Ráj 2.0 - Mic Looby

30. června 2013 v 10:44 | Swallow |  Romantické

Ráj 2.0 - Mic LoobyZavřít okno
Mithra se ke své nové práci dostane doslova jako slepí k houslím. Spokojená editorka cestovních průvodců, která bez větších ambicí dělá prostě jen to co má. A najednou si jí zavolají, oznámí mí, že dostala padáka, ale že jí hned nabídnou mnohem lepší práci. Práci výkonného autora. Může jít domů do svého bytu a začít psát cestovního průvodce o Magandě. Nikoho ani nenapadne, že by tam měla jet. Ale Mithře svědomí nedovolí, aby tu zemi nenavštívila když o ní má psát. Proto vyrazí na výlet a na jejím konci má odevzdat aktualizovaného průvodce o novodobém Ráji 2.0.

Místo, které dřív možná bývalo krásné a nedotčené turisty. Ale poté, co o něm začne hvězda SmallWordu Robert Rind psát, se to promění na turistické centrum, na kterém už není nedotčené vůbec nic. Místa a restaurace, která se v průvodci objeví už nejsou najednou místní, ale jsou turistická. Proto se tento cestovní průvodce stává strašákem a ničitel původního ráje.

Trochu bláznivý, ale přijemný příběh, který se hodí tak akorát na polehávání na slunci nebo k tomu, aby někoho doprovázel a zpříjemňoval čas na cestách.
Mithra se snaží vypořádat se svou novou prací a s celou Magandou. A přitom se snaží najít slavného Roberta Rinda, kterému má oznámit, že jeho hvězda pohasla a právě ho vystřídá ona sama. Až na to, že většinu příběhu se Robert zdá jako potrhlý autor, který začíná bláznit. A dost možná je to pravda i do konce. Ale v průběhu zjistíte, jak to vypadá, když se asi tvoří průvodce a jak moc můžou nějaké místo poškodit nebo vyzdvihnout zrovna turisti.


Za výtisk děkuji Knihcentrum.cz!

Swallow

Anotace z knihcentrum.cz:
Na světě ještě existuje pár míst nedotčených turismem. Ztracený Ráj?
Třeba budete mít štěstí. ale spíš narazíte na Ráj organizovaný, Tržní a Rozfrcaný do Fakultativních Zájezdů. a pokud existuje aspoň nějaká možnost, jak z nějakého odlehlého koutu planety vytřískat peníze, můžete vzít jed na to, že o tom nakladatelství Smallworld™ už vydalo nějakou knihu. Robert Rind je legenda žánru cestovních průvodců, člověk zakládající si na své nezávislosti. Muž ze staré školy. ovšem až příliš staré školy… Mic Looby ve svém debutu přináší svěží, ironický, a k popukání zábavný příběh o zrazených ideálech a korporátní nenasytnosti. až po přečtení této knihy znovu otevřete cestovního průvodce, už navždy budete umět číst mezi řádky.

Svěží debut Mica Loobyho, bývalého autora cestovních průvodců Lonely Planet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama