Perfect man, no joke.

30. srpna 2012 v 17:52 | Swallow |  Myšlenkář
24. ledna 2010
Mýtus ideálního muže vznikl s tajným přáním žen, které byly ve vztahu nešťastné. Všechny vlastnosti muže vylepšíme a mnoho jich i přidáme. Z průměrného muže se snažíme udělat toho, kterého si představujeme. Je to každodenní boj žen. My, ženy, se ve vzahu s mužem, který není dokonalý, snažíme dodat vše, co mu chybí. Muž by měl být jemný, citlivý, hodný a v situacích, kdy my si budeme hrát na ty slabší, by měl být zase on ten silný, odvážný a chrabrý. Mužův nejtežší úkol je v tom, aby přesně poznal, kdy musí vytasit ty správné vlastnosti. Při romantickém večeru chce žena básníka, při nedělním ránu zase milovníka´, který jí donese snídani do postele s kyticí růží. Když se jí ale dvoří někdo jiný, měl by se proměnit v bojovníka, který svého soka smete a porazí s mečem na bílém koni. Muž, který nepozná, co žena chce, je k ničemu.
Kdyby muži byli dostatečně chytří, pochopili by, co po nich chceme?
Samozřejmě že dokonalý muž by z věty "K výročí mi nic nedávej, nebudeme ho ani slavit," pochopil, že je tím myšleno "Ráda bych puget růží, slavností večeři a nějaký šperk." Kdo nepochopí, ten končí.
Současní muži si myslí, že když ženu jednou dostanou, tak už bude jejich navždy. Doopravdy? Ne, milí pánové. Snaha a podlézání by měl být váš každodenní chléb. Ze správného partnera by se měl stát básník, kuchař, voják a bohém. Všichni najednou prosím. Zaručíte si tím totiž zamilovanost, oddanost, obdiv a žárlivost. Když žena nebude pociťovat ani jedno, tak myslím, že můžete očekávat, že vás v nejbližších dnech odkopne. Z té, které vám slibovala večnou věrnost, se stane někdo, kdo bude chladný, bez citu a brzy zapomene vaše jméno. A proč se to stalo? Zklamali jste jí. Čekala od vás tolik a vy jste jí nedodali ani jednu potřebnou vlastnost. Myslím si, že současný muž nechápe ženy. Podle mého názoru by nás nejraději viděli u sporáku se žehličkou v ruce, vrtačkou za pasem a koštětem, které ovládáme silou mysli. Měli bychom mlčet, být poslušné a milující ženy. Doba se změnila. Muži už si nemůžou dělat, co chtějí. Nesmí kouřit,pít, sázek ani se hádat. Ženy totiž za celou dobu vývoje lidstva měly čas, aby se zdokonalily. Aby vypadaly krásně a staly se silnými a nezávislými. Muži se s tím pocitem, co ženy tak dlouho získávali, už rodí. Ale oprávněně? Muži byli vždy ti silní vládci, ale teď už je doba jiná. Ženy už jsou vám rovnocenné. A po tom vašem dlouhodobém utiskování žen se teď musíte snažit vy! Ztratili jste vaši lesklou zbroj, otupil se vám meč a kůň vám utekl. Už nejste kouzelný rytíř, a proto se musíte snažit.
Podle mě to nejlépe vystihuje ve svém citátu jeden nejmenovaný autor. "Nejhorší tyranie na světě vůbec je, když slabší utiskuje silnějšího." Může být tedy skutečně muž dokonalý? Nedomnívám se. Alespoň to nebude nikdo, koho byste mohli objevit. Ten dokonalý muž by to o sobě totiž nevěděl a šťastná to žena, která ho náhodou potká. Mýtus dokonalého muže může dále existovat pouze v knihách, protože ve skutečnosti není možné, aby se dokonalý muž i žena potkali. Vždy tu budou nějaké nedostatky, ale za pár let se třeba muži znovu trochu zdokonalý. Problém je v tom, aby nebyli zase moc ideální. Kouzlo v dokonalosti spočívá v tom, že toho dokonalého muže uvidíte jenom vy jako váš ideál. A nemusí mít všechny ty dokonalé věci, které si myslíte, že by měl mít. Vždyť i malý, plešatý, tlustý muž se může oženit. Možná nemusí mít tak velké šance jako urostlý, svalnatý, opálený mládenec, ale svět je pozoruhodný. Domnívám se, že nikdo není perfektní, ale pořád můžeme alespoň věřit na mýtus o "tom pravém."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama