Zapomenutá - Catherine McKenzieová

6. prosince 2012 v 18:18 | Swallow |  Romantické
Recenze sepsaná pro blog Martinus.cz :))


Co kdyby si celý svět myslel, že jste zemřela?


Ze začátku se to možná bude zdát jako obyčejný román. Ale nesmírně poutavý a zajímavý příběh. Protože když Emma Tupperová zjistí, že jí její matka odkázala letenky do Afriky, tak prostě musí jet. Jak by nemohla nesplnit přání své nedávno zesnulé matky? A možná to také bude vhodná příležitost, jak se vyrovnat se svým smutkem. Původně to měl být pouze měsíční výlet, kdy se Emma měla rozhlédnut po krásách Afriky. Ale stane se něco mnohem horšího.
Zemětřesení, které otřese celou Afrikou, Emmu odřízne od domova. A tak se z jejího výletu stane půlroční odtržení od civilizace, kdy žije pouze v malé vesničce, ze které není možné spojit se s okolním světem. Tím pádem si její skvěle rozběhlá kariéra nemilosrdné právničky, její pohlední přítel i její přátelé myslí, že je po smrti a zemřela při zemětřesení.
Jak by to mohlo vypadat ve světě, kde vás lidé mají za mrtvou? V práci se uspořádal smuteční obřad, přítel najde útěchu u nepřítelkyně a do jejího bytu se nastěhuje někdo jiný. Protože to všechno Emma poznává, když se konečně vrací domů. Přijít do bytu, ve kterém najdete naprostého cizince a přijít do práce, kde se na vás každý dívá jako na ducha.
Napadlo vás už někdy, co by se stalo, kdybyste zemřeli? Kolik lidí by pro vás plakalo a kolik ne? Emma zjišťuje, že její život možná nebyl tak perfektní, jak si myslela a že ani ona sama nebyla dokonalá. Možná, že jí její matka poslala do Afriky, aby objevila něco, co jí předtím chybělo.
Emma se velmi zvláštními způsoby vyrovnává se svou vlastní domnělou smrtí a společníka jí děla i tajemný Dominik, kterého najde ve svém bytě jako nového nájemníka. Oba dva se potýkají s krizí ve svém životě a navzájem si pomáhají se s tím vyrovnat.

"Co máte do hajzlu za problém, lidi?" vyštěkne Stephanie.
"Podvedla mě snoubenka." Odpoví jí Dominik.
"Mě podvedl přítel,"přidám se.
"Ale ne s tvou nejlepší kamarádkou."
"To ne, ale zatímco jsem byla nezvěstná."
"Čtyři týdny před svatbou."
"S mou úhlavní nepřítelkyní."
"V naší posteli."
Zarazím se a pak dodám: "Fajn, vyhrál si."

Nejvíce se mi líbilo, jak byla Emma skutečná a jak se vyrovnávala se svou situací. Tak skutečně a opravdově. Už od první stránky jsem poznala, že to bude kniha plná humoru a sarkasmu, ale přesto mě donutila se zamyslet. Je to poutavý příběh, od kterého jsem se nemohla celý den odtrhnout. Protože přestože je Emma ve velkém problému, poté co se vrátí domů, tak se tam objevují i vtipné a realistické situace, které vás prostě donutí si ten příběh zamilovat. A možná pouvažuji taky o nějaké té cestě do ciziny. Ale pravděpodobně ne do Afriky. Přestože Emma má vlastnosti, které bych u svých přátel nehledala, tak jsem si jí v průběhu té knihy oblíbila.
Překvapilo mě,že o tom, co se dělo v Africe, se dozvíte pouze nutný zlomek. Přestože jí zrovna tahle dovolená změnila život, tak jí spíše než to, změnila ta skutečnost, že si ostatní mysleli, že je mrtvá. A proto musela znovu začít budovat svůj život od začátku.

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama