Stephen King (Žhářka)

27. července 2012 v 12:27 | Swallow |  Thriller
Stephen King - Žhářka
Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Stephena Kinga .Je to příběh o otci, který utíka se svou dcerou Charlie. On sám má jisté schopnosti, které získal po jednom věděckém pokusu. Jeho žena je mrtvá. A jeho dcera má velmi silné pyrokinetické schopnosti. Organizace, která chce Charlie získat jim jde tvrdě po krku. Je to hororový příběh. Příběh o útěku a o moci, která se špatně ovládá. Velice napínavé, velice poutavé a také děsivé. Doporučuji všem fanouškům Kinga, hororu a fantasy!
8/10
Swallow

Anotace
Andy McGee utíká se svou osmiletou dcerou před tajnou vládní organizací Dílna. Před lety se s manželkou zúčastnili pokusu s novou systetickou drogou P6. Poté se u nich vyvinula mírná schopnost mentální dominance a jeho dcera Charlie má velmi silnou schopnost pyrokineze. Agenti Dílny se neštítí žádné špinavosti, včetně vraždy, aby malou Charlie dostali do svých laboratoří. Charlie je tak nucena použít své schopnosti, kterou ještě nedokáže plně kontrolovat...
Originál: Firestarter
Ukázka z díla:
...Andy se zadíval na plešatého agenta a řekl tichým, mírným hlasem: "Ta pistole je příliš horká, než aby se dala udržet."
Plešoun na něj zmateně pohlédl. V tom vykřikl a revolver zahodil. Ten narazil na asfalt a vystřelil. Plešoun si držel ruku a tančil bolestí.
Na dlani mu naběhly bílé puchýře, jako rychle kvasící chlebové těsto. Muž, který stál vedle Charli vyvaloval na svého kumpána zrak a na chvíli přestal mířit Charlie na hlavu.
"Jsi slepý," řekl mu Andy a přimáčkl ho tak silně, jak byl schopen. V Andyho hlavě zavířilo bolestné škubnutí, signalizující příští nevolnost. Ten muž najednou vykřikl. Pustil Charlie a obě ruce si přiložil k očím..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama