Am I really from Humane kind?

16. prosince 2012 v 22:36 | Swallow |  Příběhovník
"Začínáme si plně uvědomovat svou sounáležitost s lidskou rasou a intenzivně pozorujeme v čem se ostatním lidem podobáme a v čem se odlišujeme. "
Kdykoliv si někdo myslí, že prožívá něco jedinečného, tak mám pocit, že je to jenom jeden velký omyl. Protože kdykoliv někdo má pocit, že prožívá něco jedinečného, tak se vsadím, že někdo jiný na světě prožívá to samé. A jen kdybysme v každý správný okamžik našli toho správného člověka, tak bysme si měli pokaždé s kým promluvit.
Protože nic není tak jedinečné jak se to zdá.
Dnes jsem se probudila a položila si otázku, jestli vážně nejsme jenom umělé produkty z nějaké jiné planety? Protože jsme všichni identičtí. V těch zásadních věcech.
Protože ve mě žije přesvědčení, že mi všichni jsme ve skutečnosti stejní lidé. Každý se narodíme jinak a naše povahy se můžou změnit. Ale naše duše může zůstat stejné. Vždycky mi přišlo tak trošku přetažené přes vlasy, že když umřeme, tak prostě umřeme.
Dobrá, možná už rostu z těch profláknutých fantasmagorií, ale stejně pořád ta jedna pro mě asi nikdy nebude magórie. Protože mi příjde jako nesmysl, že každý mozek by fungoval tak rozdílně, uvažoval a vstřebával všechno tak jinak. Protože musí být něco víc, co ho vede. Něco jako duše.
Duše, která se rodí a umírá v těle pořád dokola.
Právě teď by mě nejvíc zajímalo, jestli jsem měla sama nějaký minulý život. Jsem docela zvědavá, jeslti bych mohla najít někoho, kdo by mi to řekl.
Ale co třeba takový pocit deja vu? U kterého jste si jistí, že jste ho nikdy nezažili. není možné, že už jste to jednou zažili?
Ale na druhou stranu jsem ještě nepřišla na pravý smysl života. Žít a užívat si? Přestože to je skvělá představa, tak to nejde dělat každou minutu v životě.
Možná proto je tak uklidňující ta rutina, kterou všichni vyhledáváme. Mít dobrou práci, peníze, rodinu. Ale na druhou stranu, proč se podmanovat zaběhnutému koloběhu? Protože mě osobně přijde, že ten čas strašně letí. A právě proto si ho nenechám ničit výčitkami.
Protože jsem si nedávno položila tu otázku "Co kdyby?" A napadlo mě změnit milion věcí, které by se mohli stát jinak. Napsat test lépe, něco neudělat, něco neříct. ALe všechny moje chyby a všechna špatná rozhodnutí vedla k tomu, že jsem tím, kým jsem. A s tím dokážu docela dobře žít.
Takže já si nestěžuju na svět ani na sebe. Já jenom v údivu čekám, čím mě zase zítra vyšokuje...

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama