Vampires? HI!

30. srpna 2012 v 17:49 | Swallow |  Myšlenkář
11. srpna 2010
Téma týdne - UPÍŘI
(Picture from WIKI)
Přišlo to pomalu a šířilo se to jako horečka. Začelo to se Stephenie Meyer a jejím Stmíváním. Pořádný poprask začel ale až po natočení prvního dílu. Pamatuji si, když jsem těsně po vydání prvního dílu nevěděla o nikom jiném, kdo by to četl. Ale čím déle knížka existovala, tím více lidí jí četlo. Po zfilmování Stmívání se na trhu v Česku začne objevovat pořád víc a víc upířích knížek.
Nemám proti tomu vůbec nic, protože tohle téma se mi líbí. Hlavně mám ráda tu různorodost, která je v každé knížce. Protože existuje tolik druhů upírů.
Meyerová stvořila mramorové nezničitelné krvežiznivce, kteří na svou krásu přilákají kohokoliv. Tanya Huff zase stvořila osamoceného Henryho, který nezná nikoho jemu podobného a za dne nemůžu vyjít ven. Laurell Hamilton napsala sérii o legendární Anitě Blake a v té je zase neodolatelný Jean Claude.
Upíří se šíří, ale to není jediná věc s kterou se roztrhl pytel.
Všechny knihy, které obsahují zakázanou láskou, upíry, vlkodlaky, magii a jiné nadpřirozené potvory, jsou teď všude. Točí se filmy a upíří horečka je na světě.
Upíři sami o sobě? Nechtěla bych je potkat. Co si budeme povídat. Jsou to potvory, co pijí lidem krev. To mi nepřijde ani krásný ani přitažlivý. Chápu ty zamilované dvojice, kdy jedna se snaží nezabít tu druhou. Ale není to tak trochu nereálné? Kdo by vydržel vztah ve kterém na sebe nemůžou dva ani pořádně vztáhnout ruku? Co když váš přítel po nocích lítá a ostatním poje krev. A to jako doslova.
S někým takovým bych si jakkýkoliv vztah rozmyslela.
Musíte totiž přemýšlet o tom, kdo jsou oni. Ale také kdo jste vy.
Možná bychom se jednou mohly shodnout, že upíři existují.
To bychom se ale nejdřív musely dohodnout, jaké schopnosti, vlastnosti a povahu vlastně budou mít. Protože teď je tady milion různých druhů upírů a nadpřirozených bytostí, že kdyby měli existovat všechny, tak by na světě nebylo místo pro lidi.
Moji oblíbení upíří jsou od Richelle Mead. Dhampíry a Moroie jsem si oblíbila. Možná bych i přistoupila na upíry od Meyerové, ale jenom kdybych mohla být jednou z nich.
Co když by existovali? Protože s nimi by existovala i další hromada ostatním podivných bytostí.
To, co mi ale přijde nejdůležitější je, že kdybychom neexistovaly my, tak nebudou ani upíři. Protože to oni potřebují nás a naší krev. My si bez nich můžeme klidně žít dál. Jsme nad nimi v potravinovém řetězci ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama