V.C. Andrews

4. září 2012 v 21:37 | Swallow |  Thriller
V.C. Andrews - Zlomená křídla, Půlnoční let
Tyhle dvě knížky mají něco do sebe. Je to o tom, jak díky nepřízni osudu se tři dívky dostanou do nápravného ústavu. V odlehlém koutu země, kde není nikdo, kdo by je chránil. Proto se tam dostávají k šílené a psychopatické ženě, která se je snaží napravit. A to tím, že ten, kdo to přežije, může žít. V hrozných podmínkách musí pracovat, podrobovat se jí a nakonec bojovat o holý život. Jedině díky tomu, že si pomáhají navzájem a díky jejich přátelství se nakonec možná dostanou z toho pekla pryč. Doporučuji, ale ne pro ty, kteří by na to nemuseli mít žaludek. Kniha je psána totiž velmi, velmi realisticky. První díl se mi ale možná líbil více.
Anotace na knihy dole...
Swallow
Zlomená křídla
Tři dívky, tři světy, tři osudy… Robin, Teal a Phoebe mají společné jen jedno: bouří se, jsou nezvladatelné - a touží po životě v normální rodině.
Robin odjíždí do Nashvillu s matkou, která chce udělat kariéru country zpěvačky. Osamělá dívka se v novém prostředí snaží za každou cenu získat obdiv nových kamarádek, ale čeká ji jen řada problémů.
Teal má díky zámožným rodičům všechno, co si zamane, až na jediné: jejich pozornost. Aby si jí konečně začali všímat, je ochotná udělat prakticky cokoli, dokonce i porušit zákon.
Phoebe se musí přestěhovat k příbuzným, protože otec se o ni nedokáže starat. V přísně vedené domácnosti své tety je nešťastná a neomylně se dokáže zaplést do potíží hned druhý den v nové škole.
Osudy tří rozdílných dívek se náhle protínají: jejich poslední nadějí na nový začátek se má stát internátní zařízení se zvláštním režimem...

Půlnoční let
Ve druhém díle příběhu tří problémových dívek se Phoebe, Robin a Teal ocitají v podivném nápravném zařízení pro nezvladatelné dívky, odloučeném od lidí, daleko od civilizace. Rychle zjišťují, že dr. Foremanová, která školu vede, je duševně vyšinutá a své chovanky vystavuje nesmírnému strádání a nejrůznějším, velmi vynalézavým trestům. Ačkoli atmosféra ve škole vede dívky k tomu, aby se vzájemně nenáviděly, zrazovaly a udávaly, Teal, Robin a Phoebe brzy pochopí, že vzájemné přátelství, pomoc a důvěra je to jediné, co jim může pomoci přežít. Podaří se jim však někdy uniknout a vrátit se do normálního života?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama