Lovkyně snů - Osudové rozhodnutí (Lisa McMann

5. ledna 2013 v 18:45 | Swallow |  Fantasy
Největší obrázek výrobku Lovkyně snů – Osudové rozhodnutíJanie nikdy nebyla úplně normální. Propad se lidem do snů a vidět jejich nejhlubší touhy, strach a naděje? Nikdy neměla ani šanci. Její matka je alkololička, která se nestará o nic jiného, než aby měla v ruce láhev. A Janie měla konečně šanci na to, aby byla šťastná. Má přítele, vystudováno a čeká jí příprava na vysokou školu.
Kdyby jí ale netížilo to hrozivé tajemství, které se dozvěděla ze zeleného zápisníku. Protože to rozhodne o jejích životě. A ona neví, jestli si má vybrat zlo a nebo ještě větší zlo. Je to jako začarovaný kruh. A to, že má i pořád starostlivého Caleba, jí nepomůže.
Ale když začne pátrat po své minulosti, tak možná začne odhalovat věci, které jí pomůžou v rozhodování. Mohl by úplný cizinec a přesto její otec, mít odpovědi, které potřebuje? A nebo jí udělá rozhodování ještě těžší?
Janie v tomto díle nedostane do vězení další lumpy, vrahy a násilníky. Tentokrát se bude potýkat hlavně se svými démony. Odhalí své rodinné tajemství a bude muset udělat rozhodnutí, které jí ovlivní na zbytek života.

Knížku jsem měla přečtenou za chvíli. To že je tenoučká a malá mi napomáhalo. Ani mi nepřišlo, že by se děj nějak zvláštně táhl, protože otázka, kterou Janie řeší, je doopravdy frustrující. Tentokrát to není detektivní příběh, ale osudové rozhodnutí. Přirovnala bych to k takové odpočinkové četbě do vlaku. A konec ve mě zanechal jistý neukončený pocit. Protože série je to doopravdy povedená. I když by mi vůbec nevadilo vidět, co se stane ještě po tomto díle. A kdyby tam bylo navíc i napětí, měla bych jí ještě radši.
Je to taková přijemná teenagerovská četba. Ale jestli máte rádi něco u čeho si budete kousat nehty nervozitou, tak to tady nehledejte. To doporučuji spíš něco od Stephene Kinga! :)

Swallow


Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno.
Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život...

Za výtisk děkuji nakladatelství Fragment!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama