Kendare Blake - Anna Dressed In Blood

1. února 2013 v 11:38 | Swallow |  Thriller

Anna krví oděná


Chtěla jsem si jí přečíst ze stejného důvodu, proč čtu 50% knížek. Protože na ní všude narážím a pořád o ní slyším někoho mluvit. Tak jsem byla zvědavá, co za tím vězí. A podobnou četbu si pamatuji naposled od Cabotové a její Mediátorky. Protože je to jedinečně popsaný příběh. Postavu Case si ihned oblíbíte. Protože je to přesně ten druh kluka, který ačkoliv se snaží být neviditelný, tak je svým způsobem milý a roztomilý. Neklepala jsem se přitom strachy, ale zjistila jsem, že celkově to na mě má jistý dopad. Protože když jsem si to četla, tak jsem pomalu uvažovala, jestli duchové vážně existují. A víte k jakému jsem došla závěru? Proč ne? Proč sakra by nemohli duchové taky existovat? A tohle zjištění mi přineslo nemalé problémy se spaním :)

Thesseus Casius Lowood. Kdo by dal svému synovy takové jméno? Ani Cas s ním není úplně spokojený. Jeho otec byl lovec duchů a nyní je i on. Jeho úkolem je vyhledat duchy, kteří zabíjejí a ubližují a poslat je někam. Sám ani neví kam. Jestli do nebe nebo pekla. Když byl malý chlapec, tak mu otce zavraždil jeden duch. A on se na něj připravuje. Jeho poslední zastávkou před zničením vraha jeho otce by měla být Anna. Anna Korlov, zavražděná dívka v roce 1958.
Cas své řemeslo zdědil po otci. A je to poměrně dobrý lovec duchů. I když mi občas přišlo, jako kdyby měl spíš víc štěstí, než svalů. Jeho postava je taková celá pozitivní a příjemná. Není to nějaký ufňukaný hrdina, co by si neustále na něco stěžoval. Je to spíš takový tichý hrdina, který má své vlastní problémy a nechce do nich nikoho zapojovat. Protože za celou knížku jsem nepřišla ani k jednomu momentu, kdy by mě Cas naštval. Ale další skvělou postavou je samotná Anna. Jelikož jí máme už v názvu, tak je jasné, že to nebude pouze tak, že Anna bude dalším zářezem na Casově duchařské kariéře. Ale že bude něco víc. Anna byla brutálně zavražděná a nyní má nasvědomí několik desítek vražd. Takových vražd, že vás z toho zamrazí. Ale není to jenom hlavní postava, je i jedna z oblíbených postav. Protože Annu prostě musíte mít rádi. Protože vám jí bude líto a taky vám přijde jako docela drsná holka/duch.

Cas cestuje spolu se svou matkou, která by se dala přiřadit k nějaké kouzelnici, která pracuje s bylinkami a podobnými věcmi, ale nečaruje. A navíc si sebou vozí kočku Tybalta, takový detektor duchů. Jen pro jistotu. Pokaždé někam přijedou, pobudou tam pár měsíců a mezitím Cas zničí nebezpečného ducha a můžou zase jet pryč.
Ale nějakým způsobem se tenhle úkol stane něčím jedinečným. Anna je pravděpodobně nejsilnější duch, jakého kdy Cas potkal. A on netuší proč. Jenže to není jediný problém, který se objeví.

Myslela jsem si, že to bude sice pěkná kniha, ale ničím zajímavá. Ale už jen uvedení do příběhu mě chytlo. A ke konci jsem prostě nemohla přestat číst. Už se těším na další díl Girl of Nightmares. Protože příběh je vyprávěný z pohledu Case. Ale nemusíte se bát, že by to byl nevycválaný pubertální výbleb. Je to spíš tak příjemně realisticky a bez nějakých vytáček. A navíc to slabším povahám lehce zamává s klidem. Protože mi to přijde jako temná duchařina. Kendara se snažila navodit nám strach a myslím, že aspoň malinko nám naší sebejistotu nahlodá. Ale to mi nebránilo si knížku v klidu shltnou uprostřed noci.

Duchařské příběhy jsou ty, které nám možná nedají spát, ale na druhou stranu jsou fascinují. A když se zve setkámi s různými bylinkami, voodoo věcmi a podobně, tak nám to představí úplně nový svět. Takže z téhle knížky nejsem vůbec zklamaná a jsem ráda, že jsem se chytila na ten obrovský boom ohledně Anny. Protože to stojí za to. Děsivé vyprávění, trošku střední školy, hromada krve a mrtvých lidí. Ale co byste čekali? :)

SwallowAnotace: Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal. Stále nosí šaty, které měla na sobě v den své brutální vraždy roku 1958. Tehdy byly bílé, ale teď jsou rudě potřísněné a kape z nich krev. Od své smrti Anna zabíjí každého, kdo se opováží vstoupit do jejího opuštěného viktoriánského domu, kterému kdysi říkala domov.
Avšak z nějakého důvodu Casův život ušetří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.book-musings.blogspot.cz www.book-musings.blogspot.cz | 4. února 2013 v 16:23 | Reagovat

Musím říct,že se mi vážně líbí jak jsi knihu popsala :D :))
Líbí se mi tvůj styl psaní ...
www.book-musings.blogspot.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama