Rex Pickett

6. srpna 2012 v 11:37 | Swallow |  Klasika

Rex Pickett

Bokovka (Sideways)

Rozvedený spisovatel Miles a zasnoubený herec Jack se vydávají na rozlučku se svobodou, která zahrnuje litry vína ve vinicích. Po celou dobu, kdy se příběh odehrává, se nestane, aby v sobě hrdinové neměli alespoň pár skleniček, ale spíše lahví vína. K rozlučce se svobodou ale podle Jacka patří i krásné ženy, což Miles, který se těšil pouze na vytříbené víno, neschvaluje, ale nakonec také podlehne.
Trochu ironický příběh dvou přátel, kteří se na svět možná dívají jinak, ale spojuje je společné přátelství a chuť pít. Celá knížka je protkaná zajímavostmi o vínu, což jí činní i jistou lehkou příručkou pro některé vinaře.
Jakožto milovnice vína jsem tuhle knížku ocenila a ohodnotila bych jí jako příjemnou četbu o dvou opilcích, o trpkém lidském životě a jeho utápění ve víně. Miles je neúspěšný spisovatel s obrovskou vášní pro víno a Jack je bohatý herec, který zase miluje ženy. Proto musí upustit páru, než se bude ženit.
Příjemná pohodová četba, která se hodí k tomu, aby se člověk natáhl v přírodě a u toho si nalil sklenici nějakého skvělého vína...

5/10


Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama