Předsevzetí One night doesnit give you a shit

8. listopadu 2012 v 17:36 | Swallow |  Názorovník
Hádám, že v tomto případě už nejde o spisovatelský blok. Spíš právě teď potřebuju méně používat svou hlavu a více své srdce. Protože když vás někdo rozzuří, tak to prostě nejde jinak. Když se člověk hádá, tak se pokaždé najdou emoce,které se schovávají za dveřmi v normálních dnech. Ale když se setkáte s pitomcem, tak občas nic neuděláte a prostě se naštvete.
Já mám právě teď krizi a nevím, co s ní. Protože jsem přišla na to, že čekat na správný čas je pitomost. Protože když čekáte na správný čas, tak nikdy nepřijde. Musíte si čas na to, co chcete vytvořit sami.
Protože jen ten čas, který si zvolíme sami, je ten správný.
Nikdy jsem nechápala, když jsem koukala na americký film, proč hlavní hrdina musí něco říct hned a nemůže počkat.
No možná proto, že potom už by nemusel mít tu odvahu. A nebo by prostě čekal na správný čas. Který taky nemusí nikdy přijít. Možná bych to slovní spojení úplně škrtla. Kdy je správný čas? Teď? Nikdy? Někdy?
Hledala jsem sama sebe a pořád se nemohla najít.
A potom mi došlo, že já jsem já za každých okolností. A přestože nemusím pokaždé zářit jako nejjasnější hvězda, tak nikdo jiný nebude mít to jedinečné, co mám já.
Protože v poslední době jsem pořád uvažovala nad tím, proč psát nové příběhy, když už tady všechno vlastně bylo. Hlavně když to teď pořád probíráme ve škole. Je to pořád, všechny témata už byly napsané, všechny zápletky už byly použité. Všechno už jedno bylo. Ale tak když už je ta velká kopa materiálů na světě, proč psát něco, co už tady jednou bylo? Pořád jsem na to nemohla najít odpověď. Byla jsem znechucená z toho, že se to všechno bude opakovat.
Ale teď když se nad tím zamyslím, tak si říkám, že když napíšu další román, který už tu jednou byl s podobnou zápletkou, tak příběh to nebude stejný.
Protože bude můj. A podepíše na něj to, jak přemýšlím a jak vnímám postavy.
Beru se za dost kreativního jedince a proto jsem se rozhodla pro pár životních rozhodnutí. Brala bych to jako předsevzetí. A "seru" na to čekat, kdy přijde novej rok.
1.) Každý den si přečtu 20-30 stránek odborného textu.
2.) Dalších 50 umělecké beletrie. A ať to jsou klidně fantasy, kterými učitelé pohrdají.
3.) Napíšu alespoň určité množství vlastního textu. A když už to nebude použitelné, můžu to pojmout jako deníček.

Tohle by bylo asi všechno. Schválně jak si s tím poradím.Když na to ted koukám, tak si říkám, že už dnes jsem ve zkluzu.
Sakra, jdu číst...
Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama