Lovec duchů - Derek Meister

8. ledna 2013 v 20:29 | Swallow |  Fantasy
Lovec duchů - Světlo, které zabíjí

Vklouzněte do světa, kde se na duchy koukají úplně jinak, než jak je znáte z pohádek....

Ian Boroughs. Lovec duchů. Je to jenom mladý kluk, který si s kamarády vyrazil zablbnout do starého hangáru. ALe když mu začne zvonit v uších a začne kolem něj vznikat oheň, kterýho bude pronásledovat, tak si začne myslet, že je něco v nepořádku. Co by to mohlo být? Duchové? A nesetká se s nimi poprvé, jako kdyby je on sám přitahoval a oni museli za ním. Chtějí ho zabít nebo chtějí jeho pomoc? Ian netuší. Ale vydává se na podivnou cestu, kde se rozhodne objevit, co se s ním děje a také co se stalo jeho otci, když byl malý. Odhaluje svou děsivou minulost i rodinné prokletí.

Současně s tímto příběh se setkává i s pár dalšími. Dva muži, Zachary a Tan, kteří projíždějí Anglií a hledají pacienta číslo 5. A nebojí se k tomu použít jisté formy násilí. A jistou shodou náhod se s Ianem setkají, ale z toho nic dobrého nevzejde.
Také se setkáváme s Danielem, vědcem z antarktické laboratoře. Mladičkou dívenkou Čijo, která má problémy se zákonem. S těmito všemi příběhy nás autor postupně seznamju a všechny jsou jistým způsobem propojené. Jsou to duchové, co všechny spojuje? Nebo je to něco jiného?
Autor neustále mění děj i postavy, takže můžete mít ze začátku problém se zorientovat. A samotné lovení duchů se zde ještě neprojeví. Spíš je to jako pomalá předehra k druhému dílu, který nás možná trochu víc potrápí, ale odhalí nám, koho vlastně Ian hledá.

Knížka, která poskytuje úplně nový pohled na duchy. Protože se tu objevuje hodně fyziky a logického myšlení. Protože ze začátku jsem čekala nějakou paranormální fantasy knihu, ale postupem času se to zdá jako dobře vykontruovaná a promyšlená fantasy. A když se nad ní zamyslíte, možná vás i doopravdy vyděsí....

Já jsem knihu přečetla jedním dechem, hlavně díky velké změti postav a jejich proměn, jsem byla neustále zvědavá, co bylo dál. I když frustrující konec mě navnadil na další díl.

Zajímavá četba, ale možná trošku více specifická. Nejsem si jistá, jeslti bych se k ní ještě někdy vrátila, ale určitě bych jí doporučila těm, kteří chtějí okusit trochu dobrodružství s nadpřirozem, které ale není nijak bláznivé a neuvěřitelné. A třeba se mi do ruky dostane i zbytek trilogie. Jednou..

Za tuto knížku bych chtěla poděkovat nakladatelství FRAGMENT!

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama