Lars Kepler

7. srpna 2012 v 17:40 | Swallow |  Thriller

Lars Kepler

Hypnotizér
Paganiniho smlouva


Hypnotizér
Psychiatr Erik Maria Bark je jedním z nejúznávanějších odborníků na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné noci je přivolán detektivem Joonou Linnem k podivnému případu vyvraždění celé rodiny. Starší dcera je nezvěstná a syn leží v kritickém stavu v nemocnoci. Jenom Erik by mohl být schopný rozluštit tento případ, ale ten už přes deset let nepraktikuje své řemeslo z jistých důvodů, a proto odmítá pomoci.
Když už konečně svolí, tak se propadá do vírů události, které vedou k nepravděpodobnému vrahovi. Začíná zběsilý hon na vraha, který vede až k únosu Erikova vlastního syna a ten proto musí vraha odhalit než bude úplně pozdě.

Je to skvělý detektivní příběh, který je plný překvapení, děsivého napětí i zvratů, které nikdo nemohl čekat. A zdaleka neodkrývá ani polovinu všech tajemství v tomto díle. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, ale nechtěla jsem to ani číst, když už bylo po setmění. Připomínalo mi to Stiega Larsona. Výborný příběh do mrazivé zimní noci, kdy se můžete kochat lidskou zvráceností.

8/10


Swallow

Paganiniho smlouva
Joona Linna je znovu povolán k případu. Na plovoucí lodi je nalezena mrtvá dívka a oběšený muž. Ale někdo schází. Vrah? Zprvu to vypadalo pouze jako sebevražda, ale policie netuší, že vrah je na svobodě a pronásleduje svou další oběť. Joona musí odhalit, co se skrývá za tajemnou vraždou na lodi a proč museli tito lidé zemřít. Znovu se vrhá za vrahem, který za sebou skvěle zahlazuje stopy a nevadí mu oběti navíc. Druhý díl od Larse Keplera je znovu tak promyšlený a propracovaný, tajemný a děsivý. S každou další stránkou budete odhalovat přibývající tajemství i zjišťovat návaznosti, který odhalí pouze skutečný detektiv. Lars Kepler je až podivuhodně dobrý spisovatel, který si dokáže pohrát s detaily a vypracovat složitý a tajemný příběh, který se odehraje v pár dnech.

Vřele doporučuji oba dva díly všem milovníkům detektivných příběhů. Od Stiega Larsse až po Arthura Conana Doyla.

7/10


Swallow

Ukázka z Paganiniho smlouvy
Je vlahá červnová noc. Šedomodrou hladinu brázdí opuštěná loď. Všimne si jí starý rybář, vystoupí na palubu a člun prozkoumá. V kajutě sedí dívka, v dlouhých černých vlasech má vetknutou sponku s bílou holubicí - symbolem míru. Je mrtvá.
"Utopila se, Joono," prohlásí patolog.
"Utopila?"
Lékař přikývne a cukne koutky úst. "Utopila se na palubě plovoucí lodi."
"Pravděpodobně ji někdo vytáhl z moře."
"Dívčiny plíce jsou plné slané vody, ale na těle po ní nenajdeš ani stopy," podotkne tichounce patolog. "Je to záhada..."

V salonu luxusního bytu je nalezen oběšený muž. Oprátka je připevněna k lustrovému háku, v místnosti však není jediný kus nábytku, na který by se mohl postavit...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš přečteného něco od Larse Keplera?

Ano, všechny...
Jen jednu...
Žádnou...

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 9. srpna 2012 v 13:13 | Reagovat

Díky za komentář :) Až to bude možné, tu druhou knížku si určitě seženu! :)

2 Sisko Sisko | Web | 15. srpna 2012 v 15:28 | Reagovat

Zajímavé, to nemá chybu, pěkný blog.

3 Tom Tom | Web | 12. února 2014 v 12:04 | Reagovat

Moc pěkný blog. Jen tak dále.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama