P.C.Cast + Kristin Cast

26. července 2012 v 21:48 | Swallow |  Fantasy
P.C.Cast + Kristin Cast


House of Night (Škola noci) je série knih fantasy. Vyskytují se zde upíří a romantika. Zoey Redbird je šestnástiletá dívka, kterou stopař označil a ona se začíná měnit v upíra. Musí se přestěhovat do Školi noci, aby přežila a mohla se plně proměnit v Tulce v Oklahomě. Znakem upířích mláďat je srpek měsíce na čele. Dospělý ho mají vybarvený. Všichni uctívají bohyni Nix. Zoey si najde přátele a začne pomalu zapadat. Je ale mocnejší a zvláštnější než by si sama přála. A neustále se kolem ní vyskytují podivné náhody.
Zoey je podle všeho totiž nadaná úplně na vše. Protože si jí bohyně vyvolila a drží jí ve zvláštní přízni. Zoey se snaží nastolit pořádek ve Škole noci, kde buď zuří pošahané namyšlené spolužačky nebo jiné příšery. Zoey postupně odhaluje své schopnosti, probouzí se v ní odvaha a smysl pro spravedlnost. Je krásná a výjimečná a proto se na ní lepí i velmi krásní upíři nebo lidé. Zoey je pouze sedmnáctiletá studentka, která si s tím vším musí poradit.
Upřímně? S každým dílem mě to baví víc a víc. Není to hlubokomyslná filosofická četba, ale je tam akce, napětí, láska a upíří. A je to také docela zábavně napsané. Přijde mi to jako kdybych byla v hlavně nějaké středoškolačky, která má bohužel trochu více smůly než ostatní, ale jinak má celkem normální problémy se školou i milenci. Je to ironicky napsaný dobře vymyšlený příběh, který prostě baví.
Označená (Makred)
Zrazená (Betrayed)
Vyvolená (Chosen)
Nezkrocená (Untamed)
Pronásledovaná (Haunted)
Pokušení (Tempted)
Vyhořelá (Burned)
Probuzená (Awaked)
Předurčená
Covers from House of night

P.C. Cast tuto sérii psala s dcerou Kristin, ale sama napsala ještě mnoho dalších kníh.
Goddess Summoning
Divine
Partholon
Time Raiders
Covers from KNIZNI WEB
Škola noci -Označená - anotace
Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Všechno ale není tak zlé, jak to na první pohled vypadá - upíří dorost přijme novou spolužačku mezi sebe, hodiny nejsou zdaleka tak nudné jako na normální střední a navíc se zdá, že Zoey má schopnosti, o jakých mohou ostatní jen snít. Jediný, s kým si nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého a je na Zoey, aby to zarazila - než někdo přijde o život. Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí…
Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama