Jill Hathaway - Děsivé splynutí

11. září 2012 v 9:19 | Swallow |  Thriller

Jill Hathaway

Děsivé splynutí - Vidím to, co vrah


Vee Bellová to v životě nikdy neměla moc jednoduché. Její matka zemřela a její otec neustále pracuje,ona sama se musí starat o mladší sestru a navíc jí pronásleduje ještě něco. Vee byla diagnostikována narkolepsie, protože jenom tak si doktoři vysvětlovali to, že zničeho nic upad do spánku na různých místech a bez nějaké větší příčiny. Ale je za tím něco víc. Kdykoliv se Vee dotkne nějaké osobní věci někoho jiného, tak poté má silné nutkání přenést se i do jeho těla. Do těla, kde dělá pouze hosta a přihlížejícího návštěvníka. Neumí to ovládat a už kolikrát takhle omylem přišla na pár zajímavých tajemství.
Ale když se jednou v noci přenese do těla vraha, který zrovna zavraždil nejlepší kamarádku její sestry, tak to je doopravdy jedinečný zážitek.
Ale co má dělat, když si všichni myslí, že Sophie spáchala sebevraždu? Protože pravdu jí nikdo neuvěří, to zjistila už dávno, potom co se svěřila otcovi a ten jí donutil chodit k psychyatrům. Navíc ani své schopnosti nedokáže ovládat, a proto je bezbranná a čeká, co se stane dál.
Další úmrtí přibývjí a Vee se začíná strachovat i o svou malou sestřičku Mattie. Už musí zasáhnout.


-"Sophie," říkám. "Je mrtvá."
Mattie se třese v mém objetí.
"Zabila se."
Minulá noc se zase vrací a vtáhne mě zpátky do zlého
snu. Vidím Sophiiny prázdné, mrtvé oči. Pamatuju si,
jaký to byl pocit, držet ten nůž v ruce.
Sophie se nezabila.
Někdo ji zavraždil.
A já jsem tam byla. --- Vee

Středoškolský příběh o mladé dívce, která by to bez svého převtělování měla už tak dost těžké. Ale ona se s tím popere po svém, s růžovými vlasy a s jedinečným smyslem pro ironii. Vee už to má tak dost těžké, když se jí její nejlepší přítel odcizuje a zároveň se objeví nový a záhadný kluk, kterého očividně okouzlila. Spojení života na střední a divokou honbou za vrahem roztleskávač dává dohromady velice čtivý, poutavý thriller, který jsem zvládla přečíst za jeden jediný den.
A nadšeně očekávám další díl, protože přesně takovýhle příběh se hodí na to, aby se z toho stala detektivní série mladé Vee, která se do pachatelů může přenést a odhalit je. Doufám, že mě autorka nezklame a další knížky tady budou co nejdříve !
Protože tohle je jedna z knížek, která mě doopravdy upoutala a nadchla, za dlouhou dobu! :))
(Pro čtenáře v angličtině - Původní název SLIDE a druhý díl, který vyjde se bude jmenovat Impostor.:)

9/10

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ela Ela | Web | 11. září 2012 v 9:26 | Reagovat

Zní to dobře. To si přečtu :)

2 Em Rose Em Rose | Web | 11. září 2012 v 20:24 | Reagovat

Na tuhle knížku jsem už něco málo četla a tvá recenze mě ještě víc navnadila. Určitě si to budu snažit  v nejbližší době sehnat a přečíst. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama