Sophie Jordan - Drakie

26. října 2012 v 21:07 | Swallow |  Fantasy
Drakie (Firelight)

Jakkoliv jsem se těšila na to, že si přečtu něco o dracích, tak tahle knížka mě překvapila. Není přesně o dracích, ale o drakiích. Potomncíh draků, kteří mohou létat a jsou překrásní. Navíc existuje několik druhů drakiů. Hlavní hrdinka tohoto románu je Jacinda. Je to mladá a krásná dívka, která je už v šestnácti zaslíbená nástupci kmene. Ale ona by toužila mít vlastní život a dělat vlastní rozhodnutí. ALe možná ne zase natolik, aby kvůli tomu byla ochotná opustit kmen.
Jenže v tomhle okamžiku za ní rozhoduje někdo jiný. Její matka se rozhodne jí chránit a proto jí spolu s jejím dvojčetem odveze z kmene pryč.
Přestože se může zdát rozhodnutí matky správné, mě přišlo celkem brutální.

Jacinda je neobyčejná drakie. Její rudé vlasy jsou jako její největší přednost. Je to první drakie za posledních pár generací, který umí dštít oheň. Proto je pro kmen také tak drahoceným zbožím. Jenže kdo to kdy viděl, aby ty určené a smluvené sňatky byli ty správně?
Protože v ten okamžik přichází lovci, kteří drakie loví pro jejich kůžu, krev a na prodej.

Ale v jistý moment se zde objeví i jeden zvláštní přitažlivý lovec, který krásnou ohnivou drakii ušetří a nechá jí utéct. Je to poutavý a čtivý příběh. Donutil mě přemýšlet o něm, i když se bojím, že s dalšími díly jeho poutavost lehce poklesne, ale to nic nemění na tom, že je to ještě neprobádané a zajímavé téma.
Protože konečně někdo přišel s něčím, co tu není tolik. Draci. Drakie.

Příběh, který se točí pouze kolem jedné jediné drakie, ale zároveň toho tolik nabízí.
Musím uznat, že to konečně znovu byl takový ten hltavý příběh, který jsem prostě musela mít dočtený. Ale to co mi tam občas nesedělo bylo to, že jsem měla pocit, jako kdybych tam viděla podobný příběh jako je stmívání. Protože ač si někdo myslí, že Stmívání je hloupost, tak je to takový hit. Že stmívání se nepodobá ničemu, ale ostatní věci se podobají Stmívání. Protože když se lovec zamiluje do lovné zvěře, tak je to skoro jako když se lev zamiluje do jehňátka.
Ale tyhle příběhy v sobě prostě mají jisté nevyřčené kouzlo lásky, které mě prostě přitahují. Protože je to tam tak, že jediný polibek, by jim tam stačil na celý život. Což ve skutečném životě prostě nefunguje. Když se s někým líbáte ve skutečnosti, tak z vás nezačnou lítat plameny a nebo vám nejde o život. Možná v tom je ta krása.
Je to jako když nad vámi neustále vysí Damoklův meč, to vám potom stojí za to si ten polibek doopravdy užít. I když znovu tu asi uvidíme ustřední milostnou trojici, i když Nám všem bude naprosto jasné, koho by si měla naše ohnivá drakie vybrat. Protože v normálním životě bychom si ho možná nevšimli, ale pro ni je jenom jeden. Zvláštní a jedinečný.

Takže tuhle knížku doporučuji pro její originalitu, poutavost i milostný příběh....

9/10

Swallow
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 2. prosince 2012 v 18:34 | Reagovat

To, co zde píšeš je bohužel problém většiny young adult fantasy, ale někde se dá přežít. I když Drakie, četla jsem anotaci k druhému dílu a docela se toho děsím. Taky mě zaujalo to téma, draci, přeci jenom o nich moc knížek neni, a proto mě pak překvapilo, jak to autorka nakonec vyřešila. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama