Dont forget to fly

2. března 2013 v 1:03 | Swallow |  Názorovník
"Naše duše je v něčem kouzelná, je nekonečná a věčná."
blue, book, books, bubu, creative, cute


Uvažuju nad tím, jestli jsem se někdy bála, že svůj život neprožiju naplno. Protože občas si říkám, že mrhám čas takovými zbytečnostmi, že bych mohla dělat užitečnější věci. Na druhou stranu kdybych dělala pořád jen něco užitečného, tak bych asi brzo zešílela. Ale ráda dělám věci, kterých bych možná jednou mohla litovat, ale jsem si naprosto jistá, že jich litovat nebudu. Protože život je od toho, abychom dělali chyby.
A já musím říct, že já si ty chyby zatím naprosto užívám. Nemyslím to tak, že jsem ráda za to, že jsem některé chyby udělala. Ale jsem vděčná, že mě to vždy přiučí něčemu jinému.
Ale v poslední době jsem se naučila udělat jednu věc. Věřit svým pocitům.

Jednou mě totiž zarazilo, když mi kamarádka řekla, že prostě nebyla šťastná, tak změnila většinu svého dosavadního života. A to mě šokovalo. Nebyla jsem zvyklá na to, aby mi někdo říkal, že to udělal kvůli tomu, že byl nešťastný. Je tu totiž tolik jiných výmluv. Nešlo mi to, Nebavilo mě to, Nechtěli mě tam, Našel jsem si lepší věci na práci, Najdu si lepší koníček, Přítel mě podvádí, lže, ubližuje. Ale štěstí se do výmluv nepočítá. Přijde mi, jako kdyby s tím už nikdo nepočítal. Nikdy ho nemá na seznamu požadavků.

Někdo mi řekl, že jsem doopravdy odvážná, když změním to, co znám, za něco neznámého. Ono se to nedělá lehce. Ale občas věci, které musíme udělat, nejsou nejlehčí, ale jsou správné. A život je možná až moc krátký na to, abych prostě nevěřili na štěstí a nemysleli si, že můžeme dostat něco speciálního.

Jsem bohužel jedním z těch optimistů, na které čeká peklo na zemi. Ale já jsem se rozhodla vytěžit z toho co nejvíc. Protože když už něco, tak si ráda hraju s ohněm a teplo mi nevadí - peklo nějak přežiju. Protože být pesimistou má své výhody, protože vás nic nerozhodí, když čekáte to nejhorší. Ale být optimistou vám ukáže, že když je nekončící bouřka, tak se před ní nescháváte navěky, ale naučíte se tančit v dešti.

A i když se člověk občas může cítit sám, tak pokaždé je na světě někdo, kdo se cítí úplně stejně. A je tu nekonečně mnoho dalších duší, které jen čekají na to, až vám den vylepší nebo zkazí. Záleží jenom na vás, jak to uvidíte.
Protože sklenice je občas poloprázdná, ale také poloplná....

Feeling infinity, Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 2. března 2013 v 8:16 | Reagovat

Veľmi pekný článok. Podľa mňa tvoja kamoška tiež bola odvážna. Keď sa ti niečo nepáči, nemali by sme to trpieť....A nemysli si, že je také ľahké byť pesimista :D Toľko katastofických scénarov, človek sa z toho ide zblázniť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama