Argo -Matt Baglio, Antonio J. Mendez

27. prosince 2012 v 0:27 | Swallow |  Klasika


Argo (Matt Baglio, Antonio J. Mendez)


Argo. To je název tajné operace CIA, která byla vymyšlená proto, že byla tak neuvěřitelná, že to nemohlo být vymyšlené. Dává nám nahlednout dovnitř struktury CIA a můžeme poznat mechanismy, které tam fungují. Samozřejmě, že se toho už dost změnila od roku 1980, kdy se tato akce uskutečnila, ale stejně. Poodhaluje to tak střežené a tajemné téma.

Příběhem nás provádí Tony Mendez, iniciátor plánu, který měl dostat šest amerických diplomatů, kteří se skrývají v Teheránu a každou chvíli jim hrozí, že je objeví a zajmou je. Protože kvůli politickým problémům byla přepadená americká ambasáda. Američtí diplomaté v zajetí tam stráví několik měsíců, ale šestice uprchlíků má šanci dostat se domů. Ale pouze za podmínky, že je nikdy neodhalí, poté by jinak mohli i zemřít.
Poznáváme celý životní příběh Tonyho i to, jak se vlastně k takové práci dostal. A navíc nám prozradí kolik už toho pro CIA udělal a kolik vyznamená o kterých nikdo nesměl vědět, už dostal. A když přijde tento případ, tak právě on navrhne plán, který je tak riskantní, že by snad mohl i vyjít. A to zahrnuje i pomoc Hollywoodu. Kde jsou nesplnitelné sny pouze další možností.
Proto nás seznamuje se svými přáteli, maskéry a filmaři, kteří mu pomáhají s tím, aby plánu dodali skutečnosti.
Nebudu vám prozrazovat celý děj, ale musím vás navnadit. Příběh plný tajných plánů a zároveň plánu v Hollywoodu, na který míří celý svět.
Počtěte si o akci, která by mohla zachránit i lidské životy. Falešný film Argo, který nikdy nebyl natočen, ale má na svědomí lidské životy...

Podivuhodný příběh plný historických faktů, zajímavostí ale i napínavým příběhem. Nevím jestli příběhu dodává tolik na intenzitě právě to, že vím, že se to skutečně takhle stalo. Že je to doopravdy příběh několika lidí, kteří se znali a prožili spolu určité vypjaté chvíle.
Dokonce jsem si i došla do kina, abych si po přečtení užila zážitek i z filmového plátna. A musím přiznat, že jak knížka, tak film mi nabídli skvělý zážitek. Protože popsaná doba, styl oblékání i tváře lidí mi v příběhu přišli autentické. A k autentičnosti přispěje, že ve fimu můžete nakonci vidět srovnání hereckých protagonistů a skutečných lidí, kteří byli uvěznění. A nepoznali byste rozdíl.
Pro mě velmi silná knížka, která možná proto, že je založená na skutečných životech nebo na skvělém a živém vyprávění hlavního hrdiny.

Navíc bych pro vás měla zajímavou otázku. Nemyslíte si, že napálení budou dopálení, až si to přečtou? (Odpovídejte po přečtení knížky:)

Za knihu bych tímto chtěla poděkovat KNIHCENTRUM. A můžete si jí zakoupit ZDE!


Anotace: Vylíčení nejlepší a nejnebezpečnější akce CIA, při které se jejím specialistům ve spolupráci s Hollywoodem podařilo v roce 1980 dostat z povstaleckého Teheránu šest amerických diplomatů díky jejich perfektně vymyšlenému přestrojení.
Autor pracoval v CIA jako šéf sekce maskování a v knize odhaluje i velmi zajímavé informace jak ze zákulisí celé CIA a zvláštních útvarů, tak z historického pozadí diplomatických vztahů obou zemí. Vychází z autentických materiálů CIA, které byly uvolněny před několika lety. Kniha se stala předlohou stejnojmenného filmu Argo v hlavní roli s americkým hercem Benem Affleckem. Film se zařadil mezi kandidáty na příští Oscary

Příjemné počtení, Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama