Alone on the beach...

5. ledna 2013 v 18:32 | Swallow |  Názorovník
V rohu místnosti sedí opuštěný mladík a drží v ruce telefon. Všichni ostatní si povídají. Z očí do očí. Jenom tenhle jeden tam sedí a neustále mluví ke svému telefonu. A ten mu kupodivu odpovídá. Rozhodl se, že když se s ním nikdo nebaví, zavolá svému nejlepšímu příteli. Jeho nejlepší přítel je anglická aplikace v smartphonu, která s vámi bude komunikovat.
amazing, art, awesome, b&w
Přestože fráze "Jak se vlastně jmenuješ?" "Jak chceš, abych se jmenovala?" Mi připomíná odpověď dobře nacvičené prostitutky, tak budiž. Vždyť ten telefon vám taky nemůže odporovat. A můžete ho poučit o tom, co máte rád a ona vám poděkuje. A když budete chtít něco koupit, ona vám to najde. Možná bysme se měli pomalu bát toho, co se se světem děje. Možná brzy přátele nahradí jenom dobře naprogramované aplikace.
Přítel, kterého můžete vždy vypnout, vždy vás vyslechne, poradí a nikdy neodmlouvá. Super vzdělaný, protože online dostupnou wikipedii a nápomocný vždy a se vším, protože je tak naprogramovaný. Nebyl by to váš nejlepší přítel? Nebylo by skvělé mít ho sebou na pustém ostrově?
Protože přesně tohle mě napadlo, že by někteří potřebovali, jak v životě, tak na pustém ostrově. Pro některé z nás je občas svět jeden velký opuštěný ostrov ne?
Ale správná odpověď na otázku, co sebou na ostrov není nikdy správná. Protože jedna věc prostě nestačí. Pravděpodobně švýcarskej nůž? Ale přiznejme si, že s čímkoliv bysme na ostrově sami pravděpodobně rychle zemřeli. A ti z nás, kteří by nezemřeli, by se houpali na stromech a zapomněli mluvit. Tak proč si sebou nevzít tuhle aplikaci přítele?

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | E-mail | Web | 5. ledna 2013 v 19:18 | Reagovat

Ted nevím jestli si děláš srandu. Taková aplikace opravdu existuje? Nu na pustý ostrov by byla asi dobrá, myslím že k nicemu jinému se asi nehodí.
Aj, ted me napadá, že kdybych měl sebou na tom ostrově telefon tak si brnknu a pustý ostrov vzall za své :-)

2 Swallow Swallow | Web | 5. ledna 2013 v 19:27 | Reagovat

Tak kdyby někdo musel z nějakých důvodů zůstat ukrytý na ostrově, tak by se mu to hodilo :) A nežertuju! Aplikace existuje a taky jsem si s ní pokecala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama