Jojo Moyes - The girl you left behind

29. ledna 2014 v 18:15 | Swallow |  Romantické

Jojo Moyes - The girl you left behind


Neobvyklý příběh dvou žen, které spojuje jeden obraz. Napříč stoletím se dva příběhy točí kolem lásky, kvůli které jsou obě ženy ochotné obětovat cokoliv. Román, který nám odhalí historický příběh plný srdcervoucí lásky, ale i současný nemilosrdný svět. Ke konci se oba příběhy propletou, takže odhalíme tajemství dívky, kterou opustili.


Sophie žije v malém francouzském městečku, které je okupované německými vojáky. Vzpomíná na svého manžela Eduarda, který musel odejít do války. Snaží se s hrdostí čelit vojákům i jejich útlaku. Pomáhá své sestře s jejími dětmi a jednoduše se všichni snaží přežít. Její manžel jednou nakreslil její portrét, jako svatební dar jí ho věnoval. A tento obraz způsobí, že Sophie a německý velitel spolu navážou zvláštní pouto. Skrz společnou zálibu v umění se začnou sbližovat. Ale Sophie je ochotná riskovat vlastní život proto, aby se znovu setkala se svým manželem. Ale ve válce není nic jisté, ani to jestli je Eduardo ještě naživu. A spolčovat se s nepřítelem nemusí být sázka na jistotu.


Mezitím, v současné době se mladá vdova Liv dívá na obraz tajemné a odvážné dívky. Obraz, který se jmenuje The girl you left behind. Vdala se mladá a její manžel neočekávaně zemřel. Přichází ale nový muž, který v ní dokáže probudit život. Osudy obou žen se proplétají skrz čas a obě jsou ochotné bojovat za to, co milují. Liv postupně odhaluje příběh dívky z obrazu a to jí pomalu přivádí k tomu, aby mohla znovu milovat.

Spojení historie, lásky, smrti a odhalování příběhu, který se skrývá v obraze, je neobvyklé, ale přimělo mě to číst pořád dál a dál. Příběh, který mě skoro dohnal k slzám, ale občas je to taky dobře. Nedá se říct, jestli je to smutný nebo šťastný příběh, má ode všeho trochu. Ale určitě je brilantně napsaný. Protože do poslední chvíle netušíme jak hlavní hrdinky skončí.


Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama