Patricia Briggs

26. července 2012 v 21:55 | Swallow |  Fantasy

Patricia Briggs - Mercy Thompson
Série o Mercy Thompson je velice zajímavá. Pokud vás zajímají vlkodlaci, tahle kniha je přesně pro vás. Rozebírá jejich hiearchii, jejich zvyky a také to jaké hry hrají o dominanci. V druhém díle se toho dozvíte více i o upírech, ale vlkodlaci tady hrají hlavní roli. Mercy je tootiž kožeměnec a proto k nim má blíž. Navíc jí rodina vlkodlaků vychovala. To se většinou nedělá, kožeměnci se zabíjejí. Mercy je proto ohrožený druh na kterou nepůsobí magie upírů ani čarodějnic. Kniha je pokaždé tak trochu detektivní příběh, kdy se Mercy snaží najít někoho blízkého nebo někomu pomáhá. Protože ona si nejhraje zbytečně na hrdinu, ale také se nedokáže jen tak držet daleko, když se něco děje. Proto se do toho většinou vrhne po hlavě. A vždy má štěstí, že přežije. Sexy Mercedes opravuje porsche. Děj se postupně rozvíjí a plyne. Vše je dobře vysvětleno a popsáno, ale není to něco, co mi bude ležet v hlavě věky. I když je to poutavé a myšlenka je inspirující.

7/10

Swallow


Covers from Patricia Briggs
Název: Měsíční píseň (Mercy Thompsonová)
Autorka:
Patricia Briggs
"Vlkodlaci můžou být nebezpeční, když se jim připletete do cesty, ale pokud jste opatrní, nechají vás na pokoji. Umí se dobře skrývat před lidmi, ale já nejsem člověk. Když na ně narazím, poznám je a oni poznají mě - Mercy Thompsonovou.
Mercy Thompsonová má za souseda vlkodlaka. V autodílně opravuje mikrobus patřící upírovi. Její bývalý šéf je gnón. Ale ani Mercy není úplně normální… a její pouto s tajemným světem nadpřirozena ji brzy dostane do pořádného průšvihu."
První kniha nás seznamuje s Mercy Thompson, mechaničkou a kožoměňcem. Dokáže se přeměnit v kojota. Hned od začátku se seznamuje s alfou vlkodlaků, upírem a faemi. Zjištíte, jak to chodí ve vlkodlačí smečce. Mercy se budu snažit nerozházet si to asi s vlkodlaky ani s upíry.
Název: Krevní pouto (MercyThompsonová 2.)
"V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan."
Dlužit laskavost není nic příjemného. A pokud dlužíte laskavost upírovi, je to ještě mnohonásobně horší. O tom se přesvědčí i Mercy Thompsonová, když z tohoto důvodu navštíví jedné noci ve zdánlivě opuštěném hotelu upíra, se kterým není všechno tak úplně v pořádku. Začíná smrtelně nebezpečná hra, v níž půjde o život nejen Mercy, ale celé nadpřirozené komunitě. Do Tri-Cities totiž zavítalo skutečné zlo...
Série o Mercy Thompson
  • Měsíční píseň (Moon Called) 2006
  • Krevní pouto (Blood bound) 2007
  • Železný polibek (Iron Kissed) 2008
  • Zkřížené kosti (Bones crossed) 2009
  • Silver Borne 2010
  • River Marked 2011
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama