L.J.Smith - Temné vize (Odhalení)

21. září 2012 v 12:30 | Swallow |  Fantasy
L.J.Smith - Temné vize (Odhalení)Kaitlyn má podivné oči a umí předpovídat budoucnost. Ale samozřejmě neumí své schopnosti ovládat a ve své škole je za odstrkovanou a zvláštní dívku, které se všichni raději vyhýbají. Proto neváhá, když za ní přijdou s nabídkou, že odejde do speciálního institutu, kde bude moci rozvíjet své schopnosti a kde se o ní postarají.
Protože konečně potká další lidi, kteří jsou stejně zvláštní jako ona. Nebude už tou zvláštní dívkou, která je schopná svými kresbami předpovídat budoucnost. Bude jednou z nich.
Takže odjede a setkává se se stejně mladými lidmi, kteří jsou všichni obdaření nějakou schopností. Léčení, telekineze, mluvení se zvířaty, čtení myšlenek. A na světě je jich ještě víc!
Všech pět studentů speciálního institutu dostali nabídku, která se neodmítá. Plné školné, peníze, zkušenosti a záruku, že je naučí ovládat své schopnosti. Ale už po několika týdnech začnou mít podivný pocit, že je něco špatně.
A co by to bylo za svět, kdyby se takováto podivný skupina nerozhodla, že tomu všemu přijdou na kloub. Proto začíná děsivé odhalení toho, co všechno se může stát.

První díl z několika dílné série Dark Visions (Temné vize). Kaitlyn a její kamarádi jsou všichni něčím vyjímeční. Ale i s vyjímečností se musí umět pracovat. Přijemné čtení, které mi tak trochu připomělo Secret circle. Po dočtení jsem měla pocit, že se tam toho stalo tolik, ale přesto tak málo. Ale čtení to bylo vskutku zajímavé a živé. Zvládla jsem to za jednu cestu do Prahy a zpět. Takže se s chutí vrhnu na druhý díl a zjistím, jestli takhle série skutečně stojí za to, abych jí celou prozkoumala...
Ale nechtěla bych být Kaitlyn a nazírat budoucnost, kterou většinou neumí sama zvrátit. Proto už tolikrát nakreslila smrt někoho známého, ale prostě mu nebyla schopná pomoc, protože její obrázek odhalovat pouze obličej oběti, takže nemohla přijít na to, kde nebo kdy se něco takového stane nebo vůbec proč.
Další fantasy série o zvláštních a speciálních hrdinech, kteří teprve začínají dobrodružství jejich života...

6/10
Swallow


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama