Lisa McMann - Lovkyně Snů (Procitnutí)

21. září 2012 v 12:11 | Swallow |  Fantasy
Lisa McMann - Lovkyně Snů (Procitnutí)

Janie není jednou z obyčejných sedmnáctiletých dívek. Nejenže vyrůstá pouze s matkou, která je alkoholička, ale navíc si musí také sama vydělávat na vysokou školu. Díky tomu, že je bez peněz, nemá ve škole žádné kamarády. Až se jednou přistěhuje do vedlejšího domu Carrie a udělá život Janie snesitelnější.
Ale nejhorší problém, který Janie trápí je, že se propadá lidem do snů. A přiznejme si, že spících lidí je na střední nejvíc. Takže kdykoliv někdo blízko ní usne, začne jí sen vtahovat dovnitř. A Janie nezná obrany. Takže když už je na škole outsider, platí ještě že je to takový podivín.
Ale náhodné vtahování do snů ostatních není nejhorší co jí potká. Když jede autem po ulici domů, tak jí vtáhne jedna neuvěřitelná noční můra a Janie se začíná bát, co přijde příště.
Takže přestože nechce, začne odhalovat tajemnství svých schopností a objevuje v sobě lovkyni snů. A musí odhalit tajemství, které se kolem ní skrývají. Protože před nimi nemůže utéct.

Naposledy co jsem četla knížku o snech, tak to byla knžíka od Jill Hathaway - Děsivé splynutí. Když jsem začela číst tuto knížku, tak jsem očekávala něco podobného. Ale bylo to ještě lepší! Lovkyni snů jsem přečetla doslova za jedno odpoledne.
A hned musím běžet a koupit si další díl. Protože přestože není Janie žádná rebelka nebo bojovnice, je to
svým způsobem podivná a zvláštní dívka, která má úžasné schopnosti. A ke konci to mohlo připomínát nějakou fantasy sérii, ale to já jsem pro. Protože další pokračování zbloudilé návštěvnice našich snů jenom přivítám. Ještě že mě čekají minimálně další dva díly!
Protože možná si to neuvědomujete, ale na svoje sny se začnete dívat o maličko jinak, po přečtění té knížky. Janie například nesnáší ty padací, protože to všichni zdáme. Zdá se nám, že někam padáme a s trhnutím se probudíme. Nebo se překvapivě často lidem zdají erotické sny nebo ty, kde jsou oni sami zesměšňování.
Ale já sama jsem touhle překvapivě poutavou knížkou nadšená a posouvám jí do předních příček své knihovny, protože už dlouho jsem nenašla nic, co by mě uchvátilo. Konečně zase knížka, kde hlavní hrdince nedali do vínku všechnu moudrost a sarkasmus světa, ale přesto si ona sama poradí svým vlastním způsobem a přijde na to, co má se svými schopnosti dělat dál.

Samozřejmě že se tam objeví i tajemný mladík, kterého Janie potkává ve snech. Ale i to on má svá děsivá tajemství....

10/10
Swallow

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama