Veronica Rothová - Divergence, Rezistence

26. října 2012 v 21:24 | Swallow |  Fantasy


Netušila jsem, že se dystopická literatura takhle rozšíří. Ale nakonec když začel ten boom s Hunger games, tak jsem si říkala, že to byli skvělé knížky. Stejně jako tyhle. Možná je to občas trochu depresivní, ale teď vidím tenhle nový žánr všude. Všude vidím různé budoucnosti toho, co se nám může stát a jak hrozné by to mohlo být.

Beatrice Priorová je hlavní hrdinkou tohoto románu. A v téhle knížce se svět dělí na sektory. Sektery, kde každý má své poslání. Existují Odevzdaní, sečtělí, neohrožení, mírumiluvní, obětavý. "Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. "
Beatrice se rozhodne změnit frakci a stává se tak Neohroženou. Přestože to znamená, že bude muset opustit rodinu, najít si nové přátele a bude muset projít velice těžkými zkouškami. Ale časem tato knížka odhaluje to, co by každý mohl předpokládat. Žádný systém nikdy nefunguje. A naprosto nefungují ty systémy, kde vám nikdo nedává na vybranou a nutí vás do věcí, které nejsou správné. Protože lidé jsou od přírody svobodní, a když jim to vezmete, tak můžete počítat se spourou. První díl nám přináší lehké nastínění toho, co se ve skutečnosti vlastně bude dít.
Beatrice se musí zocelit a objevit v sobě neohroženou stránku své povahy, i když se v ní neustále projevuje i Oddanost. Ale její největší problém je, že je divergentní. Což je v téhle době nebezpečné. Protože lidé se člení do frakcí podle zkoušky a každý má jasně danou jednu frakci. Ale jsou i takoví, kteří se liší. Jsou divergentní. A to je něco, co je lepší nevědět. Protože divergetní lidé mizí, umírají za podivných okolností. Proto se Beatrici svou totožnost snaží utajit.

Samozřejmě, že se nám tu znovu objeví milostné vzplanutí. Protože podivný a tajemný Čtyřka je pro Trice velice než přitažlivý. Tady mi to znovu trošku signalizovalo jinou sérii a to Vampýrskou akademii, kde se Rose zamiluje do svého trenéra Dimitriho. Ale já chápu, co ty holky tolik bere. Mít někoho kdo vás učí, peskuje a přitom přitahuje, to je prostě až moc lákavé.

Divergence nás zavede do tohoto podivného světa a rezistence už nám odhalí všechny zvrácenosti co se tam dějí. Ale půvab těchto dvou dílů mi přijde hlavně v tom, že se pořád těším na další díl.
Tohle není jedna ta série, která má úžasný první díl, druhý díl je dobrý a třetí díl dočtete pouze ze setrvačnosti.
Tuhle sérii prostě hltám a pořád nedokážu vymyslet, co přesně bude v posledním díle.
Čistě a jednoduše, tohle je další originální série, která je ale doopravdy skvělá. Začela jsem jí číst a prostě nemohla přestat. Nedokázala jsem jí ani odložit a jít spát. A knížky, které tohle se mnou dokážu, prostě nedokážu odsoudit. Možná je to jednoduché jak mě dokážou pohltit, ale stejně je to něco uchvatného.
Divergence je úžasná a rezistence je pokračování úžasného příběhu....

10/10


Swallow

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 0:39 | Reagovat

Hm, já nevím... hlavní hrdinka mi přišla nesympatická, konec uspěchaný a nedomyšlený
čte se to skvěle... jenže to pomalu každá ich-forma náctiletých hrdinek v podobných knihách, plus jsou tam nelogičnosti
jak můžou s bratrem vybírat svoje zařazení ve stejný den, když on je starší? a celkově...

druhý díl si nejspíš přečtu ze zajímavosti

2 Karol Karol | 11. dubna 2013 v 22:13 | Reagovat

Je to úžasná knížka. Tyhle typy knih miluju např:hunger games,tygrovo prokletí,vampírská acakemie, zavržený ,madiator a další no prostě úžasný a těšim se na další. Nevíte někdo kdy vyjde ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama