Hunger games(Síla vzdoru) -Suzanne Collins

11. ledna 2013 v 23:37 | Swallow |  Fantasy

Hunger Games
Suzanne Collins

Hunger Games
Znovu jedna z knížek, ke které jsem se dostala, těsně předtím, než se stala tak populární. Přečetla jsem si první díl a poté jsem zabrousila do kina. A musím uznat, že film, ačkoliv mu toho hodně chybělo, tak se mi doopravdy líbil. Ale na knížku samozřejmě neměl.

První díl Hunger games byl skvostný. Plný silných okamžiků. Když se Katniss nabídne za svou sestru Prim do arény, tak si položíte otázku, udělala bych to také? Obětovala bych se? Katniss je ale bojovnice, která se nebojí porušovat pravidla. Spolus s ní se vydává za jejich district bojovat i Peeta. Mladík, který je už od dětství zamilovaný do Katniss. A jejich příběh v aréně je postavěn zejména na jejich lásce. I když skutečné?

Druhý díl byl pro mě možná lehkých zklamáním.Ale zase to byl skvostný přechod od bojové jedničky, kde šlo pouze o přežití a dostat se z arény. Protože ve dvojce se naši hrdinové Peeta a Katniss vracejí znovu do her. Možná, aby byli potrestáni tím hrozným prezidentem Snow.

Ale třetí díl. Tak to jsem nečekala. Od "chcipřežít" prvního dílu a "užzasebojujioživot" v druhém, jsme se dostali do třináctého kraje, o kterém nikdo neměl ponětí. A tento kraj sleduje jak započínají boje mezi districty, které rozpoutala Katniss.A proto se ona sama stvá Mockingjay. Reprodrozdem. Zde se přátelí zejména s Finnickem, přítel z druhých hladových her, které společně přežili. A potkává zde i Gale(a NAPROSTO odmítám použít jméno Huricán. Když jsem se podívala na český překlad, neměla jsem sakra ani ponětí o koho jde. A on to byl ten bojovný Gale. To bych jim tedy vážně vytkla. Z krásného jména Gale vytvořit pornopostavičku princátka Hurikána.) Třináctý kraj je úplně jiný, než jak o něm slýchali z Kapitolu. Exituje a žijí v něm lidí a jsou schopní bojovat. Přestože podmínky nejsou perfektní.
Takto se Katniss stává symbolem odporu, který pomalu vzrůstá a dostává se i do samotného Kapitolu. Ale jak to bude s Peetou, kterou neunikl prezidentovi Snowovi? Protože ho v zajetí mučí.
Třetí díl je totiž protkaný násilým, smrtí a mučením tolik, jako žádný předchozí díl. A Katniss nám z toho pomalu šílí. Ale mě osobně se líbil. Ne tolik, jako nevinná jednička, ale líbil se mi. A autorka je nekompromisní a varuji vás, protože je jí doopravdy jedno, kdo zemře a kdo přežije!

Bojujme za přežití a milujme ty, bez kterých nemůžeme žít...
Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama