Inheritance - Christopher Paolini

1. března 2013 v 12:46 | Swallow |  Fantasy

Inheritance

Christopher Paolini


Čtvrtý a poslední díl Odkazu dračích jezdců. První díl se mi dostal do rukou jako ještě málo známý fantasy bestseller k Vánocům. A jsem si dost jistá, že jsem ho přečetla stejně rychle jako všechny Harry Pottry. Protože přesně potom následoval, nejdříve to byl svět v Bradavicích a poté se k tomu přidala i Alagaesie. Objevilo se tajemné fialové dračí vejce a také Eragon.

Děj je tak spletitý, že si ani nejsem jistá, jestli si pamatuju všechno, co se stalo. Ale sledovala jsem pozorně osudy Eragona i Safiry. Znám jejich cíl a cestovala jsem společně s nimi, abych viděla, jestli se jim podaří uspět. A konečně už jsem se dočkala posledního dílu. Možná je nejtlustší ze všech, ale taky stojí za to. Eragon se z farmářského chalpce, který uměl používat pouze nářadí, stal někým, kdo je schopný bojovník. A sdílí se Safirou psychické pouto, které z nich dělá jedinečnou dvojici. Společně se snaží porazit hrozivého krále Galbatorixe.

Snaží se porazit Galbatorixe, který nechal vyvraždit všechny ostatní draky. A teď už na světě existují pouze tři. Proto se musí spojit s elfy, Vardeny, lidmi ze Sury, trpaslíky, aby měl co největší šanci na porazení tyrana. Poslední díl, který nám konečně přinese tak dlouho očekávaný konec, ale možná budeme zklamaní, že tak obrovská sága skončila. Já jsem s ní vyrůstala a jsem ráda, že konečně znám konec, ale na druhou stranu jsem zklamaná, že je sága u konce.

Čeká nás spousta bitev, prolité krve i ztrát. A Paolini se nebojí vše podrobně popsat, aby měl čtenář naprosto přesnou představu o tom, jak vše okolo vypadá i co se děje. Konečně se nám odhalí všechna tajemství, které se objevili v předchozích dílech.

Znovu se setkáme s podrobnějším sledováním Eragonova bratrance Rorana Kladiva. Sektáváme se i s nevlastním bratrem Eragona Murthagem. Všechny tyto postavy a se podílejí na tom, jaký bude další osud Alegasie. A přestože konec v nás může zanechat něco smutného, je to přesto překrásný příběh, který rostl spolu se čtenáři.


Swallow
Za knihy chci poděkovat nakladatelství FRAGMENT.

Anotace:
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace!

Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, potřebují být neskutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje.
Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat?

Dlouho očekávaný čtvrtý díl světového bestselleru Odkaz Dračích jezdců!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama