Sophia Kinsella

31. srpna 2012 v 16:23 | Swallow |  Romantické


Sophia Kinsella


Can you keep a secret?
Confessions od shopaholic

(Covers from AMAZON )

Jako první mi přišla pod ruku knížka Can you kep a secret?
Po dlouhé době se mi konečně stalo, že jsem se u knížky proste musela smát nahlas. Laught out loud. LOL!
Emma je totiž obyčejná dívka, která má tajemství. O své rodině, příteli, práci a přátelích. A všechny je bohužel v návalu paniky prozradí cizince, když se obává o svůj život. Později se jí to ale všechno začne pomalu vracet. Co uděláte, když zjistíte, že někdo, kdo by neměl znát ani vaše jméno, zná všechna vaše tajemství?
Emma si s tím poradí báječně. Je to oddechovka plná vtipných scén, romantiky a o pravé dívce, která má svou hlavu a umí si poradit s čímkoliv.
Tuhle knížku doporučuji hlavně do letadla!
Má kritika jí neshledává nikterak úžasnou, ale zase naprosto k popokání!

Proto za vtipnost

9/10

Anotace z Knižního webu: Optimistické, ale smůlou pronásledované Emmě Corriganové se začíná dařit. Už skoro rok má stálé zaměstnání v podniku Panther Cola, po boku jí stojí skvělý přítel, a dokonce se před ní rýsuje naděje na pracovní postup. Všechno se ale zvrtne po schůzce s jedním nespokojeným klientem. Naprosto zničená se vrací z jednání letadlem a cestou se v hrozivé situaci během turbulencí svěří se svými nejintimnějšími pocity pohlednému muži na vedlejším sedadle. Když pak nazítří přijde do práce, ke svému zděšení zjistí, že její tajuplný společník je sám velký Jack Harper, šéf americké společnosti Panther Cola, který se vydal na týdenní návštěvu britské filiálky podniku. Toto zjištění odstartuje celou sérii chaotických, citově vyčerpávajících a komických situací, které zavádějí Emmu, její nejlepší přítelkyni - workoholičku Lissy a jejich příšernou spolubydlící Jemimu do světa bláznivých příhod, tajností a krkolomných náhod, v němž i Jack, do kterého se Emma zamiluje, má svá tajemství


Confession of shopaholic. Tady se mi bohužel nepodařilo sehnat dřív knihu než film. Proto může být moje recenze trochu pokřevená a zkreslená. Rebecca je tady totiž snad stejně vtipná jako byla ve filmu. Ale filmový Hugh Dancy mě prostě učaroval a trochu jiný dej filmu se mi taky zamlouval. Rebecca je sice v knize taky vtipná, ale mě se pro jednou zase líbil film víc než kniha. Kniha je napsaná o shopaholičce Rebecce Bloomwood, která se potýká s finančními problémy. Protože ona prostě musí pořád nakupovat. Proto se snaží šetřit, v tom ale není dobrá. Tak se rozhodne vydělat si víc peněz. A mezi tím si stihne párkrát vyjít na rande, zamilovat se a objevit svůj skrytý potenciál. Je to knížka, která se čte lehce. Objevují se tam vtipné pasáže, ale jinak v ději není nic, co by mě nutilo číst dál, až na zvědavost.


4/10


Anitace z Knižního webu: ALKOHOLIK nemůže žít bez pití, WORKOHOLIK bez práce a SHOPAHOLIK bez nákupů! Rebecca Bloomwoodová, mile praštěná hrdinka této knihy, je přímo živoucím důkazem shopaholika. Radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uších v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Pracuje jako redaktorka v nepříliš známých novinách zaměřených - ta ironie! - na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. A protože se jí nadevše líbí pěkné věci a prahne po oblečení světových značek, není divu, že její úvěry a dluhy rostou do nebe a poštovní schránka přetéká stále výhrůžnějšími upomínkami. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se rozšiřuje. Nakonec pomůže nečekaná náhoda. Stačí jeden článek v celostátních novinách, jedno šokující pozvání do televize a jeden nepřítel, z něhož se náhle vyklube nejlepší přítel. Vlastně "přítel" možná není to nejlepší slovo… Když totiž dotyčný gentleman konečně pozve Rebeku na večeři, oba zjistí, že čistě náhodou…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama