Laurell K. Hamilton

31. srpna 2012 v 16:06 | Swallow
Laurell K. Hamilton
Obrázek “http://i.zpravy.cz/pes/06/021/pnesd/HPE10be83_hamiltonova_provinile.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Anita je lovkyně upírů. A také oživovatelka nemrtvých. Vampirismus je v USA legální, ale Anita je povoláná, kdykoliv nějaký upír překročí pravidla. Je to knížka, která drsností předčí i Stephena Kinga a v temné romanci je to mistryně. Anita jednou řekla "Všechno je to sex,krev a nasilí." A o tom ta knížka je. Napínavé a čtivé. Ale jenom pro silnější povahy, kterým nevadí trochu násilí.
Lauren K. Hamilton stále píše sérii o Anitě Blake. Napsala i sérii o temné princezně Merry Gentry.
Je to autorka fantasy a hororu. A jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Jak zvrhlé?

Čtení těchto knížek většinou připomíná skvělý detektivní příběh a thriller. Navíc se autorka nebojí použávat nevybíravý slovník a popisovat vše detailně. Od krve až po urvané končetiny v pokoji. Přiznávám, že to není červená knihovnička (ale nemůžu říct, že by tam erotika chyběla, hlavně v dalších dílech), ale je to docela dost ostré.
Anita je malá tmavovlasá žena s hromadou jizev, která má prostě problém s randěním. Protože je do ní zamilovaný vládce města Jean-Claude nebo jí alespoň chce dostat do postele. A tím se to nekomplikuje. S dalšími díli přibívají tajemní ctitelé. A Anita je nucená neustále se honit za splašenými upíry, oživovat zombie a krotit lykantropi. Přitom jí neustále někde chce unést, zabít nebo přetáhnout na temnou stranu. Vážně, příběh je to skvělý. Já osobně zbožňuji minimálně všechny díly, co jsem četla!
Nebudu vám prozrazovat děj, protože jednak by to byla škoda a navíc se to nedělá!
Ale můžu vám říct, že jestli hledáte nějakou akční četbu, tak drsná Anita Blake je to pro Vás!
Zatím Vám můžu podat hlášení z těchto dílů:
Provinilé slasti - Vampyrismus je v USA legální. Anita musí pracovat na oživování několika zombií a navíc je zákonou popravčí upírů. Takže co má dělat, když jí požádá policie, aby jim pomohla s popravou několika upírů, kteří nejspíš vraždí kudy chodí? Nejsou upíří taky lidi?
"Já s upíry nechodím, já je zabíjím!"
Rozesmátá mrtvola - Anita se musí pokusit zastavit tajemného a nadpřirozeného zabijáka dřív než znovu zmasakruje několik lidí. A navíc si proti sobě poštve vúdú seňoru Dominqu, která jí dost možná pošle pár zombií na návštěvu, aby jí pocuchaly. Navíc se jí ochrnutý miliardář snaží donutit, aby oživila jednu zombii, ale tak starou, že by potřebovala lidskou oběť. Jak daleko Anita zajde? Přeci má svůj morální kód!
Cirkus prokletých - Prastaří upíři se vrací do St.Luise a snaží se vyhrát mocenské souboje. Ale ke komu se Anita přikloní a jaké z toho bude mít důsledky?
Krvavé koleno - Boje o moc, tajemné úmrtí a probuzení celého hřbitova?
Kavárna šílenců - Alfa samec lykantropů požádá Anito o ruku a ta se nyní potácí mezi upírem a vlkodlakem. Kdo z nich je větší nestvůra? A může to Anita vůbec posoudit? Nestala už se také jednou z nich?
Smrtící tanec - Anita se potácí mezi svými milenci a musí se mezi nimi rozhodout. Ale co když je na její hlavu vypsaná odměna a všichni jí teď budou chtít mrtvou?

9/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama