UPsideDOWN fairyTALE

6. prosince 2012 v 18:34 | Swallow |  Příběhovník
Bylo nebylo pohádky na ruby…

Nechte mě představit vám můj svět, ve kterém se princezna zachrání sama, a nepotřebuju k tomu žádného prince. A řeknu vám to tak, jak to znám já. Pohádky jsou pro snílky. Protože v téhle době už pro princezny nejezdí kočár, který by táhli překrásní oři. Ale princezna musí natáhnout pohodlné boty a odjet na vlastním koni. Princové už nejsou galantní romantici, kteří by princeznu nosili přes louži a nabízeli jí rámě. Nemohou být, když princezny natáhly brnění, nechali se ostříhat a ukradly jim meč. Teď už to jsou princezny, které se naučili, že postarat se o sebe musejí samy.
Princezna už nečeká ve věži na draka, ale rozhodla se, že si z prostěradla vytvoří lano a slaní dolů do hradu. A potom draka uspí dlouhými řečmi, aby se kolem něj mohla proplížit.
Princovi už nezbylo nic na práci. Princezna byla samostatná a proháněla se v lesích na koni. A on nemohl splnit své poslání. Najít si dokonalou ženu a osvobodit jí z věže. Protože jediné, co mu zbylo, byla divoženka, která byla emancipovaná až za hrob.
Tak si princ lehl na pohovku, dal si trochu vína a kuřete a s ostatními osamělými princi nadávali na své ženy, které se proháněly společně, lovily kance a nechtěly děti. Princové tloustli a lenošili, protože už prostě nebyli potřeba.
Nečekali na čas, kdy je princezny znovu budou potřebovat. A v tu chvíli se princové nebudou moci ani zvednout z lenošky, aby se podívali, co se děje…
Protože tohle všechno jsem nevěděla, dokud mi má víla kmotřenka nepřinesla knížku, ve které jsem se dočetla o skutečných pohádkách. Když si princezna Sofie na své narozeniny oblékla šaty, tak je na sobě měla poprvé v životě. Pamatovala si, že když byla menší, tak jí maminka četla pohádky na dobrou noc. Bylo to o princeznách, které zachraňovaly prince z věží před děsivými draky. A přestože byly princezny takto odvážné a neohrožené, tak ze sebe jednou za čas musely udělat dámu. Princové zůstávali doma s dětmi, když se princezna obětovala, že nějaké budou mít.
Teď si prohlížela sama sebe v zrcadle a uvažovala, proč by na sobě měla mít tyto šaty. Proč by se radši neměla prohánět venku na koni? To by přeci byla větší zábava.
Když už zůstala v pokoji úplně sama a všichni sluhové opustili pokoj, tak seděla a nemohla se tak úplně zbavit pocitu, že je na ní něco špatně.
Oknem prolétlo dovnitř malé zářivé světélko a přímo před ní se proměnilo v mladou a krásnou vílu.
"Kdo jsi?"
"Bývala jsem víla kmotřenka, ale už dávno jí nejsem. Ale přinesla jsem ti dárek k tvým narozeninám."
Nejsem si jistá, jestli se jí bát a s křikem utéct z pokoje. Ale podívám se na malou zaprášenou knížečku, kterou drží v ruce. Pomalu k ní natáhnou ruku a v tom momentě zmizí a mě po ní zůstane pouze knížka.
Chvíli ještě překvapeně zírám na místo, kde se víla ztratila, ale poté se na knížku podívám pozorněji.
Na obálce té knihy je malá princezna ve večerních šatech a nad ní se vznáší víla obklopená stejným světlem jako ta moje.
Otevřu jí a zjistím, že je to kniha pohádek. Ale hned první pohádka byla strašně podivná.
Udatní princové zachraňovali krásné princezny. Ale to nejsou pohádky, které by byly napsané správně. Mají to nějaké popletené. Už odmalička znám hodně pohádek. Ale žádné nebyly takhle zvláštní a neobvyklé.
Tyhle příběhy mi připomněli něco, co mi jen jednou vyprávěla babička o její babičce. Tu prý unesla čarodějnice a držela jí v zajetí. A moje praprababička čekala několik let, než jí přijel vysvobodit její princ. Ale myslela jsem si, že to byl pouze nějaký pomatený příběh, který se za řadu let popletl. Ale tyhle příběhy byly na chlup stejné. Všechny princezny čekaly, nechaly se zachránit princi. Nedávalo mi to smysl. Ani jedna z mých kamarádek by něco takového nezvládla. Jenom čekat a sedět.
Dostala jsem se k dalšímu příběhu. Ten, který měl na začátku tu stejnou kresbičku jako obálka. Připadala jsem si stejně nastrojená jako ta dívka. Ale byla to hloupost. Měla jsem ještě pár minut času než budu muset sejít dolů a zahájit bál na mou počest. Bude tam určitě hromada krásných princů a princezen. Princezny se budou nudit, ale zabaví se tancem. A princové budou konverzovat o všech těch věcech, protože jsou tak sečtělí a neustále se vzdělávají.
Tato pohádka měla jiný začátek než všechny ostatní.
Na celou říši byla uvalena kletba. Kletba, kterou na ně uvrhla jedna zbabělá malá princeznička, která přestala doufat v to, že jí vysvobodí její princ. Proto uzavřela úmluvu s čarodějnicí. Ta jí dala schopnosti, díky kterým se princezna dokázala sama osvobodit. Ale celou říši tím uvrhla do chaosu. Protože schopnost se začela šířit. A žádná z princezen už nepotřebovala svého prince.
Proto princové přestali bojovat a místo toho se začeli znovu zabývat sami sebou. Začeli studovat, starali se o své děti a přestali dělat to, co dělalo pohádky pohádkami.
Protože to mělo za následek tu nejhorší věc, která se mohla této kouzelné říši stát. Zmizela pravá láska. A proto vymizeli i všechny kouzelné bytosti a ve všem nastal zmatek. Osud už nevěděl, koho kam dřív zavést a tak to prostě vzdal.
A byla tu poslední a jediná šance na záchranu. Princezna, která po svých narozeninách, objeví svou pravou lásku, protože nastolí zpět staré hodnoty. A tím se celá kletba zruší a kouzelný svět se znovu probudí k životu. Ale jestli jí nenajde, tak kouzelný svět nadobro zemře.

---Pokračování příště---- (Až se rozmyslím, jak to dopadne!:D)

Swallow
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zbořka ml. Zbořka ml. | 6. prosince 2012 v 18:57 | Reagovat

...můžu jen malou připomínku?? nejdou ti vidět hvězdičky pro hodnocení :D , ale jinak super

2 charmergirls charmergirls | Web | 6. prosince 2012 v 19:02 | Reagovat

Ahoj, u mě je bleskovka, budu ráda, když se zapojíš!:)

3 charmergirls charmergirls | Web | 6. prosince 2012 v 19:02 | Reagovat

Ahoj, u mě je bleskovka, budu ráda, když se zapojíš!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama