Srpen 2013

Červená knihovna s erotickým nábojem

20. srpna 2013 v 14:46 | Swallow |  Romantické
Článek jsem publikovala na blogu Martinus.cz :))

Manželská smlouva je dílo americké autorky Jennifer Probstové a patří do série erotických romancí o manželství. Kniha se čte téměř sama, přímo volá po klidném večeru, kdy si ji budete moci doopravdy vychutnat.


Alexa jednoho večera sepíše ze zoufalství na papírek své požadavky na manžela a spálí to. Všechna její přání jsou naprosto normální, až na jedno. Musí být bohatý. Její rodina se totiž ocitla ve finanční krizi a tohle je jediný způsob, kterým by jim mohla pomoci. Na druhou stranu se její dávný přítel z dětství dozví překvapivý detail, který ho dělí od toho, aby zdědil rodinný podnik. Musí mít manželku.
Touto kombinací se vytvoří podivný pár, který podnikne uspěchanou svatbu a nastěhuje se do jednoho bytu. V dětství to možná bývali přátelé, ale ona je nenapravitelná romantička a on je zase workoholik, který nevěří na lásku. Tihle dva se upíší k tomu, že spolu budou jeden rok žít pod jednou střechou. Pomalu a jistě zjišťují, že společné soužití nebude tak jednoduché, jak se mohlo zdát. A že ztracené přátelství se těžko získává zpět.


Pomalu k ní přistoupil s takovým odhodláním, že při každém jeho pohybu o krok couvla. Když k ní došel, narazila zády do zdi. Zvolna se opřel rozevřenými dlaněmi o stěnu po obou stranách její hlavy, široce se rozkročil a polapil ji, jako by byla v kleci.
Sklonil se a pošeptal jí přímo do úst: "Jestli tak zoufale potřebuješ sex, stačí říct."
Celá se napjala. "O tebe zájem nemám." Divoce bušící pulz na jejím krku její slova jasně popíral.
"Zkus to znovu."
"Běž si hrát s Gabriellou."
"Chceš mě. Co kdybys to konečně přiznala?"
Soptila vzteky. "Nechci tebe, jen tvoje peníze."
Uvědomil si, že ačkoli její trik předtím fungoval, dnes večer na něj nezabírá.
Naklonil se k ní o dalších několik centimetrů. Její ztvrdlé bradavky vyčnívaly ze šarlatové látky, jako by prosily, aby se jim věnoval. Slyšel její přerývaný dech a do nosu mu stoupal její parfém. Když Alexa ucítila jeho erekci, vykulila oči.
"Myslím, že blufuješ, zlato."
Otřeseně přihlížela, jak odlepil jednu ruku ode zdi, nenuceně si rozepnul košili, sundal si vázanku a potom ji pevným stiskem uchopil za bradu.
"Dokaž to."


A jak moc se může příběh zdát předvídatelný, tak moc mu jeho humor a hravost vše vynahradí. Co se stane, když se do manželství vstoupí s jasnou představou a s pevně danou smlouvou? Hlavně žádné city a komplikace. Věci ale většinou nevyjdou tak, jak si je plánujeme. A manželství je věc složitější než jenom list papíru.
Oddechové čtení, které se pohybuje mezi tlustým románem a tenkou knížečkou.

Tak akorát, aby se do něj vešel zábavný příběh, kterému autorka dala příjemný nádech červené knihovny s erotickým nábojem. Dostává se tak do řady dalších erotických románů, ale v tomhle se neřeší žádná hluboká témata, jenom obyčejné otázky zvláštního vztahu.
Swallow

Anotace:

Manželská smlouva- Jennifer Probstová
Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky - a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?

Kniha, u které nepotřebujete záložku

20. srpna 2013 v 14:44 | Swallow |  Thriller
Článek jsem publikovala na blogu Martinus.cz :))

Sedmnáctiletý Finn Maquire se jednoho dne vrátí z práce domů a najde tam svého zavražděného otce.Finn pracuje jako prodavač v rychlém občerstvení, má pouze základní vzdělání, záznam v trestním rejstříku a je dyslektik. Nemá příliš radostné vyhlídky do budoucnosti, a navíc se stává hlavním podezřelým ze smrti svého nevlastního otce. Proto se rozhodne, že najde vraha sám.

Mladý boxer se vydává po stopách nevlastního otce, s kterým žil v malém domku, a snaží se přijít na důvod, proč byl brutálně zavražděn. Jeho otec neměl stálé zaměstnání a neměl žádné peníze. Matka je opustila, když byl ještě malý kluk. Nemá už nikoho, na kom by mu záleželo. Proto se chce pomstít a zjistit pravdu. Finn prohledává hospody, mluví s otcovými známými a zjišťuje, že svého otce začíná lépe poznávat až po jeho smrti. Možná jeho otec, neúspěšný spisovatel, přeci jenom pracoval na něčem, kvůli čemu ho stálo za to zabít.

"Nahmatal jsem vypínač a všiml si, že je v domě nějaké zvláštní ticho. Bylo příliš hluboké, jako kdyby byl dům prázdný, ale zároveň jsem měl pocit, že prázdný není. Měli jsme malý dům - dveře se otvíraly přímo do obývacího pokoje. Světlo se tlumeně rozsvítilo, a jak se žárovka zahřívala, začínalo svítit stále jasněji. Nyní pokoj zaplavilo světlo, které by se mu určitě nelíbilo - studené a tvrdé - a dopadlo přímo na něj."

Mladý Finn je sympatickou postavou hlavně proto, že není jako ostatní hrdinové detektivních příběhů, kteří jsou chytří a všechno hned prokouknou. Několikrát se vydá po špatné stopě, věří nesprávným lidem a nejčastěji jsou to jeho pěsti, které ho dostanou z průšvihu. Naprosto bez plánu se vydá za bossem londýnské mafie a riskuje svůj vlastní život, aby odhalil vraha. Pere se s osudem i s kýmkoliv, kdo mu přijde do cesty.
V příběhu nikdy netušíte, kdo by mohl být vrahem, protože po něm pátráte stejně jako Finn a nevíte nic víc než on. Můžete jenom hádat. Policie už považuje případ za téměř uzavřený, ale on se vrhá do mafiánského podsvětí, aby zjistil, jestli se tam skrývá otcův vrah. Protože důkazy, které zatím stihl najít, tomu nasvědčují. Ale občas věci nejsou tak jednoduché, jak se zdají. A když už je v ohrožení i jeho vlastní život, tak zjistí, že je možná jen krůček k nalezení skutečné pravdy.
Detektivní příběh, který vás vtáhne s první stranou a pustí až s poslední. Výhoda je v tom, že nebudete vůbec potřebovat záložku, protože knížku nepustíte z ruky! Autor Leonard Niall je manželem E. L. Jamesové, známé autorky bestselleru Padesát odstínů šedi. Rváč je jeho první román, ale můžeme se těšit na pokračování.

Swallow

Anotace:

Rváč - Niall Leonard

Sedmnáctiletý Londýňan Finn Maguire je dyslektik se záznamem v rejstříku trestů. Žije se svým nevlastním otcem, neúspěšným hercem a živí se jako prodavač v restauraci s rychlým občerstvením.

Finnovi se ve vteřině obrátí celý život naruby, když jednoho dne najde svého otce brutálně zavražděného. Najednou je na všechno sám. Policie ho považuje za hlavního podezřelého, a tak musí svést souboj s časem, aby očistil své jméno a zjistil, kdo a proč otce zabil. Odpovědi hledá v nemilosrdné džungli londýnského podsvětí, odhaluje temná tajemství a zjišťuje, že člověka dokážou nejvíce ranit ti, kterým věří…

Povečeřte s vampýrem

20. srpna 2013 v 14:42 | Swallow |  Fantasy
Článek jsem publikovala na blogu http://blog.martinus.cz/2013/08/povecerte-s-vampyrem :)
Paranormální román z pera mladé autorky Abigail Gibbsové, který se rozhodla konečně publikovat a nenechala ho pouze v kyberprostoru. Příběh se odehrává v Londýně a můžeme se v něm setkat s tajemnými postavami i nevysvětlitelnými bytostmi. Ze začátku se to zdá pouze jako obyčejný příběh mladé dívky, která se seznámí s něčím, čemu nerozumí. Ale na konci je toho mnohem víc a určitě to není obyčejné…

Violet Leeová se stane svědkem děsivého masakru uprostřed londýnského náměstí. Od té chvíle se stává zajatkyní v honosném sídle vampýrů. Objevuje tak svět, o kterém si nikdy nemyslela, že by mohl existovat. Přes její nenávist k vrahům, které viděla přímo v akci, se časem učí poznávat jejich život a pomalu ho začíná i chápat. To ale nic nemění na tom, že má pouze dvě vyhlídky do budoucna. Zemře v zajetí, nebo se přidá k vampýrům, k jejich nesmrtelnosti a touze po krvi. Jako vegetariánka má hodně o čem přemýšlet.
Následník trůny Kaspar Varne možná zabil nespočet lidí. Ale u Violet to nedokáže. Vezme si ji s sebou jako hračku, kterou možná časem odhodí. Ale to by nebylo ono, kdyby mu jeho hračka nezačala být časem milejší víc a víc.
S planoucím zrakem jsem se k němu otočila a s odvahou spíš předstíranou než skutečnou vykřikla: "Máš deset vteřin na to, abys mě pustil, ty hajzle, nebo tě kopnu do koulí tak, až budeš litovat, že ses narodil!" Znovu se zachechtal. "Ty jsi ale divoká, co?" Když se smál, zahlédla jsem jeho horní špičáky. Dokonale bíle. Bílé a nepřirozeně zúžené. Lov. Lovci.

V příběhu se dostane k vyprávění Violet i Kasper, přestože jí je věnováno mnohem víc prostoru. Přestože je zajatkyně uvězněná v honosném sídle a prakticky se ven nedostane, neustále se něco děje. Vznikají podivuhodná přátelství mezi člověkem a vampýrem. Vzájemná přitažlivost mezi dvěma hlavními hrdiny je nepřehlédnutelná. Až na to, že každý patří do jiného světa a jsou mezi nimi věci, kvůli kterým se navzájem nedokážou vystát.
Kniha, která je plná napětí a dobrodružství. A milostný příběh je spíše schovaný pod pláštěm noci a krve.Upíří příběh, ve kterém když vampýr sní česnek, bude mu smrdět z pusy. Když ho polejete svěcenou vodou, tak bude mokrý. Ale starý dobrý způsob, kdy mu oddělíte hlavu, funguje vždycky stoprocentně. A kdo je Temná hrdinka a co to vůbec znamená? Do poslední chvíle je všechno skryté v tajemném proroctví a osud má všechny postavy pevně ve svých rukou a pro všechny spřádá nějaké plány…

Temna hrdinka (Abigail Gibbsova)

Temná hrdinka

Abigail Gibbsová · Vydavatelství: Knižní klub, 2013
Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska…
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?