Laurell K. Hamilton - Modrý měsíc 8 (Blue moon)

17. října 2012 v 12:03 | Swallow |  Thriller
Ach Anito.
Další díl naší rozkošné mrňavé a smrtící Anity Blake, nekromanky, milenka upíra, Smrtonoška.
Na jistou chvíli jsem přestala číst tuhle sérii. Protože jsem si nebyla jistá, jestli se mi líbí, jak pokračuje. Protože abyste chápali ten vývoj událostí, musíte začít od prvního dílu. Tam, kde je Anita ještě čistou nekromankou s pevnými morálnimi zásadami. A řeší tam odporné případy nadpřirozených vražd. Ale postupem času Anita sílí, její moc se proměnuje a její vkus na muže také. Pořád tady máme naší silnou trojici Anita, Jean-Claude a Richard. Protože Anita nezvládne Richardovu bestii, tak uteče k upířímu vládci do postele. Ale jako snad každá, mám pro Richarda také slabost.
Tenhle díl je více než řešením vraždy, řešením toho, kdo Anita je. Protože tady už není jenom nekromantkou, tady je člověkem, který je propojený s upíry, i vlkodlaky.
Dboře, tentokrát je to znovu hlavní stěžejní téma :krev, násilý a sex. Nic se nezměnilo.
Ale už tady se nám to pomalu vyvíjí tak, že Anita už dávno není tak nevinná a její morální zásady se hooodně posunuly. Brzo se z ní stane sukuba, která se bude živit sexem. Protože přestože že tenhle příběh je skvělý a poutavý, tak už pro mě pomalu ztrácí to kouzlo. Možná jsem měla radši Anitu, vyšetřovatelku vražd, než tuhle Anitu, které se bojí všechno a všichni.

Ale proti gustu, žádný dešputát.
Anita je pořád stejně skvělá série, kde když se najdete ve třech hlavních námětech, tak vám bude vyhovovat. Tentokrát už se neválela po stropě žádná střeva, ale zase sexuální napětí bylo všude okolo. Brzo z toho doopravdy bude hlavně eroticky nabitá krvelačná Anita.
Zajímalo by mě, jak se na to dívají stálý čtenáři Anity. Jestli jim to taky přijde takhle výrazné, nebo to přišlo jenom mě. Protože sex v pojetí v jakém je to v Anitě, mi toho zase tolik neříká jako třeba popis z knížky Fifty shades of Grey. Takže bych ocenila, kdyby se trošku staré Anity vrátilo.
Protože to vypadá, že od chudinky této série pomalu odpouštím a budu se k ní vracet jenom o víkendech a nebo dlouhých zimních nocích, kdy dostanu náladu na neporazitelnou Anitu. Předtím mě na ní tak přitahovaly ty její morální zásady, které prostě nebyla ochotná překročit. ALe teď s postupem času se rozhodla, že je bude posouvat. Bohužel.

7/10
Swallow

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama