Motýlí křídla - Veronica Bicker

16. března 2013 v 21:17 | Swallow |  Thriller

Motýlí křídla - Veronica Bicker

Čekala jsem strhující detektivní příběh. Ale místo toho na mě čekalo tajuplné vyprávění patnáctileté dívky, která se vypořádává se smrtí své starší sestry, která nešťastně zahynula. Motýlí křídla jsou podivuhodné a tajuplné vyprávění, které vás v jednom okamžiku navede na stopu vraha a v další vás zase úplně zmate. Každé kapitole předchází výňatek z deníku vraha.

Motýlí křídla
Motýl nás pronásleduje celý příběh. A nakonec nám poskytne i odpovědi, hledejte si za tou symbolikou co chcete. Mladičká Elena se poprvé vypořádává se zájmem staršího kluka Tristana, pro mě to bylo celkem vtipné vyprávění u kterého jsem nevěděla jestli se nemám smát za Elenu. Ale jinak se v příběhu dostáváme do malé vesničky.
Eleně před rokem umřela sestra při podivé nehodě a v lese je nalezené dálší tělo mrtvé dívky. Není to podivná náhoda? Eleně se vše začne vracet a začne přemýšlet, jestli to není až podivná shoda náhod. Začne se vzpírat mamce, randit se starším klukem a snaží se přijít na to, co dělala její sestra a proč zemřela.

Není to typické detektivní vyprávění. Ale objevují se zde momenty, kdy se budete bát, že vrahem může být kdokoliv. Nebo existuje tady vůbec vrah? Ale jinaj je to spíše o životě rozervané puberťačky, která se snaží zpracovat svůj podivný život a vyrovnat se sama se sebou. Není to strhují, ale je to zajímavé. Takže jestli hledáte nějakou útlou lehkou napínavou četbu, tak Motýlí křídla jsou přesně pro vás. Doporučuji spíše pro náctileté. Ale příjemná oddychovka po které se nebojím zhasnout světlo u postele. Ale možná zamknu vchodové dveře...

Swallow

Za knížku děkuji nakladatelství FRAGMENT!Anotace:
Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama