Stephenie Meyer

26. července 2012 v 19:51 | Swallow |  Fantasy
Stephenie Meyer - Stmívání (The Twilight)
Tohle je série knih, která mě doopravdy dostala. Pamatuju si, když jsem jsi to půjčila od kamarádky a měla jsem to do večera přečtené. Vlastně jsem nešla ani spát. Přestala jsem až se svítáním, když jsem otočila poslední stránku. Tenhle příběh mě dostal tím, že to není pouze romantický až skoro nemožný vztah dvou lidí, ale je to i fantasy, horor. Obsahuje to napětí, lásku a to, jak to autorka dokáže popsat. První díl je můj nejoblíbenější. Nemohla jsem se od něj odtrhnout a i když ho čtu občas znovu, nedokážu to ani teď. Celá série stojí za přečtení a filmy k tomu jsou už jen třešínkou na dortu. Tuhle sérii by neměl nikdo propásnout. Doporučuji jí všem, kteří mají rádi aspon trochu romantiky, upiry nebo fantasy. Protože všechno to tak je. A absolutně užasně popsané.
Příběh Belly a Edwarda je možná pro někoho přeslazený, ale mě přišel tak akorát. Když se do něj člověk řádně začte, tak ho prostě musí chytnout. Protože přirozeně plyne a člověku přijde přirozený a skutečný. Alespoň když si to čtete. Každá dívka je tím příběhem okouzlená. Bella jako naprosto obyčejný dívka bez zvláštních schopností, která okouzlí Edwarda, pohledného a dokonalého upíra. Isabella není ničím zvláštní, ve skutečnosti je to dívka, která je až neskutečné nemehlo, nemůže cítit krev a velice zvláštně přemýšlí. Edward je na druhou stranu trochu depresivní, sebedestruktivní upír, který se vlastně neustále užírá vlastními pocity. Příběh není ničím vyšperkovaný, je spíše občas až podivně skutečný.
Tato série patří mezi mé oblíbené, i když na všem se najde něco špatného. Možná je sérii až moc umělě protáhnutá, ale to nikdo nemůže autorce vyčítat, že se s ním nechtěla loučit příliš brzy.
Swallow
9/10
Podrobné info ke knihám níže...

Covers from Stephenie Meyer
Obrázek “http://www.stepheniemeyer.com/img/twilightcover.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek “http://www.stepheniemeyer.com/img/newmooncover.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Stmívání (The Twilight)
,,Nikdy jsem moc nepřemýšlela nad tím, jak umřu - ačkoliv během posledních pár měsíců bych k tomu měla dostatek důvodů - ale i kdybych o tom přemýšlela, takhle bych si to nikdy nepředstavovala.
Zírala jsem bez dechu přes dlouhou místnost do tmavých oči lovce, který mi můj pohled přívětivě opětoval.
Bylo přece dobře zemřít, vyměnit svůj život za život člověka kterého mám ráda. Dokonce šlechetné. To by mělo stát za uvážení.
Věděla jsem, že kdybych nikdy nepřijela do Forks, nemusela jsem teď čelit smrti. Ale i když jsem byla tak vyděšená, přesto jsem toho rozhodnutí nedokázala litovat. Když vám život nabízí sen naprosto za hranicemi vašich největších očekávání, není rozumné truchlit, když najdete konce.
Lovec se přátelsky usmál a pomalým krokem se přiblížil aby mě zabil."
Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím.
Ve třech bodech jsem si byla naprosto jistá. Zaprvé Edward je upír. Zadruhé, část jeho osobnosti - a já nevěděla, jak silná je to část - žízní po mé krvi. A zatřetí, jsem do něj bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná.
Nový měsíc (New Moon)
,,Měla jsem pocit, jako bych se lapila do takové té děsivé noční můry, kdy člověk musí utíkat, utíkat, až mu praskají plíce, a přitom nedokáže přinutit tělo, aby se hýbalo dostatečně rychle. Jak jsem se protírala tím netečným davem, připadalo mi, že mám nohy stále pomalejší a pomalejší, ale ručičky obrovských věžních hodin nezpomalovaly. S neoblomnou, lhostejnou silou se neuspěšně blížili ke konci - ke konci všeho.
Ale tohle nebyl sen, a na rozdíl od toho, jak to chodí v nočních můrách, jsem neběžela o svůj život; utíkala jsem abych zachránila něco nekonečně cennějšího. Na mém vlastním životě mi v tuto chvíli příliš nezáleželo.
Alice říkala, že je bohužel dost pravděpodobné, že tu dnes obě zemřeme. Možná to mohlo dopadnout jinak, kdyby ji nesvazovalo to zářivé sluneční světlo; jenom já jsem mohla volně přeběhnout přes tohle prosluněné náměstí přecpané lidmi.
A já jsem nedokázala běžet dost rychle.
Takže mi bylo jedno, že jsem v obklíčení našich mimořádné nebezpečných nepřátel. Když hodiny začali odbíjet a jejich údery vibrovaly pod podrážkami mých pomalých nohou, pochopila jsem, že už to nemám šanci stihnout - a byla jsem ráda, že na mě čeká krvežíznivý nepřítel, nenápadně schovaný v záloze. Protože jako trest za to, že jsem to nedokázala, přijdu o věškerou touhu žít.
Ozval se další úder a slunce pražilo domů přímo z nadhlavníku."
Zatmění (Eclipse)
,,Všechny naše pokusy o úskok byly marné.
Se srdcem sevřeným v ledovém krunýři jsem sledovala, jak se chystá mě bránit. Jeho intenzivní soustředění neprozrazovalo ani náznak ochybností, ačkoliv stál proti přesile. Věděla jsem, že se nedočkáme žádné pomoci - členové jeho rodiny v tuto chvíli nepochybně bojovali o svě životy stejně jako on bojoval o ty naše.
Dozvím se někdy výsledek té druhé bitvy? Zjistím, kdo jsou vítězové a kdo poražení? Neskončí můj život dřív?
Výhledy nebyly kdovíjak příznivé.
Černé oči, planoucí zuřivou touhou po mě smrti, číhaly na okamžik, až se pozornost mého ochránce obrátí jinam. V tu chvíli jistě zemřu.
Někde daleko, daleko v chladném lese zavyl vlk."
Rozbřesk (Breaking dawn)
,,Život mi nadělil víc než spravedlivou porci zážitků na pokraji smrti; na něco takového si člověk nikdy nezvykne.
Kupodivu mi to však připadalo jaksi osudové, opět čelit smrti. Jako kdybych doopravdy byla předurčena k neštěstí. Unikala jsem jí stále znovu a znovu, ale ona se pro mě vždycky vrátila.
Přesto to tentokrát bylo tak jiné než předtím.
Můžete utéct tomu, koho se bojíte, můžete se zkusit postavit na odpor tomu, koho nenávidíte. Byla jsem připravena bránit se všemi způsoby těm, kteří mi usilovali o život - příšerám, nepřátelům.
Když však toho, kdo vás zabíjí, milujete, nemáte žádou možnost volby. Jak byste tím ublížili milované bytosti? Kdyby váš život byl to jediné, co svému milovanému můžete dát, jak byste mu to dokázali nedat?
Kdyby to byl někdo, koho opravdu milujete?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama