Becca Fitzpatrick

31. srpna 2012 v 16:30 | Swallow |  Fantasy


Hush hush (Zavržený)

(Cover from AMAZON )

Někdo má možná problém, ale já to nejsem. Možná už jsem trošku zdegenerovala ze všech těch knížek, které jsem četla. Ale tenhle příběh byl chytlavý. Vážně mi z něj občas přešel mráz po zádech. Protože Nora zažívá hromadu podivných událostí, svojí smrt, vraždy a přepadaní. Ale pokaždé všechny důkazy zmizí a vše je pouze v Nořině hlavě. Doopravdy jsem nevěděla, co se to děje a sama jsem byla zmatená. Ale tím správným způsobem. Příběh je napínavý, děsivý i zamilovaný. A všechno svým způsobem. Musím přiznat, že občas jsem se musela pobaveně zasmát. Něco mi to připomínalo. Setkali se v učebně biologie, chtěl jí zabít od první chvíle, co jí uviděl. Několikrát unikla smrti. On byl nesmrtelný. On se jí rozhodl chránit. Pořád ho všude potkávala. No svým způsobem mi to připomnělo Stmívání. Ale možná je to prostě jenom dobrý základ pro horovou romanci. Takže žádné výčitky. Protože to, co chybělo Belle, má Nora zaručeně. Strach.
Z Patche má nevysvětlitelný strach, podezdřívá ho, že spáchal nějaký zločin. Že jí sleduje. Ale ukáže se, že to byl někdo jiný. I když hrozba v podobě Patche přetrvává. Protože je tady někdo, kdo jí chce mrtvou. A není sám. Je jenom na Noře, aby se rozhodla komu bude věřit. Protože jednoho ze svých nápadníků začne pomalu obviňovat z vraždy a Patch je zase děsivý, tajemný a přitahuje jí.
Patch jí přitahuje a láká. Ale co si má vybrat? Slyší jeho hlas, všude ho potkává. A pořád z něj má strach.

Tu knihu jsem přečetla za pár hodin. Když jsem zjistila, že se hodiny nebezpečně příblížily k ránu, tak jsem to konečně dočetla. Přibližně ve čtyři ráno. Kniha byla chytlavá, to vážně byla. Takže musím říct, že ve mě sice nenechala nějakou citovou bombu, která by mě trhala zevnitř, ale líbila se mi. Zhltla jsem jí, jak nejrychleji jsem mohla. Protože ten příběh byl poutavý. Řekla bych, že přímo dráždivý. Protože jsem prostě nechtěla přestat číst.
Bude Patch doopravdy jeden z těch zlých? Pořád to nevím. Alespoň ne jistě. Ale zaručeně je sexy a nebezpečný.
A to se mi líbí...

9/10


Anotace z Knižního webu :
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"

Crescendo

Pokračování Zavrženého.
Nora už zjistila, že její život má do dokonalosti daleko. Přestože začela chodit se svým Strážným Andělem Patcem a přežila útok na svůj život, není spokojená.
Patch se chová podivně a odtažitě a Nora nemůžu přijít na to, jestli je to kvůli jejímu dobru nebo jestli Patch nenašel zalíbení v někom jiném. Například v její úhlavní nepřítelkyně Marce Millar.
Navíc je Nora pronásledována představami, jak její otec doopravdy zemřel a jestli to měla něco společného s jeho předky. Stane se hledáním pravdy přímo posedlá. Nefilini jsou její předci a ona postupně dostává více otázek, než odpovědí.
Nora začně pátrat na vlastní pěst a přestože má svého Strážného anděla, dostává se do hrozivého nebezpečí.
Může se Nora na Patche doopravdy spolehnout nebo skrývá něco daleko hrozivějšího než si může přestavit?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama