Richelle Mead

26. července 2012 v 22:03 | Swallow |  Fantasy
Richelle Mead - Vampire Academy
(Cover fromAMAZON )
Dvě rasy upírů kráčí po světě. První jsou Moroiové, kteří jsou naživu a dokážou ovládat magii živlů. Ti druzí, Strigoi, jsou nemrtví a ďábelsky smýšlející vrazi Moroiů a dhampýrů. Rose Hathaway je poloviční upírka, která je trénována na obranu princezny Lissy, což je dost těžké i bez toho, že se zamiluje do svého učitele.
Do téhle série jsem se možná lehce zamilovala. První díl byl plný překvapení a akce. Pomalu tam rozkvétala zakázaná láska. A Rose se musela pustit do tréninku více než kdy dřív. Musela ochránit Lissu před každým. I před ní samou.
Celá série pokračuje. Válka se Strigoi je na spadnutí. A Rose a Lissa se musí pokusit hrát mocenskou politiku, aby si udrželi své místo a postavení. Rose neustále skrývá svou lásku k Dimitrijovi, ale je to stále těžší a těžší. A když už na to přijde, koho se rozhodne chránit?
Zachráni muže, kterého miluje nebo svou nejlepší přítelkyni?
Vztah Rose a Dimitrije se neustále rozvíjí. I po tom hrozivém útoku na akademii, která je oba rozdělí.
Bude moci být Dimitrij a Rose někdy spolu? Nebo to skončí smrtí jednoho z nich? Protože přesně tam to celou dobu spěje. Je to série plná napětí, intrik i milostných vzplanutí. Další sérii, která se soustředí na středoškolský život nadpřirozena. Ale je to napsáno neuvěřitelně živě a poutavě.

10/ 10Je to velice poutavý příběh o dívce, která je odhodlaná chránit svou přítelkyni za každou cenu. Dokonce s ní uteče z místa, kde tuší zradu. Ochraňuje jí za cenu svého života. Jako strážce musí být neustále v pozoru, nesní jí spustit z očí a nemůže milovat nikoho jiného. Rose je odvážná, chytrá a zamilovaná. Musí bojovat se Strigoi a každým, kdo by chtěl Lisse ublížit. Ale především musí bojovat sama se sebou. Tahle kniha se rozjíždí s každým dílem. Poslední stále ještě nevyšel, ale příběh je poutavý. Sama Lissa je velice mocná, ale její moc jí ničí. Proto musí být chráněna i sama před sebou. Od toho je tu Rose. Té je odepřena všechna zábava a ona je plně oddaná svému úkolu. Přestože se musí vzdát své lásky.
Je to takové středoškolné dobrodružství plné fantasy prvků. Lidé tady skoro nevystupují a děj se povětšinou odehrává v akademii. Je to napínavé, zábavné.
Takhle knížka ve mě vyvolala takové pocity, že když si na ní vzpomenu, tak ve mě něco zanechala. Někdy kvůli ní chci brečet a někdy mi zase ukáže tu bojovnost a sílu.
Úžasná série!
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět.

Vampýrská akademie ( Vampire academy)
8/10
Zaujal mě celý příběh a to, jak autorka pojala upíry. Je to úplně jiné než ostatní upíří knížky. Nejspíš i o hodně lepší. Je to o oddanosti, přátelstív i lásce.
Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit.Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Název: Vampýrská akademie - Mrazivý polibek (Frostbite)
9/10
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí.

Vampýrská akademie - Stínem políbená (Shadow kiss)

10/10
What if you had to choose between your best friend and the person you love most?
Rose poprvé zabije Strigoe a necítí se kvůli tomu nijak šťastnější. Má temné myšlenky, chová se nepředvídatelně a nejhorší ze všeho může být, že nejspíš vidí duchy.
Lissa se začíná učit s magií, co u sebe objevila a snaží se jí ovládat. Rose si musí vybrat mezi dvěmi lidmi, které miluje nejvíce. Pro kterého nasadí život?
Vampýrská akademie - Krvavý slib (Blood Promise)

10/10
Život Rose Hathaways už nikdy nebude stejný.
Tetování na krku Rose značí, že Strigoi zabila už tolik, že se to nedá počítat. Ale jí záleží pouze na jediné oběti. Dimitrij Belikov. Rose si musí vybrat mezi svým posláním a nebo láskou.
Rose musí najít sílu zabít muže, kterého miluje. A jestli ne, tak bude muset obětovat svůj život pro věčnou lásku.

Vampýrská akademie - Duchovní pouto (Spirit bound)
9/10
Dimitrij dá Rose na vybranou. Ultimátum. A ona si vybere špatně.
Po dlouhé a srdcervoucí cestě na místo, kde se Dimitrij narodil a vyrostl, Sibiř se Rose konečně vrací zpět na akademii. Znovu může chránit svou přítelkyni a poslední princeznu z rodu Dragomir, Lissu. Rose stále miluje Dimitrije, ale on je někde venku a ona netuší kde.
Vampýrská akademie - Poslední oběť (Last Sacrifice)
Jak to dopadne s Rose? Její láska k Dimitrimu je stále silná, ale co jeho? Co s nimi bude? Není lepší vybrat si Adriana, který jí miluje než trpět sama?
Zdroj obrázků :http://richellemead.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama