Krvavý slib a Duchovní pouto (Richelle Mead)

30. srpna 2012 v 18:06 | Swallow |  Fantasy
18. října 2010

Blood promise

(Covers fromAMAZON )
Konečně jsem se odhodlala dočíst Blood promise. Protože když jsem dočetla Shadow Kiss, tak jediné, co mě zajímalo, bylo to, jak to skončí. A autorka to udělala doopravdy dokonale. Knížka se čte skoro sama. Rose a její cesta na Sibiř. Hledání její pravé lásky. A to jenom proto, aby mohla splnit svůj slib. Postavy ke mně tak přilnuli jako kdyby to bylo skutečné. Všechny ty pocity byla popsány tak dokonale, že je skoro těžké, že se to nestalo. A když Rose dělá něco, s čím bych nesouhlasila, tak to dělá tak, že prostě neměla na výběr. Je to možná špatné, ale já bych to neudělala jinak. Je skrz naskrz dobrá a věří si. Z té bysme si měli vzít příklad. A její láska s Dimitrim? Ta mi na tom přiijde nejúžasnější. Možná i proto tolik trpím, když to znovu začnu číst. Protože mi to trhá srdce. Ale ten nejhorší moment pro mě přijde až v dalším díle. Rose si uvědomuje, co musí udělat. I to, co jí čeká. Zkouší si urovnat své priority. A obnovuje své přátelství. Kniha plná dobrodružství, lásky a nebezpečí. Stejně jako všechny předchozí.
Spirit Bound
Rose dostala na výběr. A rozhodla se špatně. Po zjištění o tom, kdo je její otec i o Dimitrim se rozhodne něco dělat. Lissa se tentokrát rozhodne jí stát po boku a pomůže Rose s bojováním s její jedinou láskou. Rose se snaží dát šanci i Adrianovi, který je taky roztomilý. Ale já bych nejspíš dala přednost Dimitriovi. Ale ten už není na seznamu. Rose se musí rozhodnout co bude dál. Co všechno může risknout? A když už to všechno udělá, jaký to bude mít výsledek?
Protože ona si jde za svým. Ale něco prostě nezmění.
Jestli už jste četli, tak mi můžete podat review, co se vám tam nejvíc líbilo. Jaká část. Protože mě v hlavě prostě pořád leží jenom jedna část. I vytržená z kontextu. I jenom sama napsaná. Je to něco, co mě doslova šokovalo. Vytrhlo srdce z těla.
"I've given up on you,Love fades. Mine has."
Podle mě je tohle úžasná knižní série, kde jsou postavy nejen skvěle popsány, ale i děj pokračuje velice přirozeně. Upoutalo mě na tom doopravdy vše a i přestože jsem se tomu díky názvu dlouho bránila, tak jsem tomu po prvním díle Propadla. Protože mé první myšlenky byli takové, že Vampire academy už je docela uhozený název i na mě. Měla jsem za to, že to bude hloupá upíří kniha plná nicneříkajích frází. A místo toho se z toho stala snad nejlepší kniha, kterou jsem četla. S celým novým světem a lidmi v něm. S celou fantazií a láskou.
Už se nemůžu dočkat, až dostanu do ruky poslední díl. Jenom je na tom nejhorší, že mě jenom zajímá, jak skončí milostný trojuhelník. A jak to celé dopadne. Tak doufám, že si to budu moci přečíst brzy. Aspoň že v angličtině do dostanu už třeba tenhle rok. Čekání na český překlad by totiž mohlo být ještě horší!!
Ale nadšení z téhle knížky mě vážně překvapilo. Prostě úžasná...
Tolik lásky. Tolik odhodlanosti. Přátelství. Věčnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama