Helena Babická

4. září 2012 v 21:19 | Swallow |  Historické
Helena Babická
Dvojdilný román o dívce, která se rozhodne studovat v Paříži. Osud jí ale zavede až do doby Ludvíka XIV. Ocitne se v jeho době po nehodě. Probudí se a potkává markýze, který se jí ujme. Musí přežit a přizpůsobit se poměrům. Nakonec se setká i se samotným Králem Slunce a vydává se na nebezpečné dobrodružštví. Jde jí o čas a o lásku. Musí zápasit s časem, aby zachránila muže, kterého miluje.
Je to úžasný příběh, kdy člověk nedokáže přestat číst. V některých chvílích dožene snad i k slzám svou reálností a přitom nepřízní osudu. Poznáte tam opravdovou lásku, dobrodružství, napětí. D
obu Ludvíka XIV. Zvládli by jste to vy?
Tyto dvě knížky bych si mohla číst pořád a pořád znovu. Patří mezi mé oblíbené a mezi ty vyvolené, které mě rozbrečeli. TO se nestává často. Doporučila bych přečíst Jeden okamžik v čase a Medailon krále slunce. Získáte tím jenom další bohatý zážitek z knihy a dokonce i historie.
Při čtení těchto dvou knížek jsem zažila ten krásný pocit naprostého pohlcení, kdy všechno ostatní musí jít stranou. Příběh mladé dívky, která se ocitna v jiném čase, kde se nevyzná. Nemá sebou antibiotika ani žádné jiné vymoženosti a musí začít honba za tím, aby udržela při životě sebe i někoho, koho miluje. Doopravdy, poznejte Francii za doby krále slunce a poznejte jednu epickou lásku.

10/10

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hany hany | 17. února 2013 v 20:54 | Reagovat

Úžasná kniha a stejně tak i "Jeden okamžik v čase".. Už jsem bohužel nikdy nenarazila na knihu, co by byla takhle dobře napsaná.. Škoda, že už není další díl, někde jsem četla, že autorka chystá nějaké volné pokračování, ale asi k tomu nedošlo ;(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama