Rozbřesk Breaking dawn

16. listopadu 2012 v 12:00 | Swallow |  Názorovník
Twilight saga : Breaking dawn part 2

Some kind of magic is there, because I can still feel it


Musím se přiznat, že i já jsem patřila k těm, kteří na to prostě museli jít. Jsem z té generace, která stárla stejně jako Harry Potter a také z těch, kteří na základní škole objevili Stmívání. Pořád si pamatuju ten den, kdy mi to kamarádka půjčila na přečtení a já jsem si k tomu večer zvědavě sedla. A přestala jsem číst až někdy k ránu, kdy jsem měla slzy na krajíčku, ale byla jsem naprosto uchvácená tím příběhem. Ani tenkrát jsem nevěděla, že se z toho stane takový femoném. Možná bych byla radši, kdyby se tahle série stala jen kouzelným místem v mojí poličce. Ale příběh je to kouzelný, proto se z toho stal takový femoném. Který to kouzlo zničil, ale když pečlivě hledáte, najdete ho.


Proto musím občas s některými recenzenty, kteří tento příběh ve filmovém podání ničí a haní souhlasit. Ale na druhou stranu bych jim to nejraději omlátila o hlavu. Protože jak můžou ničit něco, čemu nerozumí? Protože tyhle filmy nebyli natočeny pro ty, jenž to nečetli. Ale pro čtenářky, které potěší, když si ten příběh budou moci užít i na filmovém plátně, budou moci postavám přisoudit pevné podoby a užít si trochu textu přeneseného na plátno. Alespoň pro mě to tak je. Kdo s touhle sérii nerostl, tak nepochopí...
A pakliže se tento poslední film řadí k nejlepším, tak s nimi možná souhlasím. Protože efektivně to byl dokonalý film. A musím říct, že každý pocitvá čtenářka se dostala uprostřed toho filmu do šoku. Což se mi doopravdy líbilo. Film dokázal zvyklat mé přesvědčení, jestli jsem knihu doopravdy četla. A potom mi došlo, že ano. Ten moment nás šokoval všechny co?
Ale zamilovaný příběh rodiny, který má konečně klid a štěstí, poklidná upíří rodinka. A potom přijdou komplikace. Možná
to byl konec nekonec, ale pro mě to byl konec. Přesně takový, který mi neublíží a nebude mi vadit. Protože já jsem si ten film užila. A podívala bych se na něj klidně znovu.
Protože bez výčitek můžu říci, že stejně jako si jednou přečtu všechny knížky znovu, tak si klidně o deštivé noci u vína udělám maraton této dokonalé lásky. Protože přestože si nemyslím, že filmový Edward by patřil nad mou postel, jen to ne. Tak ta představy toho příběhu, té lásky a toho kouzla tam pro mě zůstává.
Takže jakkoliv hanlivé recenze se objeví, tak si myslím, že to ani není třeba. Protože je to poslední díl ságy. A možná s někerými věcmi nesouhlasím, ale stejně tak jsem nesouhlasila i s knížkami. Takže pro mě to byl jeden z těch filmů, co jsem musela vidět. A neoodešla jsem zklamaná. Odešla jsem spokojená...
Bella už konečně není ta hloupá středoškolačka, která všude zakopává. A Edward už je konečně spokojený. A jejich dceruška je naprosto kouzelná. Potkat jí někde venku, tak jí asi ukradnu. Ale tenhle film se mi prostě líbil. Mám pocit, jako kdyby s knižní předlouhou souznil o trochu víc, než předchozí díly. Možná ne doslova, ale vystihl ten pocit...

Tak až si udělám maraton twilight ságy, tak to možná uvidím trošku lépe. Ale zatím to dělat nebudu. Mohla bych se potom dostat do deprese... :))
(PS: Jacob si stejně to tričko sundá! A soundtrak znovu stojí za to! ) :))

Swallow

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježurka Ježurka | Web | 16. listopadu 2012 v 15:07 | Reagovat

Nějak podobně na tomto ulítávala i moje vnoučata. Četli to všichni, četli, dokud nepřečetli. Mají knihy i DVD.

2 Christush Christush | Web | 16. listopadu 2012 v 15:22 | Reagovat

Taky jsem propadla kouzlu vlkodlaků a upírů...:3 Bohužel, poslední díl jsem nějak vypustila. Možná kvůli penězům, možná proto, že mě první část BD zklamala. Je zkrátka pravda to, co jsi napsala, že je film určen pro čtenáře knih..:)

Odp. Tohle se mi stává často, řeknu si, že napíšu kratší článek, jen v kostce, a nakonec se rozepíšu a obdivuji čtenáře, kteří jsou ochotni to přelouskat. :) Tedy i tobě děkuji za čas, který jsi věnovala čtění čehosi..:)

3 Christush Christush | Web | 16. listopadu 2012 v 15:25 | Reagovat

[2]: Omlouvám se, adresu jsem zadala špatně.:) Tady už je v pořádku. Mám dnes lehce retardovaný den..:D

4 K. K. | Web | 17. listopadu 2012 v 11:07 | Reagovat

Souhlasím s tebou, knížky jsem přečetla nejdnou a včera jsem byla na rozbřesku v kině nemůžu říct, že mě to zklamalo, dokonce mě to překvapilo a já vždycky od filmů, které jsme před tím čertla jako knížku moc neočekávám, protoře bych po většinu byla zklamá.. protože přece jen každý čtenář mi uzná za pravdu, že knížka se s filmem nikdy nedá srovnávat!   Ale jak říkám, tento film je se mi moc líbil a vlastně i přesto, že jsem to dřív přečetla, tak mě film chvilkama překvapoval a nejlepší scéna bych řekla (alespon pro mě) když se Taylor Lautner - Jacob začal svlékat! :D ^_^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama