Nonsense 2012

17. ledna 2013 v 10:53 | Swallow |  Názorovník

photography, pretty, love, 2012, 2013

Goodbye 2012, Hello 2013


Pamatuju si, že když jsem byla menší, tak jsem dělala své předsevzetí. Ale hádám, že to jsme udělali každý. Měli jsme své nové pravidla a zásady, většina chce zhubnout, přestat kouřit, přestat tolik pít a další podobné věci. To, co můžeme udělat kdykoliv, ale my se rozhodnem čekat na přelom roku, abysme to mohli udělat. A většinou to stejně nevydrží. V únoru jsou už předsevzetí pohřbená pod hromadou ledu a v kavě a sladkém.

Já v novém roce nevidím nic překvratného.
Zaprvé, mi bude zase celý rok trvat, než začnu psát 2013. PRotože já tam tu dvojku budu cpát pořád. A až mi v září dojde, že je doopravdy nakonci trojka, tak už se to bude chýlit ke čtyřce. Celý rok si zvykám na jedno číslo a pak se stejně změní. Začíná mi být sakra jedno, co je za rok! I když 13 se hodí jako symbol něčeho velkého.
Za druhé, nepláuju žádné předsevzetí. V zimě nemám náladu začínat nové věci. A když už, tak je můžu udělat kdykoliv. Nepotřebuju k tomu posvěcení nového roku. Protože upřímně, já nemám pocit, že mi nový rok přinesl nový začátek. Pořád se cítím uvězněná ve 12. A ta se jen časem přetransformuje do tvaru 13.
Neplánuji ani přestat pít kafe, protože bez toho bych rovnou mohla přestat otevírat oči. Neplánuji ani začít jíst jenom super zdravé věci, protože moje tělo prostě potřebuje pořádný žvanec masa a hromady sýra. Neplánuji ani nějakou velkou vnější změnu, té si užiju dost v průběhu roku. Ani si neustanovuji své nové sny a přání. Těch mám dost z průběhu roku.
Ale musím konstatovat, že tuším, že rok 2013 bude úspěšnější než rok 2012. Minulý rok bych totiž zařadila do roku hledání a objevování. A přestože to pořád není u konce, tak už hádám, že jsem se našla. A jsem vážně ráda, že se mi některé věci nepovedli a nepodařili. Protože bez nich bych teď byla úplně někde jinde a pravděpodobně i dost v mizérii. Protože jsem si dřív myslela, že když se nedostane na svou vysněnou školu, tak byste to měli zkoušet a zkoušet. ALe když se vám to nepovede napodruhé, tak vám to možná naznačuje, že to máte zkusit znovu A NEBO to prostě vzdát a jít jinam. Protože já jsem zjistila, že to byla vlastně šťastná náhoda, že nejsem tam, kde jsem chtěla být. Teď jsem totiž na mnohem lepším místě.
Za třetí, rozhodla jsem se, že jestli něco od roku 2013 chci, tak je to transformace osobnosti. Ještě jsem se nerozhodla jak, ale já na něco přijde. Mám na to ještě celý rok. Protože když už změny, tak pořádné né?

Tímto jsem chtěla vyjádřit svou frustraci, kterou mi přináší nový rok. Protože jsem v článku všechny 2, musela přepsat na 3. Protože na to ještě nejsem zvyklá. A protože mi měsíc únor prostě nepřijde jako měsíc nových začátků.
Ale možná jenom záleží na úhlu, jakým se na to díváte. Protože změny přicházejí pomalu a v přestrojení. A já se necítím ani dost dospělá na to, abych mohla nějaké převratné změny poznat přicházet. Však oni si přijdou a představí se mi s velkým BUM!

Tak si pospěšmě udělat něco převratného a úžasného v měsících nových začátku, protože už je sakra skoro únor. A jak já se těším na léto!

Best of me, Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | 8. února 2013 v 23:53 | Reagovat

A je to lepší místo díky mojí maličkosti? :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama