Searching....

30. srpna 2012 v 17:46 | Swallow |  Myšlenkář
Podstatou celého života je vlastně pouze jediné slovo.
Hledat.
Neustále se honíme za dalšími možnostmi. Za našimi sny. Ale pokaždé, když toho dosáhneme, tak chceme víc. Ta hrozná lidská nenasytnost. Jeden z hříchů.
Místo, abych si život užívali, tak ho přetrpíme. Kde je v tom ale ten požitek? Každý náš úspěch bychom měli náležitě ocenit a oslavit. Pochválit se a zkusit další. O tom ten život vlasně je.
Ale když se naučíme ocenit i tu krásu toho všeho, tak se nám bude hned dýchat o to lépe.
Místo neustále předstírání, jak jsme spokojení, bychom se měli rozhodnout, proč bychom měli být spokojení.
Ale nikdy se nespokojit s málem. TO není pobídka k tomu, aby nikomu nebylo nic dobré. To je pouze pobídka k tomu, abychom VŽDY ocenili to, co máme. Náležitě.
Americká krása spočívá v tom, že oni to dokáží ocenit. Protože někteří mají život mizerný. A proto si ho váží.
Dokud jsem v životě měla všechno, tak jsem si to nikdy neuvědomila. Pokaždé, když se mi stalo něco dobrého, byla jsem tak moc v šoku, že jsem se toho chtěla zbavit. Protože člověk pořád přeci nemůže být pořád šťastný, ne? Tak to přeci nefunguje.
Mohli by.
Ale náš mozek se tomu zarputile brání. Proto hledáme nové možnosti, připravujeme se o to staré a dobré. A zkoušíme žít.
Protože nežiju, abych mohla jenom jíst a pít. Žiju taky proto, že nikdy nevím, co se stane. Je to jako obrovské dobrodružství, které nemusí nikdy přestat. Ne pro mě. Smyslem toho proč jsme tady je snad žít a poznávat, ne? Jenom žít přeci nemůže být nikdy tak zajímavé, jako prožívat úplně všechno. Najít to místo, kde jste šťastní a tam zůstat. Ne se zaseknout ve stereotypu. Pouze si najít to správné místo mezi správnými lidmi. A pochopit, že takhle jsme skutečně spokojený.
Český sen je narodit se, vystudovat, pracovat, mít děti a rodinu, pořídit si něco drahého, jít do důchodu, umřít.
Je toho vážně tolik? A není to už trochu nudné? Co třeba stát se astronautem? Procestovat svět? Být princeznou? Být bohém? Odstěhovat se do jiné země?
Proč ne??
Nevidím důvod, proč ne!
Můj sen je typický český. Ale ono to hlavní není o tom, co prožijeme. Ale jak. V tom je to kouzlo, kdy se náš život,stane naším snem.
Protože viděly jste Americkou krásu? Na to, že je ten chlápec docela dost mrtvý a celou dobu dost deprimovaný, tak je na konci doopravdy šťastný. Sice to není ukázkový příklad, ale kdo by mu to bral? Já ne... Štěstí je pro každého něco jiného. Já ke štěstí někdy nepotřebuji vůbec nic!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama