Mrknutím oka

26. července 2012 v 9:17 | Swallow |  Názorovník
Co změní blátivý podzim v kouzelnou zimu? První vločka.Protože nenávidím zimu, nesnáším bláto a déšť, všechno to, čeho je podzim plný. Tak miluji první sníh. Protože to všechno promění. Vytvoří to úplně nový svět. Kouzelný. Bílý. Romantický. Protože jediná vločka změní něco strašného, na něco kouzelného.
První procházka v čerstvě napadaném prašanu. Křupání pod nohama a roztomilé dopadání nových čerstvých vloček. Sněhuláci a bílé stromy.


Stejně jako jsem obdivovala barvy podzimu, tak stejně obdivuji i barvu zimy. Bílou. Když už jednou mrzneme a jsme otrávení, tak většinou nás z toho sníh probere. Je to ta věc, která nás donutí se smát. Jít si hrát do sněhu. Vyběhnout uprostřed noci do vánice. Na každém ročním období je něco. Na jaře se vše probouzí, v létě vše kvete, na podzim vše usíná a zimu se každý snaží přečkat. Patřím přesně mezi ty lidi, kteří v zimě nechtějí vystrčit ani nos. Ale taky patřím k těm, kteří s prvním sněhem vyrazí do ulic, prozkoumat, jak moc to změnilo svět. Patřím tedy k těm, kteří milují nebo nenávidí zimu? Zimě nehodluji, ale sníh miluji. Ten pocit, který to dává, když to vidíte z okna. Nemusím zažít na vlastní kůži totiž úplně všechno. Ráda se projdu v zasněžené aleji, ale potom stejně ráda zahučím domů do postele. Protože v poslední době mám překvapivě dobrou náladu. Možná z toho, že už očekávám první sníh. Ale spíš jenom tak. Protože jsem obdivovala ty barvy podzimu. To jak slunce hrálo ve stromech, když se listí zbarvilo do všech barev. Ale taky se těším na to, až všechno bude BÍLÉ! Protože lidé si většinou pletou relativní pojmy se skutečným prožitkem. Když totiž někdo chce být šťastný, tak si myslí, že to znamená, že bude celý den šťastný a jenom v pár okamžicích to může polevit. Opak je pravdou. Možná jediný pocit štěstí, může udělat jeden náš den úžasným. Protože co vy zažíváte, když vidíte, jak se vločky snáší k zemi? A představte si, co s vámi asi tak právě dělá kousek zmrzlé vody? Není štěstí právě v tom? Vědět, že přestože vám život neustele na růžích, tak budete schopní žít? Protože já jsem dnes možná nepotkala nikoho, kdo by mě rozesmál. Až na mě. Hned po mě jsem se už smála i ostatním. Protože prostě proto. Přijdu si jako někdo, kdo nechápe lidi. Ale chápu sebe. Pořád taky zjišťuji, že když si myslím, že jsem v něčem sama, tak většina lidí kolem mě, má přesně ten stejný problém. Můj problém je, že se jenom dobře nedívám. A taky že si myslím, že jsem sama. Protože teď vím, že to, co se mnou dělá sníh, dělá nejspíš i s vámi. Že tu nenávist k mrazu se mnou většina má taky společnou. Ale my jsme jenom lidi, většina z nás prostě neví,co chce. Chceme zimu nebo chceme teplo? Chceme vědět nebo ne? Protože zbožňujeme věci, které by nemohli existovat bez toho, co nesnášíme...

Swallow
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama