Jim Butcher - Bláznivý úplněk

30. srpna 2012 v 18:07 | Swallow |  Fantasy
15. srpna 2010

Jim Butcher - Fool Moon ( Bláznivý úplněk)

(Cover fromAMAZON )
Neříkám, že je to knižní série bez jákkékoliv chyby, ale něco na ní mě naprosto bezpodmínečně přitahuje. Možná je to sám Harry Dresden. Protože je to čaroděj, který i v těch nejděsivějších a nejbizardnějších situacích přemýšlí s nadhledem. Je vtipní a reaguje rychle. Ale to, co na něm obdivuji nejvíc, je to, že je to kavalír. Protože kolik gentlemanů potkáte dnes? Těch opravdových?
Protože Harry, když vidí dámu v nesnázích, tak jí prostě musí pomoci. Je to okouzlující čaroděj se suchým humorem. Jeho minulost je neustále zahalená v neznámů.
V tomhle díle se Harry dostává mezi vlkodlaky. A jejich druhů je hodně. Snaží se znovu si získat důvěru poručíka Murfiové. Snaží se zabránit vraždám, které se dějí pouze o úplňku.
Když jsem začela číst, tak jsem si myslela, že to bude pouze chvilka. Ale knížku jsem zvládla přečíst za jeden den, kdy jsem se k ní neustále vracela. Protože Harry mě okouzlil.
Autor má jedinečný styl s kterým Harryho představuje. Protože v jeho světě existuje naprosto všechno. A všechno je možné, když víte, jak na to.
Příběh plný dobrodružství a magie. Magie obzvlášť. Znovu se dovídáme co všechno Harry dokáže. A co dokážou ostatní magické bytosti. Jednou bych ho doopravdy chtěla potkat. Jsem si jistá, že bych ho poznala, protože to by byl ten muž v dlouhém koženém kabátě, neobvykle vysoký a hubený. A byl by to jediný z muží, který by mi podržel dveře. Nebo ten, který by mě dokázal zachránit před upírem nebo vlkodlakem. A protože mu tak velí čest, nevadilo by mu ani zemřít, kdyby to tak bylo správně.
Harry Dresden možná není pro každého, ale podle mě to má do sebe hodně od Anity Blake. A je to první knížka, která se vážně podrobně zajímá o čaroděje. V takové té míře, kdy je to vážně zajímavé. Dravá knížka s detektivním příběhem. Protože Dresden musí přijít na to, kdo je za těmi Vlčími vraždami velmi rychle. Protože někdo mu jde taky po krku. Nejspíš ten samý, kdo vraždí.

8/10

Anotace:
Harry Dresden - Čaroděj
Nacházejí ztracených věcí. Paranormální pátrání.
Porady a konzultace. Ceny rozumné.

Nedělám:
Nápoje lásky, prokletí na věky, věčírky ani jiné zábavné akce.

Harry Dresden, jediný čaroděj v Chicagském telefonním seznamu a konzultant pro paranormální jevy, se potýká s osobními i finančními těžkostmi. Šéfka policejního oddělení Zvláštního vyšetřování se na něho obrací s žádostí o pomoc s případem vlkodlaků, možné příčiny série podivných vražd, k nimž dochází vždy kolem úplňku. Jakmile je objevena mrtvola mladé ženy v čarodějnickém kruhu, stává se z Harryho hlavní podezřelý. Musí se postavit nejen "temným" silám, ale i agentům FBI a pouličnímu gangu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Si-si Si-si | Web | 31. srpna 2012 v 15:11 | Reagovat

Máš moc hezký blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama