Friday? Go to sleep....

30. srpna 2012 v 17:50 | Swallow |  Myšlenkář
Jak po tom létě všichni toužili. Venku sněží, mrzne, nikomu se nechce vůbec nic. Nejlépe to vypadá v peřinách a v teple. A když vyjde sluníčko všichni jsou z něho nadšení. Dokud tu není moc dlouho. Když se ochladilo, všichni nadávali. Teď zase když tady jsou tropy si na to všichni stěžují. Mě to přijde mnohem sympatičtější než zima. Protože v létě se dá dělat tolik věcí! Když je odpoledne tak teplo, tak bazén to vždycky zpraví. Protože nic v létě není víc osvěžující než den u vody a na slunci.
A když se na večer ochladí, je přesně ta správná teplota na to, něco podniknout. Je to taková letní horečka.
Nepřijde vám, že všichni jsou v létě usměvavější? Všichni mají náladu provádět šílenosti. Já už bych potřebovala nějakou vělkou šílenoust! Nejlépe zmizet někam daleko. Nebo podniknout nějakou velkou akci. PRotože od toho tu léto je.
Starší dámy si v autobuse stěžují na to vedro, starší pánové se zase potí a není vedle nich k vydržení. Dneska jsem z toho autobusu utekla, protože to bylo jako vstoupit do velkého pojízdného skleníku. Mladí si to zase užívají. To si musím přiznat, že já taky. Slunit se u bazénu, čas věnovat knížkám, které mě baví a nejsou do školy. ¨
Mohlo by to vypadat asi tak, že člověk ráno vstane. Protože v tyhle dny, kdy nebe je modré, ptáci zpívají a vy jste vzhůru o pár hodin dříve než tomu bývalo. Než vůbec dojdu do té školy, tak zjistím, že mě polévá vlna horka, která už se snaší kolem osmé ráno. A s každou hodinou navíc se to pouze zhoršuje. Sedět ve škole a dávat pozor? Spíš si dávám pozor na to, abych neustále pila a nezkolabovala. Proto tak nevydržím ani do konce. Střední škola není tak vážná věc, když víte, jak na ní.
Odpoledne strávit u bazénu, kdy jeden pes vám olizuje obličej, druhý zuřivě štěká a třetí, ten se o vás pouze něžně opře. Jenže je to obrovský vlkodav, který už jako štěně byl skoro větší než vy. Tohle ukorigovat prostě nejde. Navečer je konečně klid. A ten bazén vypadá tak neodolatelně.
Voda je v chladném podvečeru teplejší než odpoledne. A já bych si šla vážně ráda zaplavat, kdybych předtím nemusela celá bazén vyčistit, vyměnit filtr, všechno umýt a postarat se o další blbosti. Protože jsem sakra holka! Jsem lehce feministická žena, ale úklid bazénu klidně nechám na někom jiném. Mě stačí to pozorovat.
Protože když jste soběstačná žena, tak by vám mohla stačit vědomí, že to zvládnete. Vy to víte, oni to tuší. A nic nikomu nemusíte dvakrát dokazovat ne? Protože když už se to musí udělat, tak to samozřejmě zvládnete. Většinou.
Ty večery už jsou příjemně teplé, chtělo by to jenom najít něco, co by se dalo doopravdy dělat. Protože buď nestíhám nic a nebo nechci. Samota je krásná věc. Co je krásnějšího než sedět si venku a užívat si letního večera plného pohody?
Pár věcí bych našla. Komáři. Sedět takhle venku je otrava, kvůli neustálým nájezdům těch potvor. Dokonce jsem si nechala přes můj odpor dva obrovské pavouky v pokoji. Chytají komáry. A za to je nechám žít. Koloběh života.
Sklenička vína, trocha dobré muziky, rozmáčknutý komář a krásná letní noc. To je ideja páteční noci...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama