Tanya Huff

31. srpna 2012 v 16:35 | Swallow |  Fantasy

Tanya Huff - Krevní pouta

Soukromá vyšetřovatelka Vicki Nelsonová tu řeší za pomoci bývalého policejního kolegy a čtyři sta padesát let starého upíra Henryho Fitzroye, v současnosti autora milostných románů, řadu krvavých případů, v nichž není nouze o přítomnost nadpřirozených bytostí - démonů, vlkodlaků, duchů či tisíce let starého egyptského kněze. Byl na to dokonce natočený i seriál Blood Ties. Je to pětidílný soubor románů. Je to trošku ve stylu Anity Blake. Je to vyšetřovatelka, která má velice dobrý vztah se svým bývalým parťákem od policie. Svou práci ale už nemůže dělat tak dobře, protože má problém s očima, postupně slepne. Po setkání s Henrym se jí dostává hromady nadpřirozených případů, které řeší s grácii a elegancí. Bývala to nejlepší vyšetřovatelka na oddělené vražd. Doporučuji si to přečíst. Chytlavé a vážně povedené. Našla jsem sem tam pár nedostatků, ale to se ztratí v příběhu. Tak do toho! :)

Covers from KNIZNI WEB
Blood Price (1991, Cena krve)

Na počátku byla vražda. Smrt, krev, brutálně rozsápané tělo oběti. Vicki Nelsonová, bývalá policistka, v současnosti soukromý detektiv, zaslechla křik v metru, ale nestačila přiběhnout včas. Mohla jen nešťastníkovo tělo ukrýt vlastním pláštěm.Toto lidské gesto ji zatáhlo do smrtelně nebezpečného pátrání po sériovém vrahovi, posedlému nelidskou touhou zabíjet.
Také osoba, která může Vicki pomoci, není úplně lidská. Avšak proti děsivému zlu ukrývajícímu se v ulicích Toronta jí nezbývá, než spojit síly s Henrym Fitzroyem, nemanželským synem Jindřicha VIII., čtyřsetpadesátiletým upírem.

Blood Trail (1992, Stopy krve)

Ona má dvaatřicet let. On čtyři sta padesát. Ona může pracovat jen ve dne, on pouze po západu slunce. Pro něho je vlkodlactví stejně přirozené jako vampyrimus. Ona dojde k názoru, že když spolupracovala s torontskými městskými úředníky, domluví se i s vlkodlaky.
Na počátku byla dvě těla, dvě různá místa činu, ale stejná příčina úmrtí. Soukromá vyšetřovatelka Vicki Nelsonová věděla, že to nebude snadné. Nasvědčovaly tomu nejen stříbrné kulky, nalezené u mrtvých obětí. Přeměna, kterou před jejíma očima předvedla sestřenice obětí, potvrdila, že Vicki musí nalézt vraha posedlého úmyslem vyvraždit všechny kanadské dlaky.
Úkol to není snadný, ale Vicki se naštěstí může spolehnout na Henryho Fitzroye, svého upířího přítele.


Blood Lines (1993, Řádky krve)


Začalo to oslepující vidinou slunce, která pro Henryho Fitzroye byla tou nestrašlivější z nočních můr... Upír s halucinacemi - dokonce i když s ním spíte - pro soukromého detektiva ještě není důvod nechat všechno být a spěchat na pomoc. Alespoň si to Vicki Nelsonová tehdy myslela.
Vicki pracuje na případu zločinu v oddělení egyptologie místního muzea. Záhadu dvojnásobné vraždy nikdo - jak se zdá - neumí a ani nechce objasnit. Vicki začíná mít podezření, že si tady někdo pohrává s lidskými myšlenkami. A teprve tehdy zjistí, že Henryho halucinace vůbec nejsou malicherné.Tanya Huff Sue (nar. 1957) kanadská autorka fantasy. Se svou partnerkou žije na farmě v Torontu, kde se věnuje psaní.

Wizard Crystal : Child of the Grove (1988)
The Last Wizard (1989)

Blood Ties : Blood Price (1991, Cena krve)
Blood Trail (1992, Stopy krve)
Blood Lines (1993, Řádky krve)
Blood Pact (1993)
Blood Debt ( 1997)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama