Exactly. Happy shiny people.

11. září 2012 v 11:50 | Swallow |  Názorovník
Co jsem zatím zjistila, tak celé naše životy a většina toho co píšeme, se točí hlavně kolem lidí. Točí se to především kolem nás a našich myšlenek. PRotože když si to přiznáte, tak většina z nás je dost sebestředná. Ale já jsem se rozhodla, že vystihnu jenom některé vlastnosti, ať už by mohli být moje nebo jen kohokoliv koho znám. Považuji to za své vlastní literární cvičení po ránu. :)

Milá. Znám jednu dívku, která se zdá být milá. Když jsem jí někomu představila, tak tohle bylo první slovo, které jí vystihovalo. Ale je to tak doopravdy? Protože spíš se za tím může schovávat nesmělá, zranitelná nebo prostě jenom usměvavá a málomluvná. Někdy je totiž těžké prohlédnout lidský charakter, který před nás klade hromadu věcí. Jednou jsem slyšela, že já sama jsem namyšlená, ale po čase mi řekli, že jsem nejskromnější člověk na planetě. Nesouhlasila bych ani s jedním. Nejsem vysloveně milá, ale taky ne namyšlená. Jenom se prostě nebavím s lidmi u kterých mám pocit, že jim nemám co říct. Když zapnu mozek a chci se snažit, tak bez problému udržím konverzaci s kýmkoliv. Jsem kupodivu ukecáná jen když chci, ale já prostě nemám chuť bavit se s někým s kým nechci.

Ukecaná. Znám další kamarádku, která prostě nezavře pusu. Jednou jsme seděli tři u stolu a ona vyprávěla, vyprávěla a najednou jsem zjistila, že my tam jen sedíme a díváme se na sebe, protože jsme chtěli oba něco říct, ale prostě to nešlo stihnout. Tak jsme jí do ruky vrazily pití a umlčely jí. A mohli jsme chvíli diskutovat všichni. Až do okamžiku, kdy nás zase přerušila. Nestěžuju si, přijde mi úžasné, že má někdo toho tolik co říct. Jen by mě uklidnilo, kdybych se nebála, že zkolabuje, protože mezi mluvením prostě nemohla mit čas DÝCHAT!

Podlá. Možná by jí tak nenazvali všichni, ale co. Mě to tak přijde, i když možná podlá není správné slovo. Možná spíš hloupoučká. Protože to tak prostě vypadá. Je to taková nevinná, naivní dívenka. Které když ukážete svého kluka, tak její mozek i chování se automaticky přeprogramuje na to, aby ho mohla zaujmout. No jednou skončí tak, že jí nějaká holka od rány dá ránu. Já jsem k tomu jednou neměla daleko, ale tak já zase fackuju jenom kluky. Ale stejně mi přijde užasný, jak v sobě některé dívky mají zakodovaný reflex, který jim velí, aby byly vůdčí samice své smečky. Protože jen tak si můžu vysvětlit to, že mají tento pud, aby dostali každého samce, který se u nich objeví. Ale nemáme to tak trošku všechny? Nebylo by krásné, kdyby si nás každý prohlížel a obdivoval? No každá žena chce být obdivována. Ale zase musíme respektovat teritorium jiné ženy. Ale jako klidně ať si to zkusí, ale jednou se to prostě nepovede...

Sebestředná. To je takový ten typ lidí, co očekává, že je středobodem vesmíru. Že celý svět se točí kolem nich. Protože když oni řeknou, že někam nepůjdou, tak to prostě platí. A věřte mi, že se budou dít špatné věci, když se jim pokusíte odporovat. Ale moje nejlepší obrana? Jejich zbraně proti nim. Protože potom proti vám nebudou mít nic a navíc budou pekelně zmatení. Ale tak jestli někoho baví být oběžnou planetou někoho jiného, tak prosím. Já jsem zase moc sebestředná na to, abych poslouchala někoho jiného.

A teď už se cítím trošku vyčerpaně. Nechápu, co je to charakter člověka a snad ani nepochopím. Znám lidi, ale neznám všechny. A mým největším strachem je to, čeho jsou někteří schopní. Protože já jsem hodná a naivní v tom, že bych ráda věřila na svět bez všech těch staršlivých věcí, co se dějou.
Ale lidi mají i spoustu dobrých vlastností, jen musíte kopat a hledat déle, abyste je našli....

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | E-mail | Web | 11. září 2012 v 12:18 | Reagovat

Takéto typy ľudí nemám rada :D

2 Vivi Vivi | Web | 11. září 2012 v 13:45 | Reagovat

Jednou někdo řekl, že v každém je něco dobrého.
Ale zatraceně, už zkoušel ten chytrák hledat dobro v některých idiotech okolo? Jsou lidé, které by bylo lepší než cokoliv jiného něčím praštit... ale možná jenom nemám dost trpělivosti a energie na to, abych ztrácela čas s lidmi, kteří za to jednoduše nestojí.

3 pribehygayu pribehygayu | Web | 11. září 2012 v 14:15 | Reagovat

divný jako mozartovy koule

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama