Maggie Stiefvater

31. srpna 2012 v 16:21 | Swallow |  Fantasy

Vlci z Mercy Falls

Mrazení

(Covers from Maggie Stiefvater)


Anotace:

Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou.
V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy. Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.


Dobře, možná mě to zajímalo už dlouho. Ale člověk se nemůže soustředit pouze na tyhle knížky. Mě hlavně pokaždé vtáhnou do jiného světa a já úplně zapomenu na svůj vlastní. Což si teď nemůžu dovolit tak často. Ale knížka Shiver je skvělý romantický příběh. Někdo ho srovnává se Stmíváním. To bych neřekla. Ať ho srovnáte s čímkoliv, je velice jedinečný. Ale na druhou stranu. Podle mě je hodně sladký. Protože většiny knížky je to příběh o problémovém páru, který se snaží být spolu. A konečně konec se zdá být takové rozjetí děje. Protože Sam je samozřejmě skvělý. Jenom s jeho popisem bych tolik nesouhlasila, ale to si každý může domyslet ne? Prostě je to příběh o dvou obyčejných lidech. Kteří nejsou až tak lidi. A jsou do sebe zamilovaní. Teprve další díl by mohl přinést další zaplétání děje. První díl je totiž skvělý. Ale našla jsem v něm pár pasáží, kdy jsem se prostě hloupě tlemila nad tím, jak moc sladké to bylo. Možná je to ale jen můj názor. TO já se vzdělávám knížkami, které nejsou pro dívky zase tak běžné. Ale tenhle příběh se mi líbil. Jenom je to spíš taková odpočinková knížka. Děj mě zajímá. Ale nemusím to nutně vědět. Prvotní nadšení z knihy opadne po pár hodinách. Možná i míň. To se radši vrátím k přemýšlení o Vampire Academy.

To, co ale doporučím, jsou dvě videa dole. Trailery ke knížkám. Ta hudba mi na tom přijde to nejlepší. Ta vypovídá snad nejvíc o knížce. Věřte mi!

5/10Příběh o chlapci, který býval vlk. A příběh o dívce, která se jedním stává. Jenom pár měsíců po tom Sam býval mystickým stvořením. Ale nyní přichází jaro a s tím i teplo. A to mění vlky zpět do jejich lidské podoby.
V prvním díle se Sam a Grace našli. V druhém se musí naučit, jak spolu zůstat. Protože musí bojovat, aby mohli být spolu. Grace se musí vzepřít svým rodičům, udržet své nebezpečné tajemství a zjistit, kým doopravdy je. Sam se zatím musí vyrovnat se svou vlčí minulostí a zjistit, co bude v budoucnu.
Do toho všeho se připlete i nový vlk Cole. A jeho minulost může zničit celou smečku. Dokonce i Isabel, která už přišla o svého bratra vlka. A je bezpodmínečně spoutána s Colem.

Zakončení trilogie o vlcích v Mercy Falls. Jak by to mohlo dopadnout?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama