlazen. Celým příběhem nás na začátku kapitol provází různé ústavy a návody a příručky, které pomáhají lidem bez lásky vést život. Vlastně nám vysvětlují, co je na tom tak dobrého. PRotože když nemůžete milovat, nemůžete ani nenávidět, nebo být smutní. Utopie?

Lena odpočítává dny do jejích 18 narozenin. Je zvědavá, koho jí přiřadí. Mezitím si užívá poslední dny před léčbou se svou přítelkyní Hanou. Je to svět, který je uzavřený před Divočinou. A Lena už se nemůže dočkat až se do jejího života dostane tak dlouho vytoužený mír. Ale potká jí jedna nepředvídatelná událost. Přestože nevyléčení mladiství se spolu nesmí stýkat, mluvit, dotýkat se, tak Lena potkává někoho, kdo převrátí její svět naruby.

Najednou už neodpočítává dny do léčby s očekávám, ale s hrůzou. Stane se jí totiž něco, čeho se každý děsí. Nakazí se hroznou nemocí, která jí nutí přemýšlet iracionálně. Která jí nedá spát. Která jí nutí lhát. Která vyhodí její hodnoty do koše. Zamiluje se.

If love was a disease, would you take the cure?

Jako vždycky jsem se ke knížce vrhla z prosté zvědavosti. Neviditelnou silou mě přitahovalo celé to téma. Protože ta
otázka, ta doopravdy stojí za zamyšlení. Kdo z nás by nechtěl ztratit ten problém s láskou? Ale na druhou stranu, byli bychom lidmi i stále? Protože láska je jednou z věčných nevyřešených otázek. Protože všichni jí hledáme, všichní jí nacházíme na rozmanitých místech a všichni pro ní žijeme. Protože ať už milujeme jenom sami sebe, někoho jiného, naše zájmy a naše přátele, ať už je to láska k pivu nebo jídlu nebo ke knížkám, tak všichni máme vášně, které stojí za to milovat. Byli byste ochotní to ztratit? Kvůli trochu klidu? Protože kdo není šťastní není ani nešťastný. Ale kdo není nešťastný, není ani šťastný.

Podle mého názoru je Delirium skvělým příkladem toho, co by se mohlo stát, kdybysme ztratili naší schopnost milovat. Ať je všechno ostatní v tom příběhu nepravděpodobné a blíží se to k fantasy, tak pocity a otázky jsou tam skutečné. Představuje nám to naprosto nový pohled na novou budoucnost. Naprosto odlišné od jiných dystopických (nebo utopických?) příběhů. Ale přesto jde v každém příběhu o jednu a jedinou věc. O lásku.

Znovu jedna z těch knížek, které jsem jednou večer otevřela a zavřela až se svítáním. Protože to skrývá jisté kouzlo, které jsem prostě nemohla nechat jít. A s poslední stránkou jsem byla málem nepříčetná. Takže hurá na Pandemonium...

S láskou, Swallow

Anotace: Delirium
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se

Hunger games(Síla vzdoru) -Suzanne Collins

11. ledna 2013 v 23:37 | Swallow

Hunger Games
Suzanne Collins

Hunger Games
Znovu jedna z knížek, ke které jsem se dostala, těsně předtím, než se stala tak populární. Přečetla jsem si první díl a poté jsem zabrousila do kina. A musím uznat, že film, ačkoliv mu toho hodně chybělo, tak se mi doopravdy líbil. Ale na knížku samozřejmě neměl.

První díl Hunger games byl skvostný. Plný silných okamžiků. Když se Katniss nabídne za svou sestru Prim do arény, tak si položíte otázku, udělala bych to také? Obětovala bych se? Katniss je ale bojovnice, která se nebojí porušovat pravidla. Spolus s ní se vydává za jejich district bojovat i Peeta. Mladík, který je už od dětství zamilovaný do Katniss. A jejich příběh v aréně je postavěn zejména na jejich lásce. I když skutečné?

Druhý díl byl pro mě možná lehkých zklamáním.Ale zase to byl skvostný přechod od bojové jedničky, kde šlo pouze o přežití a dostat se z arény. Protože ve dvojce se naši hrdinové Peeta a Katniss vracejí znovu do her. Možná, aby byli potrestáni tím hrozným prezidentem Snow.

Ale třetí díl. Tak to jsem nečekala. Od "chcipřežít" prvního dílu a "užzasebojujioživot" v druhém, jsme se dostali do třináctého kraje, o kterém nikdo neměl ponětí. A tento kraj sleduje jak započínají boje mezi districty, které rozpoutala Katniss.A proto se ona sama stvá Mockingjay. Reprodrozdem. Zde se přátelí zejména s Finnickem, přítel z druhých hladových her, které společně přežili. A potkává zde i Gale(a NAPROSTO odmítám použít jméno Huricán. Když jsem se podívala na český překlad, neměla jsem sakra ani ponětí o koho jde. A on to byl ten bojovný Gale. To bych jim tedy vážně vytkla. Z krásného jména Gale vytvořit pornopostavičku princátka Hurikána.) Třináctý kraj je úplně jiný, než jak o něm slýchali z Kapitolu. Exituje a žijí v něm lidí a jsou schopní bojovat. Přestože podmínky nejsou perfektní.
Takto se Katniss stává symbolem odporu, který pomalu vzrůstá a dostává se i do samotného Kapitolu. Ale jak to bude s Peetou, kterou neunikl prezidentovi Snowovi? Protože ho v zajetí mučí.
Třetí díl je totiž protkaný násilým, smrtí a mučením tolik, jako žádný předchozí díl. A Katniss nám z toho pomalu šílí. Ale mě osobně se líbil. Ne tolik, jako nevinná jednička, ale líbil se mi. A autorka je nekompromisní a varuji vás, protože je jí doopravdy jedno, kdo zemře a kdo přežije!

Bojujme za přežití a milujme ty, bez kterých nemůžeme žít...
Swallow

Lovec duchů - Derek Meister

8. ledna 2013 v 20:29 | Swallow
Lovec duchů - Světlo, které zabíjí

Vklouzněte do světa, kde se na duchy koukají úplně jinak, než jak je znáte z pohádek....

Ian Boroughs. Lovec duchů. Je to jenom mladý kluk, který si s kamarády vyrazil zablbnout do starého hangáru. ALe když mu začne zvonit v uších a začne kolem něj vznikat oheň, kterýho bude pronásledovat, tak si začne myslet, že je něco v nepořádku. Co by to mohlo být? Duchové? A nesetká se s nimi poprvé, jako kdyby je on sám přitahoval a oni museli za ním. Chtějí ho zabít nebo chtějí jeho pomoc? Ian netuší. Ale vydává se na podivnou cestu, kde se rozhodne objevit, co se s ním děje a také co se stalo jeho otci, když byl malý. Odhaluje svou děsivou minulost i rodinné prokletí.

Současně s tímto příběh se setkává i s pár dalšími. Dva muži, Zachary a Tan, kteří projíždějí Anglií a hledají pacienta číslo 5. A nebojí se k tomu použít jisté formy násilí. A jistou shodou náhod se s Ianem setkají, ale z toho nic dobrého nevzejde.
Také se setkáváme s Danielem, vědcem z antarktické laboratoře. Mladičkou dívenkou Čijo, která má problémy se zákonem. S těmito všemi příběhy nás autor postupně seznamju a všechny jsou jistým způsobem propojené. Jsou to duchové, co všechny spojuje? Nebo je to něco jiného?
Autor neustále mění děj i postavy, takže můžete mít ze začátku problém se zorientovat. A samotné lovení duchů se zde ještě neprojeví. Spíš je to jako pomalá předehra k druhému dílu, který nás možná trochu víc potrápí, ale odhalí nám, koho vlastně Ian hledá.

Knížka, která poskytuje úplně nový pohled na duchy. Protože se tu objevuje hodně fyziky a logického myšlení. Protože ze začátku jsem čekala nějakou paranormální fantasy knihu, ale postupem času se to zdá jako dobře vykontruovaná a promyšlená fantasy. A když se nad ní zamyslíte, možná vás i doopravdy vyděsí....

Já jsem knihu přečetla jedním dechem, hlavně díky velké změti postav a jejich proměn, jsem byla neustále zvědavá, co bylo dál. I když frustrující konec mě navnadil na další díl.

Zajímavá četba, ale možná trošku více specifická. Nejsem si jistá, jeslti bych se k ní ještě někdy vrátila, ale určitě bych jí doporučila těm, kteří chtějí okusit trochu dobrodružství s nadpřirozem, které ale není nijak bláznivé a neuvěřitelné. A třeba se mi do ruky dostane i zbytek trilogie. Jednou..

Za tuto knížku bych chtěla poděkovat nakladatelství FRAGMENT!

Swallow

Lovkyně snů - Osudové rozhodnutí (Lisa McMann

5. ledna 2013 v 18:45 | Swallow
Největší obrázek výrobku Lovkyně snů – Osudové rozhodnutíJanie nikdy nebyla úplně normální. Propad se lidem do snů a vidět jejich nejhlubší touhy, strach a naděje? Nikdy neměla ani šanci. Její matka je alkololička, která se nestará o nic jiného, než aby měla v ruce láhev. A Janie měla konečně šanci na to, aby byla šťastná. Má přítele, vystudováno a čeká jí příprava na vysokou školu.
Kdyby jí ale netížilo to hrozivé tajemství, které se dozvěděla ze zeleného zápisníku. Protože to rozhodne o jejích životě. A ona neví, jestli si má vybrat zlo a nebo ještě větší zlo. Je to jako začarovaný kruh. A to, že má i pořád starostlivého Caleba, jí nepomůže.
Ale když začne pátrat po své minulosti, tak možná začne odhalovat věci, které jí pomůžou v rozhodování. Mohl by úplný cizinec a přesto její otec, mít odpovědi, které potřebuje? A nebo jí udělá rozhodování ještě těžší?
Janie v tomto díle nedostane do vězení další lumpy, vrahy a násilníky. Tentokrát se bude potýkat hlavně se svými démony. Odhalí své rodinné tajemství a bude muset udělat rozhodnutí, které jí ovlivní na zbytek života.

Knížku jsem měla přečtenou za chvíli. To že je tenoučká a malá mi napomáhalo. Ani mi nepřišlo, že by se děj nějak zvláštně táhl, protože otázka, kterou Janie řeší, je doopravdy frustrující. Tentokrát to není detektivní příběh, ale osudové rozhodnutí. Přirovnala bych to k takové odpočinkové četbě do vlaku. A konec ve mě zanechal jistý neukončený pocit. Protože série je to doopravdy povedená. I když by mi vůbec nevadilo vidět, co se stane ještě po tomto díle. A kdyby tam bylo navíc i napětí, měla bych jí ještě radši.
Je to taková přijemná teenagerovská četba. Ale jestli máte rádi něco u čeho si budete kousat nehty nervozitou, tak to tady nehledejte. To doporučuji spíš něco od Stephene Kinga! :)

Swallow


Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno.
Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život...

Za výtisk děkuji nakladatelství Fragment!

Věk magie - Bájná pečeť -Bernd Perplies

25. listopadu 2012 v 20:47 | Swallow
Největší obrázek výrobku Věk magie – Bájná pečeť
Za tento výtisk bych chtěla poděkovat nakladatelství FRAGMENT.

K téhle knížce jsem se obrátila hlavně proto, že už mě odmalička zajímalo jistá legenda. Vsadím se, že vás už také zaujala. A že jste o ní hodně slyšeli. Mě už odmalinka fascinovala a chtěla bych doopravdy vědět, jak to bylo. Začínalo to kreslenou pohádkou Antlantida, pokračovalo to dalšími mýty a legendy o tom, co to Antlantida byla a co se s ní stalo. nebo jestli vůbec existovala.

Tato knížka vám dává její vlastní vysvětlení. Na Antlantidě se skrývala bájná pečeť. Pečeť, která neměla být nikdy prolomena. Myslím, že vám můžu prozradit, že hned na začátku knihy je prolomena jistým čarodějem. A tam začíná naše dobrodružství.
Jedině dobře, že tato knížka je trilogií. Protože ty se stávají těmi nervy trhajícími pokračováními, které nás tak poutají.

Všechno začíná tím, že lord Dunholm je zavražděn, zatímco je prolomena bájná pečet na dně oceánu, zatímco ostatní lidé jsou v ponorce a pozorují a trosky atlantidy.
Po tomto činu se dává dohromady trošku roztodivná skupinka, která se snaží této vraždě přijít na kloub. Ale hlavně bojují se svými vlastními démony.
Je to nový pohled na svět magie, kde můžete potkat nové magické bytosti a vtáhne vás to do světa, kde jsou další roztodivné příšery.
Celý příběh se odehraje pouze během čtyř dní, ale čeká nás další díl...
Bájná pečeť nám ukazuje další krásně vybarvený popis toho, jak to mohlo vypadat v Londýně v 19. století. Tyhle příběhy já mám totiž doopravdy ráda. Gentlemany, kteří jsou slušní k dámám. Jisté morální hodnoty a celou společnost, která se pohybuje v této době. Ale navíc je to celé opepřené o to magično a o celou záhadu, jak to vlastně se světem magie bude.
Jonathan, novinář, který se tomu všemu snaží přijít na kloub je provázen ještě jednou velmi vtipnou postavou. Jupiter Holmes. Jelikož jsem obdivovatelkou skutečného Sherlocka Holmese, tak jsem ráda, že jsem se mohla pobavit i nad touto podivnou napodobeninou. Zbytek postav musíte poznat až po přečtení.

Swallow

Anotace z Fragmentu:
Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?


Sergej Lukjaněnko - Nová hlídka

16. listopadu 2012 v 11:37 | Swallow
"Recenza sepsaná pro blog Martinus.cz" :))

Proroctví, které otřese světem Jiných

Další volné pokračování od ruského spisovatele fantastické literatury Sergeje Lukjaněnkova. Už předtím jste se mohli seznámit se světem Jiných v dílech Noční hlídka a Denní hlídka. Přestože jsem žádnou z těchto knížek nečetla, tak jsem byla schopná pochopit okamžitě celý tento spletitý svět magie.
Svět Jiných je rozdělený na Světlé a Temné. Denní hlídka hlídá Světlé a Noční hlídka hlídá Temné. Proto se zde můžete potkat s upíry, vědmami i Nejvyššími mágy. Ale všechno je to vyprávěné z takového realistického a uvěřitelného pohledu, že jsem se nikdy nad ničím nepozastavila.
"Světlí a Temní, to není totéž co dobří a špatní, hodní a zlí," řekl Fardach. "Když už to chceme měřit lidskými měřítky... tak jsou to spíš altruisti a egoisti. Jedni, kteří chtějí dobro pro lidi kolem sebe, a druzí, kteří ho chtějí pro sebe."
Anton Goroděckij je Nejvyšší Světlý a provází nás celým příběhem. Možná právě proto se proroctví zajímá o něj. Hned na začátku příběhu Anton pozná v malém chlapci, který věští pád letadla, proroka. Proto ho vezme na stanici Temné hlídky, kde se o chlapce postarají.
Ale současně s chlapcem se objevuje Tygr, osoba, kterou vytváří šero. Tygr je odhodlaný zabít proroka dříve, než bude moci vyslovit proroctví, které když se dostane k lidem, tak už se nenávratně vyplní.
Protože pravé přichází proroctví, které rozhodne o celém čarodějném světě. A jestli se vyplní, tak už možná nebudou existovat Hlídky Světla a Tmy. Možná už nebude existovat žádná magie...
"Je to tak, poté co vyšly knížky Rowlingové, se nám začalo pracovat podstatně líp. Ten základ děti přijmou prostě tak mimochodem. Jen jsou naštvané, že nemáme Bradavice. Gesser tvrdí, že Rowlingová napsala své knížky na objednávku londýnské Hlídky, respetivě obou, a že povolení na dávkované sdělování informací Rowlingové udělovala Inkvizice. "
Když se do příběhu dostane i Antonova dcera Naděžda, absolutní kouzelnice, které je ale pouze deset let, tak možná na ní bude, jak to dopadne s celým světem Jiných. Anton proto musí o proroctví zjistit co nejvíce, aby odhalil, co Tygr, stvoření z nočních můr Williama Blake, chce.
Celý svět Jiných je v knize popsán tak, až jsem měla chuť natáhnout ruku, a sama se šera dotknout. Možná v předchozích dílech se zabývali více upíry a čaroději, ale tento díl je zaměřen hlavně na proroka a jeho rychlou smrt, která přichází s Tygrem. Jiní většinou žijí stovky let a nestárnou, ale proroci mají tu smůlu, že je většinou, než stihnou říct své první hlavní proroctví, najde Tygr a zabrání jim v tom.
"Nu což. Tři sta let je dost nejen na to, aby člověk získal kousek opatství v centru Londýn, ale i na to, aby se stal alkoholikem."

Příběh Nové hlídky plyne tak samozřejmě a s takovou lehkostí, že jsem si ani nevšimla, že už jsem na konci. Navíc jsem musela ocenit autorovi časté a ironické vtípky. Protože přestože je to příběh fantasy, plný magie a čar, tak jsem měla pocit, jako kdyby se snažil o to, aby nám přiblížil, jak se v Rusku přemýšlí a žije. Protože po přečtení jsem měla pocit, jako kdybych byla v Moskvě na návštěvě a mohla pozorovat chování lidí. A když se Anton vydal na průzkumný výlet na Tchaj-wan, tak se samozřejmě seznámil i s pravidly, které tam platí.
"Jen takový ty banality. Rozhodně v hovoru nenačínej téma dvou Čín. Tchaj-wan chval, ale žádný protičínský řeči! Zdrž se jakejchkoli fyzickejch kontaktů. A nemám na mysli sex. Jen prostě nevstupuj do jejich osobního prostoru. Nedotýkej se lidí při rozhovoru, nepoplácávej nikoho na ramenou. Je to nezdvořilý."
A přestože jsem si přečetla pravděpodobně poslední díl, který se zabývá světem Jiných, tak si asi půjdu brzy půjčit nějaký předchozí.

Swallow

Veronica Rothová - Divergence, Rezistence

26. října 2012 v 21:24 | Swallow


Netušila jsem, že se dystopická literatura takhle rozšíří. Ale nakonec když začel ten boom s Hunger games, tak jsem si říkala, že to byli skvělé knížky. Stejně jako tyhle. Možná je to občas trochu depresivní, ale teď vidím tenhle nový žánr všude. Všude vidím různé budoucnosti toho, co se nám může stát a jak hrozné by to mohlo být.

Beatrice Priorová je hlavní hrdinkou tohoto románu. A v téhle knížce se svět dělí na sektory. Sektery, kde každý má své poslání. Existují Odevzdaní, sečtělí, neohrožení, mírumiluvní, obětavý. "Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. "
Beatrice se rozhodne změnit frakci a stává se tak Neohroženou. Přestože to znamená, že bude muset opustit rodinu, najít si nové přátele a bude muset projít velice těžkými zkouškami. Ale časem tato knížka odhaluje to, co by každý mohl předpokládat. Žádný systém nikdy nefunguje. A naprosto nefungují ty systémy, kde vám nikdo nedává na vybranou a nutí vás do věcí, které nejsou správné. Protože lidé jsou od přírody svobodní, a když jim to vezmete, tak můžete počítat se spourou. První díl nám přináší lehké nastínění toho, co se ve skutečnosti vlastně bude dít.
Beatrice se musí zocelit a objevit v sobě neohroženou stránku své povahy, i když se v ní neustále projevuje i Oddanost. Ale její největší problém je, že je divergentní. Což je v téhle době nebezpečné. Protože lidé se člení do frakcí podle zkoušky a každý má jasně danou jednu frakci. Ale jsou i takoví, kteří se liší. Jsou divergentní. A to je něco, co je lepší nevědět. Protože divergetní lidé mizí, umírají za podivných okolností. Proto se Beatrici svou totožnost snaží utajit.

Samozřejmě, že se nám tu znovu objeví milostné vzplanutí. Protože podivný a tajemný Čtyřka je pro Trice velice než přitažlivý. Tady mi to znovu trošku signalizovalo jinou sérii a to Vampýrskou akademii, kde se Rose zamiluje do svého trenéra Dimitriho. Ale já chápu, co ty holky tolik bere. Mít někoho kdo vás učí, peskuje a přitom přitahuje, to je prostě až moc lákavé.

Divergence nás zavede do tohoto podivného světa a rezistence už nám odhalí všechny zvrácenosti co se tam dějí. Ale půvab těchto dvou dílů mi přijde hlavně v tom, že se pořád těším na další díl.
Tohle není jedna ta série, která má úžasný první díl, druhý díl je dobrý a třetí díl dočtete pouze ze setrvačnosti.
Tuhle sérii prostě hltám a pořád nedokážu vymyslet, co přesně bude v posledním díle.
Čistě a jednoduše, tohle je další originální série, která je ale doopravdy skvělá. Začela jsem jí číst a prostě nemohla přestat. Nedokázala jsem jí ani odložit a jít spát. A knížky, které tohle se mnou dokážu, prostě nedokážu odsoudit. Možná je to jednoduché jak mě dokážou pohltit, ale stejně je to něco uchvatného.
Divergence je úžasná a rezistence je pokračování úžasného příběhu....

10/10


Swallow

Sophie Jordan - Drakie

26. října 2012 v 21:07 | Swallow
Drakie (Firelight)

Jakkoliv jsem se těšila na to, že si přečtu něco o dracích, tak tahle knížka mě překvapila. Není přesně o dracích, ale o drakiích. Potomncíh draků, kteří mohou létat a jsou překrásní. Navíc existuje několik druhů drakiů. Hlavní hrdinka tohoto románu je Jacinda. Je to mladá a krásná dívka, která je už v šestnácti zaslíbená nástupci kmene. Ale ona by toužila mít vlastní život a dělat vlastní rozhodnutí. ALe možná ne zase natolik, aby kvůli tomu byla ochotná opustit kmen.
Jenže v tomhle okamžiku za ní rozhoduje někdo jiný. Její matka se rozhodne jí chránit a proto jí spolu s jejím dvojčetem odveze z kmene pryč.
Přestože se může zdát rozhodnutí matky správné, mě přišlo celkem brutální.

Jacinda je neobyčejná drakie. Její rudé vlasy jsou jako její největší přednost. Je to první drakie za posledních pár generací, který umí dštít oheň. Proto je pro kmen také tak drahoceným zbožím. Jenže kdo to kdy viděl, aby ty určené a smluvené sňatky byli ty správně?
Protože v ten okamžik přichází lovci, kteří drakie loví pro jejich kůžu, krev a na prodej.

Ale v jistý moment se zde objeví i jeden zvláštní přitažlivý lovec, který krásnou ohnivou drakii ušetří a nechá jí utéct. Je to poutavý a čtivý příběh. Donutil mě přemýšlet o něm, i když se bojím, že s dalšími díly jeho poutavost lehce poklesne, ale to nic nemění na tom, že je to ještě neprobádané a zajímavé téma.
Protože konečně někdo přišel s něčím, co tu není tolik. Draci. Drakie.

Příběh, který se točí pouze kolem jedné jediné drakie, ale zároveň toho tolik nabízí.
Musím uznat, že to konečně znovu byl takový ten hltavý příběh, který jsem prostě musela mít dočtený. Ale to co mi tam občas nesedělo bylo to, že jsem měla pocit, jako kdybych tam viděla podobný příběh jako je stmívání. Protože ač si někdo myslí, že Stmívání je hloupost, tak je to takový hit. Že stmívání se nepodobá ničemu, ale ostatní věci se podobají Stmívání. Protože když se lovec zamiluje do lovné zvěře, tak je to skoro jako když se lev zamiluje do jehňátka.
Ale tyhle příběhy v sobě prostě mají jisté nevyřčené kouzlo lásky, které mě prostě přitahují. Protože je to tam tak, že jediný polibek, by jim tam stačil na celý život. Což ve skutečném životě prostě nefunguje. Když se s někým líbáte ve skutečnosti, tak z vás nezačnou lítat plameny a nebo vám nejde o život. Možná v tom je ta krása.
Je to jako když nad vámi neustále vysí Damoklův meč, to vám potom stojí za to si ten polibek doopravdy užít. I když znovu tu asi uvidíme ustřední milostnou trojici, i když Nám všem bude naprosto jasné, koho by si měla naše ohnivá drakie vybrat. Protože v normálním životě bychom si ho možná nevšimli, ale pro ni je jenom jeden. Zvláštní a jedinečný.

Takže tuhle knížku doporučuji pro její originalitu, poutavost i milostný příběh....

9/10

Swallow

L.J. Smith - Temné vize 2 (Posedlost)

16. října 2012 v 20:53 | Swallow
L.J. Smith - Temné vize 2 (Posedlost)

Kaitlyn a její přátelé konečně uprchnout ze spáru zla. Ale samozřejmě, že musí utíkat. Pakliže jste četli Upíří deníky a líbili se vám, hádám, že tohle se vám také bude líbit. Ale já se Upřímí deníky ani neprokousala. A tíhle pouze s těží.
Ano námět je mi blízský. Ale možná už je jenom na knižním trhu moc věcí, které zahranují středoškoláky, kteří prchají před zlem.
Ale zpět k příběhu. Protože nic podobného jsem neviděla, když si to vezmu kolem a kolem. Skupina nadpřirozeně vybavených mladých lidí prchají před zlem. A jejich jedinou naději představuje jen sen, ve kterém se jim zjevují podivní lidé. Upínají se k této možnosti a snaží se je najít. A oni můžou být kdekoliv. Protože možná s jejich pomocí se jim podaří zachránit jednoho z nich a nebo mohou být zatraceni navždy.
Protože ani jeden z nich nedokáže ovládat své schopnosti dokonale. A navíc se tady objevuje ten typícký znak L.J.Smith. Neboli milostrný trojuhelník. Protože kolem Kaitlyn se motají dva muži. A ona má slabost pro oba. Jeden je typický dobrák, který jí respektuje a druhý je zase ten drsňák, který jí ale taký svým způsobem zbožňuje.

Tak trošku mi to připomíná Secret Circle, kde se kolem Cassey motají také dva muži. Jeden učiněné dobro a druhý zase zlo. A nebo Upíří deníky, kde je Damon, Stefan a nevinná Elena.
Příběh se lehce čte a není problém jí dočíst za pár hodin. Takže to je její plus. Mě to například zpříjemnilo cesty vlakem. Takže příběh i námět zajímavý, ale jen pár knížek se do mého podvědomí dostane tak, abych si ho chtěla přečíst znovu.
Zajímalo by mě jestli se takhle banda středoškoláků vymotá z problémů, které je čekají. Tak uvidím, jeslti někdy budu mít dost času si to přečíst, jeslti ano.
Ale první díl se mi líbíl více, druhý díl už tak sám plyne a navazuje. Ale pro fanoušky L.J. Smith, hádám, že to bude dokonalé. :))

Swallow

L.J.Smith - Temné vize (Odhalení)

21. září 2012 v 12:30 | Swallow
L.J.Smith - Temné vize (Odhalení)Kaitlyn má podivné oči a umí předpovídat budoucnost. Ale samozřejmě neumí své schopnosti ovládat a ve své škole je za odstrkovanou a zvláštní dívku, které se všichni raději vyhýbají. Proto neváhá, když za ní přijdou s nabídkou, že odejde do speciálního institutu, kde bude moci rozvíjet své schopnosti a kde se o ní postarají.
Protože konečně potká další lidi, kteří jsou stejně zvláštní jako ona. Nebude už tou zvláštní dívkou, která je schopná svými kresbami předpovídat budoucnost. Bude jednou z nich.
Takže odjede a setkává se se stejně mladými lidmi, kteří jsou všichni obdaření nějakou schopností. Léčení, telekineze, mluvení se zvířaty, čtení myšlenek. A na světě je jich ještě víc!
Všech pět studentů speciálního institutu dostali nabídku, která se neodmítá. Plné školné, peníze, zkušenosti a záruku, že je naučí ovládat své schopnosti. Ale už po několika týdnech začnou mít podivný pocit, že je něco špatně.
A co by to bylo za svět, kdyby se takováto podivný skupina nerozhodla, že tomu všemu přijdou na kloub. Proto začíná děsivé odhalení toho, co všechno se může stát.

První díl z několika dílné série Dark Visions (Temné vize). Kaitlyn a její kamarádi jsou všichni něčím vyjímeční. Ale i s vyjímečností se musí umět pracovat. Přijemné čtení, které mi tak trochu připomělo Secret circle. Po dočtení jsem měla pocit, že se tam toho stalo tolik, ale přesto tak málo. Ale čtení to bylo vskutku zajímavé a živé. Zvládla jsem to za jednu cestu do Prahy a zpět. Takže se s chutí vrhnu na druhý díl a zjistím, jestli takhle série skutečně stojí za to, abych jí celou prozkoumala...
Ale nechtěla bych být Kaitlyn a nazírat budoucnost, kterou většinou neumí sama zvrátit. Proto už tolikrát nakreslila smrt někoho známého, ale prostě mu nebyla schopná pomoc, protože její obrázek odhalovat pouze obličej oběti, takže nemohla přijít na to, kde nebo kdy se něco takového stane nebo vůbec proč.
Další fantasy série o zvláštních a speciálních hrdinech, kteří teprve začínají dobrodružství jejich života...

6/10
Swallow


Lisa McMann - Lovkyně Snů (Procitnutí)

21. září 2012 v 12:11 | Swallow
Lisa McMann - Lovkyně Snů (Procitnutí)

Janie není jednou z obyčejných sedmnáctiletých dívek. Nejenže vyrůstá pouze s matkou, která je alkoholička, ale navíc si musí také sama vydělávat na vysokou školu. Díky tomu, že je bez peněz, nemá ve škole žádné kamarády. Až se jednou přistěhuje do vedlejšího domu Carrie a udělá život Janie snesitelnější.
Ale nejhorší problém, který Janie trápí je, že se propadá lidem do snů. A přiznejme si, že spících lidí je na střední nejvíc. Takže kdykoliv někdo blízko ní usne, začne jí sen vtahovat dovnitř. A Janie nezná obrany. Takže když už je na škole outsider, platí ještě že je to takový podivín.
Ale náhodné vtahování do snů ostatních není nejhorší co jí potká. Když jede autem po ulici domů, tak jí vtáhne jedna neuvěřitelná noční můra a Janie se začíná bát, co přijde příště.
Takže přestože nechce, začne odhalovat tajemnství svých schopností a objevuje v sobě lovkyni snů. A musí odhalit tajemství, které se kolem ní skrývají. Protože před nimi nemůže utéct.

Naposledy co jsem četla knížku o snech, tak to byla knžíka od Jill Hathaway - Děsivé splynutí. Když jsem začela číst tuto knížku, tak jsem očekávala něco podobného. Ale bylo to ještě lepší! Lovkyni snů jsem přečetla doslova za jedno odpoledne.
A hned musím běžet a koupit si další díl. Protože přestože není Janie žádná rebelka nebo bojovnice, je to
svým způsobem podivná a zvláštní dívka, která má úžasné schopnosti. A ke konci to mohlo připomínát nějakou fantasy sérii, ale to já jsem pro. Protože další pokračování zbloudilé návštěvnice našich snů jenom přivítám. Ještě že mě čekají minimálně další dva díly!
Protože možná si to neuvědomujete, ale na svoje sny se začnete dívat o maličko jinak, po přečtění té knížky. Janie například nesnáší ty padací, protože to všichni zdáme. Zdá se nám, že někam padáme a s trhnutím se probudíme. Nebo se překvapivě často lidem zdají erotické sny nebo ty, kde jsou oni sami zesměšňování.
Ale já sama jsem touhle překvapivě poutavou knížkou nadšená a posouvám jí do předních příček své knihovny, protože už dlouho jsem nenašla nic, co by mě uchvátilo. Konečně zase knížka, kde hlavní hrdince nedali do vínku všechnu moudrost a sarkasmus světa, ale přesto si ona sama poradí svým vlastním způsobem a přijde na to, co má se svými schopnosti dělat dál.

Samozřejmě že se tam objeví i tajemný mladík, kterého Janie potkává ve snech. Ale i to on má svá děsivá tajemství....

10/10
Swallow

Meg Cabot - Mediátor

4. září 2012 v 21:27 | Swallow
Meg Cabot - The Mediator series (Mediátor)

Co když se zamilujete do někoho kdo už je nějaké to století mrtví?
A bydlí u vás v pokoji? Suze Simon má problém. Může vidět a mluvit s duchama. Věci se mění hlavně ve chvíli, kdy se její máma rozhodne přestěhovat. Suze má najednou nové nevlastní bratry a otce. A taky jednoho sexy španěla ve svém pokoji. Jediný problém je, že on už je nějaké to století mrtvý.
Knížka je psána jako dívčí romantický příběh plný napětí. Popsání jak funguje mediátorství, jaký je život středoškolačky, která vidí duchy. Doporučuji si to přečíst. Celou sérii jsem přečetla s jedním dechem. Nic složitého, ale je to napínavé a čtivé. Do toho! Středoškolské drama s duchy.
Příběh Mediátor mi už přijde skoro legendární, protože Meg Cabot je skvělá autorka, ale tento příběh je plný toho, jaká by každá středoškolačka chtěla být. Překrásná, neohrožená a zamilovaná. Bohužel jediná komplikace je, že každý kluk, který se jí líbí, je prostě špatný...
Ale o čem by byl milostný příběh, kdyby to bylo jednoduché? A upozorňuji váš, že tohle je přímo protkané sarkasmem a vtipnými příběhy. Navíc samotné mediátorství je tam neustále skvěle vysvětlováno.
Zas a znovu si jí přečíst ve volných chvílích... :)
Krajina plná stínů (Shadowland)
-osudové setkání, přehlídky paranolmálních aktivit, exorcismus po brazilsku
Suze má v pokoji ducha. Škoda, že Jesse je už pár století mrtvý. A byl zavražděný. Navíc se ve škole prochází duch mrtvé dívky, který se zastřelila kvůli klukovi. Teď chce jeho smrt a je na Suze, aby se jí zbavila. Potkává další mediátory a snaží se před šíleným duchem zachránit sebe i jejího bývalého kluka.

Devátá stezka (Ninth key)
-krotitelka na roztrhání, trochu posmrtného žárlení, návštěva u vrahouna

Andělé smrti ( Reunion)
-zraněná pýcha, pomstichtivé úklady, ještě pomstychtivější zločin

Temná je noc (Darkest hour)-
vražedkyně v krinolíně, láska až za hrob, exkurze na onen svět

V pasti (Haunted)

-zhotnění noční můry, pár exkluzivních francouzáků, tajemství inkarnátorů

Čtvrtý rozměr lásky (Twillight)
-nejobtížnější volby života?

9/10
Swallow

Terry Goodkind - Meč pravdy

31. srpna 2012 v 17:29 | Swallow

Terry Goodkind- Meč pravdy

Meč pravdy je velice zajímavá série, která sleduje osudy Richarda, Kahlan a Zedda. Hledač, zpovědnice, čaroděj. Dobrodružštví, boje a jejich osudy jsou poutavé a v každé knize je poznáváte lépe. Celá série mě zaujala a i když se zdaleka neblížím konci, tak jednou je přečtu všechny. Mám pocit, že se knihy po každém díle zlepšují. Takže do toho.Terry Goodkind- Meč pravdy (První čarodějovo pravidlo) - Zlověstný Mág


Leganda o hledači pravdy. O tom, který by měl porazit zlého vůdce Darken Rahla. První díl se odehrává v Západozemí, kde neexistuje magie. Mladý muž, Richard Cypher, je jmenován hledač. Spolu s velkým čarodějem a svou zpovědnicí se musí dostat přes hranici Západozemí, aby se mohl vydat na pouť, na které má porazit zlověstného mága. Pokud jste viděli seriál Legend of the Seeker, tak to je ono. Napsáno podle knížek Terryho Goodkinda. První díl vás uvede do děje, ale už se více těším na ty další. Seriál se kupodivu občas drží i pravdy. Doporučuji pro ty, kteří mají rádi dobrodružštví, boj a hledání pravdy. Richard se totiž z obyčejného muže musí stát někým, kdo zachrání celý svět. Když se vám zalíbí knížka, tak na seriál také nedám dopustit.
První díl se mi nelíbil tolik, jak bych čekala, ale přečetla jsem ho rychle a s chutí. Spíš se těším na ty další, kde se děj doopravdy rozjede...

Odkaz na serial Legend of the Seeker


Meč pravdy (První čarodějovo pravidlo) - Zlověstný Mág

První díl skvělého fantasy cyklu Příběh Richarda Cyphera předurčeného bojovat s protivníkem nejsilnějším - tím je Darken Rahl, zlověstný mág, který si přeje zotročit všechno, co Richard považuje za dobré a krásné, a odsoudit jej s ostatními obyvateli Západozemí k životu v pekle zotročení a ponížení. Richardův život se změní, když zachrání Kahlan, krásnou ženu, která zoufale prchá před Rahlovými úkladnými vrahy, když se pokouší najít Zedda, posledního velkého Čaroděje. Pouze Zedd může vysvětit Hledače Pravdy, člověka s čistým srdcem a silnou vůlí, který bude muset vládnout strašlivou mocí legendárního meče pravdy. Pouze Hledač může zabránit Rahlovi získat tři schránky Ordenu, které propůjčí moc nad vším živým tomu, kdo je má. Jak se Rahlův plán blíží svému osudovému vyvrcholení, Zedd vyzve Richarda, aby se stal Hledačem. Richard se zpočátku zdráhá pozvednout meč a postavit se nebezpečím, která na něj číhají, přijme však tento úkol, když si uvědomí, že jeho svět zvadne pod bičem Rahlovy temné nadvlády ...

Meč pravdy (Kámen slz)

Richardovi Cypherovi, který porazil zlého mága Darkena Rahla, není dopřáno odpočinku. Ovládá magii, ale pouze sestry světla jej dokážou naučit poznat vlastní talent, aby mohl bojovat proti temným silám. Putuje za sestrami do starobylého Paláce proroků ve vzdálené zemi Starého světa, aby rozvinul svoji sílu a odhalil temné tajemství vlastního původu. Kahlan, poslední matka zpovědnice, vede vojska Středozemí do bitvy na život a na smrt proti Rahlově armádě démonů. Mágova msta vyprovokovala krvavou válku. Kahlan nedokáže zastavit vraždění. Poslední naději skýtá Aydindril, sídlo čarodějů. Právě do něho musí dorazit Zedd, který je posledním ze skutečných mágů, aby vyvolal mocné síly k záchraně všech zemí.

Meč pravdy (Krvavá církev)

Třetí kniha série Meč pravdy.
Pokračování Meče pravdy vévodí v názvu zcela příznačně krev. Je to zatím nejnapínavější část této série. Děj románu je mimořádně briskní a Terry Goodkind nadále sleduje své hrdiny Kahlan, Rycharda Cyphera a čaroděje Zedda. Krvavá církev potěší každého čtenáře, který zná ságu od samého počátku. Richard se spojil s milovanou bojovnicí Kahlan a svým dědečkem, čarodějem Zeddem. Jejich svět je opět ohrožen starověkým, nevyslovitelným zlem. Démonické síly, které útočí na Nový svět - jsou natolik hrozivé, že jim bylo nutné čelit uzavřením Starého světa z kterého hrdinové pocházeli. Nyní byla opona protržena a nový svět je v nesmírném nebezpečí. Richard, Kahlan i Zedd riskují všechno v boji, který hrozí zničit jejich svět a urychlit konečnou apokalipsu. Za každou cenu jsou připraveni chránit Nový svět před strašným armagedonem válek, monster a zrady… • První čarodějovo pravidlo (Wizard's First Rule)
  • Zlověstný mág
  • Tři schránky ordenu
 • Kámen slz (Stone of Tears)
  • Armáda démonů,
  • Sestry světla
 • Krvavá církev (Blood of the Fold)
  • Inkvizitor
  • Pekelná bible
 • Chrám větrů (Temple of the Winds)
  • Ochránce lorda Rahla
  • Proroctví císaře Jaganga
 • Duch ohně (Soul of the Fire)
  • Válečný čaroděj,
  • Tajemství Magie,
 • Víra poražených (Faith of the Fallen)
  • Zuřivost Mord-Sithy
  • Císařský řád
 • Pilíře světa (The Pillars of Creation)
  • Ozvěna šeptajících hrobů
  • Srdce starého světa
 • Nahé císařství (Naked Empire)
  • Temný závoj hněvu
  • Pevnost čarodějů
 • Čarodějnický oheň (Chainfire)
  • Chodba mrtvých
  • Ohnivá kaskáda
 • Fantom (Phantom)
  • Přízračné legie
  • V prachu starých
 • Zpovědnice (Confessor)
  • Předivo kouzel
  • Poslední čarodějovo pravidlo

The Host (Stephenie Meyer)

31. srpna 2012 v 17:26 | Swallow
The Host je o tom, jak naší planetu obsadí mimozemšťani. Nebo spíše duše. Usídlí se v lidském hostiteli a v podstatě
vymažou naši mysl a ovládnou jí. Znají naše vzpomínky, chovají se jako lidé a proto lidstvo podlehne. Než si to uvědomí, už je jich moc málo.
Melanie Stryder ale odmítá zmizet. Byla jedna z lidí, kterým se podařilo schovat. I se svým mladších bratříčkem Jamiem a přítel Jaredem. Oba je miluje a nedovolí hostiteli, aby je objevil.
Wanderer je duše, která si myslí, že Melanie prostě zmizí a ona najde ostatní, kteří se s ní schovávají. Melanie ale v její hlavě zůstává naživu a spolu se vzpomínkami na ty dva jí přiměje, že si je zamiluje také. Wanderer miluje muže, kterého nikdy neviděla. Který ani není z její rasy. Obě se vydávají na pouť za záchranou těch dvou. Milostní trojuhelník ve dvou tělech.

8/10Stephenie Meyer je nyní jednou z nejznámější autorek fantasy. Její upíří ságu znají snad všichni. Toto je ale román, kde nejsou upíři, ale jedná se o lásku, která je cenější než všechno ostatní. Hlavně v době, kdy se nedá nikomu věřit a na Zemi zbývá pouze pár lidí. Ten zbytek jsou mimozemšťani. Barvitě a živě nás dokáže strhnout svým dalším románem.
The Host
Twilight
New Moon
Eclipse
Breaking Dawn

Současně jedna z mých oblíbených autorek. Četla jsem všechny její knihy a dokázala bych je číst pořád dokola. Dokázala, že není autorkou pouze upírského námětu, ale dokáže napsat v podstatě cokoliv.

Curleyová Marianne

31. srpna 2012 v 16:57 | Swallow
Curleyová Marianne - Střážci času


Dobrodružství, které započne v čas. Je to o strážcích, kteří musí chránit naši minulost i budoucnost před řádem Chaosu, který usiluje o zničení svobodného řádu věcí. Ethan je jedním z vyvolených, který má za úkol cestovat v čase. Je to dobrodrtužství, které sleduje hrdiny a je to vážně napínavé a poutavé. Pro všechny, kdo mají rádi fantasy a dobrodružství vřele doporučuji tenhle třídilný román. Užijete si ho!
Protože já jsem donutila přečíst si to i zaryté nečtenáře. Protože je to taková napínavá sága fantasy, která má tak netradiční pojetí děje, že prostě zvědavost vám nedá...

Anotace níže jsou z Knižního webu,protože já sama jsem to četla už před pár lety a už nemám tak dobrou pamět, abych vám to mohla všechno dobře přiblížit ... :))
Strážci času 1 - Vyvolený


Představte si, že byste mohli ovlivňovat minulost. Změnou jedné bezvýznamné události byste započali řetěz událostí vedoucích ke katastrofickému konci...
Když byly Ethanovi čtyři roky, stal se svědkem vraždy své sestry. Jeho rodina se rozpadla a nový život našel mezi Strážci času. Následujících dvanáct let pomáhal střežit současnost a budoucnost před členy Řádu chaosu - cestoval do budoucnosti a odhaloval jejich zločiny. Nyní je mu šestnáct a získává nové významnější místo a také učedníka.
Trilogie Strážci času vypráví o skupině lidí chránících historii. Žádný z nich neví o svých spolubojovnících, jednotliví členové znají pouze Tribunál a možná jednoho či dva další druhy. Identita strážců je přísně tajná, takže se může snadno stát, že dva takoví jedinci žijí vedle sebe, aniž by o sobě věděli.
Vyvolený je vzrušující kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízející vše, co očekáváme od napínavého románu: mladé sympatické hrdiny (Ethan a jeho kamarádka Isabela), zápletku (zápas mezi Strážci času a Řádem chaosu) i záhadu (identita Ethanových spolubojovníků, zůstává jemu u nám skryta). Smyslu celého příběhu se čtenář dopátrává postupně, o to více je však vtažen do dramaticky se odvíjejícího děje, od nějž se jen stěží dokážete odtrhnout.

Strážci času 2 - Temnota

V tomto pokračování knihy Vyvolený Isabela a Ethan pokračují v boji proti Řádu chaosu a také proti svému vlastnímu osudu. Získávají nového spolupracovníka v Isabelinu bratrovi Mattovi. Matt se usilovně snaží zvyknout si na obtížný život strážce času, a stává se tak hlavní postavou vedlejší dějové linie. Jejich společným úkolem je najít uneseného učitele Arkariana, kterého poslali do podsvětí, pozoruhodné říše plné bizarních tvorů a neznámých nebezpečí.
Jako v předchozím románu i zde najdete divoká dobrodružství a řadu živých postav zápasících s nepřáteli i se svým svědomím. Hlavní hrdinové podstupují zkoušky přátelství, věrnosti a odvahy. Tato nápaditá, neobyčejně napínavá kniha působí zcela přesvědčivě i jako samostatný příběh, ale ještě lépe si ji vychutnají čtenáři obeznámení s první částí trilogie.

Strážci času 3 - Klíč

Poklidné dny na zemi jsou sečteny. Lathenia - vládkyně Řádu chaosu - získává stále větší kontrolu nad silami podsvětí. Blíží se poslední rozhodující bitva. Klíč - což je i název závěrečného dílu trilogie Strážci času - rozhodne. Kdo se ho zmocní, ovládne pokladnici zbraní, jejichž ničivá síla nahání děs všem Vyvoleným. Proto se nesmí dostat Lathenii do rukou.
Tváří v tvář blížící se katastrofě čelí Strážci času nejen úkladným nestvůrám, ale také vlastním pochybnostem a hrozícímu rozvratu.
Jejich přísně tajná identita je dávno odhalena, ale nikdo si není ničím jist. Složitý spletenec podivných osudů, křivd a tragédií prostupuje knihu od začátku do konce. Kdo stojí na straně dobra a kdo je zrádce? Lathenia neváhá použít ty nejhrůznější prostředky, aby se zmocnila vlády nad světem! Dokáže se jí někdo v konečném souboji postavit?
Napínavý příběh od první do poslední věty, kniha, kterou jako oba předcházející díly doslova zhltnete.

Richelle Mead (Sukuba 1)

31. srpna 2012 v 16:50 | Swallow
Georgina Kincaid není obyčejná dívka. Chtěli bysme si někdy vyjít na rande a políbit svého kluka bez toho, aniž bysme mu vycucli jejo duši? Tak to je ona...

(Covers from Richelle Mead )

Succubus Blues


Anotace:
Succubus - Vyzývavá, měnící tvar. Démon, který svádí a uspokojuje lidské muže.

Patetická - Succubus který má hodně bot a žádný sociální život. Vidíte? Georgina Kincaid!


Když přijde na obchodování s peklem, tak být succubus je ještě dobročinná práce. Dívka se může stát čímkoliv. Vypadat jakkoliv. Šatník je zabiják a muži udělají cokoliv, aby se jí mohli pouze dotknout. Jako bonus často platí svojí duší, ale o to už se nikdo nestará ne?

Ale succubus ze Seattlu, Georgina, má mnohem nudnější život. Její šér je démon, který má slabost pro Johna Cusack a jeho filmy. Její nadpřirození přátelé se jí posmívají, protože se napůl mění v démonickou bohyni s křídly a bičem. A navíc nemůže mít normální rande s mužem bez toho, aby z něj nevysála jeho duši. Alespoň je tady její práce v knihkupectví, kde má knihy zdarma, bílé čokoládové moca a sexy spisovatele. Seth Mortensen, ten kterému by dala cokoliv, aby se ho dotkla, ale nemůže.

Ale snění o Sethovi musí počkat. V Seattlu se objeví neznámý démon. A pro jednou Georgině nepomůže její půvab a smrt šířící polibky, protože se objeví někdo, po kom jde sama peklo i nebe.

Dále: Succubus on Top
Succubus Dreams
Succubus Heat
Succubus Shadows
Succubus Revealed


Série Succubus je doopravdy skvělá. Dala jsem sem anotaci pouze na první díl, protože když vás to zaujme, tak si
přečtete další. Bohužel v češtině, co já vím, to ještě nevyšlo. Ale sledovat kousavou Georginu, která dokáže z muží vysát jejich duši, je fascinující. Je to příběh o někom, kdo se stal succubusem, ale nechce brát duše. Jenže je to její práce. Je
skvělé sledovat, jak se kolem ní pořád někdo točí. Jak si
poradí s podivnými démony i jak vyráží v pátek večer se svými nadpřirozenými přáteli do baru. Je to taková uvolňující četba, která je chytlavá. Příběh se mi totiž líbil. I jak autorka vystihla jejich charektery. Georgina je totiž ve všech ohledech okouzlující. A nejen proto, že je to succubus. Taky může měnit podobu, takže z té mrštné hubené holky se může stát prakticky kdokoliv. Ale její pravá podoba má tak trochu ty křídla a bič. Nedá se od toho čekat tolik, co od Vampire Academy. Ale série je to taky dobrá a stojí za to si jí přečíst. Příběh succuba tady ještě nebyl. Navíc v tak zajímavém podání.

6/10

 
 

Reklama