F-ck technollogy

30. srpna 2012 v 17:47 | Swallow |  Myšlenkář
Facebook je novinka, kterou zná každý. Stal se tak populární hlavně kvůli naučeným frázím, které zní "Máš Facebook?" "Napíšu ti to na face" "Přidej si mě!" Takhle si postupně každý založil tu populární sociální stránku, kde je o každém a o všem nějaká informace. Dokonce i šlape na paty Googlu. Protože když něco doopravdy potřebujete, nedáte si to nejdřív do statusu? Tak se šíří hledání i novinky a dávají tak na frak ostatním vyhledávacím serverům.
Kdybyh si právě teď zrušila facebook, tak s velkou pravděpodobností ztratím kontakt s několika přáteli. Takhle je tam mám všechny, přidávám si je, chatuji s nima a jsou mi neustále k dispozici. Praktičtější než sms. Elegantnější než líbímseti.
Osobně mi to vyhovuje. Netrávím tam každým pět minut. Jenom si najdu občas chvíli, kdy si potřebuju něco domluvit, zjistit nebo si prostě promluvit s přáteli. Upřednostňuji to ale použít jenom pro to, abych se s nimi domluvila na schůzce tváří v tvář. Protože doba postupuje tak rychle, že brzo dopadneme jako lidé ze Surrogates. Nikdy nemusíte zjistit, jak doopravdy kdo vypadá. Budete perfektní, ale nebudete skuteční. Je to ta cena, kterou jsme ochotní zaplatit?
Teď už to nikdo nezmění, ale pořád nás nikdo nemůže nutit, trávit na počítači celé dny. Hrát hry přece nikdy nemůže být tak vzrušující, jako hrát skutečné hry. A být perfektní nikdy nikomu nedá pocítit ten pravý pocit života.
Když teď totiž někoho potkáte na ulici, víte, že je to on a nikdo jiný. Pořád máme naše tváře, které se nemusí rozhodnout ukázat. Ale přeci si je nemusíme úplně změnit ne? To už by mohlo být moc.
Jestli za pár let najdou doktoři lék na stárnutí, tak budu jedině ráda. Ale ta vzrušující hra jménem život se stane méně vzrušivá a krátká.
Co je tvoje cena za postup techniky? Protože ona si nás najde. Bude se vylepšovat. Přiznávám, že nechci žít o sto let dřív, kdy ještě nebyl lék na chřipku a rýmu, ale docela ráda bych si udržela kousek té krásy přírody a lidskosti. Alespoň tolik, co zvládneme...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama