Snow

30. srpna 2012 v 17:36 | Swallow |  Myšlenkář
Přišel sníh, přišla zima
První sníh nikdy není záležitost jenom jednoho člověka. Týká se to všem. Od nejmladších po nejstarší. Když jsem dneska spatřila první sníh. "To není možné,"prolétlo mi hlavou. Bylo to jenom pár vloček, které se potulovaly kolem mého okna, ale stejně. Teď večer když se strhla větší bitva sněhu jsem dostala chuť se jít projít. Nemůžu jít ven sama a v noci. Můžu to obdivovat z okna. Sníh dostává věci do pohybu. Nikdo by se do prvního sněhu neměl vydat sám, protože to by mohl moc rozjímat. Jenom když pod nohami křupe vrstva sněhu a člověku sníh padá do vlasů, vytváří to tu správnou atmosféru. Je to laskavý a něžný okamžik. Jako když ti někdo přejede prstem po tváři a zastudí. Je to signál toho, že přišel čas šál, čepic a rukavic. Není pochyb, je tu zima. Zničeho nic a nečekaně. Nikdo nedoufal ani ve vločku do prosince. Ale ten už je taky za dveřmi. Čas neúnavně utíká a člověk se potom dívá na tokající zamilované dvojičky a zbývá mu jenom přebíhat od jedné ke druhé nebo se na chvilku odpojit. Nesnáším sníh za krkem.
Všichni to okouzleně pozorují, ty ledové věci co padají z nebe a rychle zase roztají. Já to můžu pozorovat taky. Padají první sněhové bitvy a staví se sněhuláci. Sama na to nemám náladu.Člověk se můžu procházet zasněžením lesem a nadávat, že mu mrznout prsty a psi můžou volně pobýhat a užívat si "tý podivný mokrý hlíny." Zase sama?
V zimě je nejlepší zachumlat se do postele a jenom ležet a lenošit.Možná i odhodlat se k novým věcem. Může popadnout kamarády a vyrazit ven. Všichni jsou v páru? Když sníh zase roztaje přejde i nálada, která přijde jenom v zimě. Ale jen někdo přežije zimu ve zdravý. :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama